اخبار ارز دیجیتال

بازیابی کریپتو به راه حل تهاجمی تری برای تقلب نیاز دارد

پس از سال ۲۰۲۲، باید کارهای بیشتری انجام شود تا اطمینان حاصل شود که کاربران شکاک می توانند بدون ترس از دست دادن پول خود، روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند.

اغراق نیست اگر بگوییم صنعت ما روزهای سختی را پشت سر می گذارد. ما در میانه یک “زمستان رمزنگاری” هستیم که قیمت ارزهای اصلی مانند بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) به شدت کاهش می یابد. به طور مشابه، حجم معاملات ماهانه توکن غیرقابل تعویض (NFT) از زمان اوج گرفتن میلیاردها دلار در ژانویه سال جاری، بیش از ۹۰ درصد کاهش یافته است. البته، این کاهش تنها با تعدادی از رویدادهای قو سیاه که دنیای ارزهای دیجیتال را تکان می دهد، تشدید می شود، مانند سقوط FTX و Three Arrows Capital. روی هم رفته، جای تعجب نیست که ارزهای دیجیتال با کسری اعتماد مواجه هستند.

ما باید به رفتار مخرب مدیران عامل بی پروا رسیدگی کنیم و افراد را مسئول این رویدادها بدانیم، اما اگر بخواهیم صنعت ما بهبود یابد، نمی توانیم به همین دلیل متوقف شویم. تقویت امنیت کاربر نهایی در برابر تهدیدات کلاهبرداری و هک باید اولویت اصلی برای رفع کمبود اعتماد در برابر ارزهای دیجیتال باشد.

آیا شما اینطور فکر نمی کنید؟ به گفته شرکت تحقیقاتی Chainalysis، ۳.۲ میلیارد دلار دارایی دیجیتال در سال ۲۰۲۱ به سرقت خواهد رفت. امسال برای صنعت خوب به نظر نمی رسد. وقتی صحبت از کلاهبرداری به میان می آید، تصویر تیره و تار است زیرا گزارش ها همچنان افزایش کلاهبرداری های رمزنگاری شده شناخته شده مانند سپرده گذاری و تخلیه کیف پول ها را نشان می دهد. بین ژوئیه ۲۰۲۱ و آگوست ۲۰۲۲، ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه سرمایه گذاری به دلیل کلاهبرداری های غیر پیچیده NFT از دست رفت. با توجه به اینکه اکثر کلاهبرداری‌های NFT، کلاهبرداری‌های خرد هستند که بر روی کاربران فردی تأثیر می‌گذارند که گزارش نمی‌شوند، این تعداد ممکن است دست کم گرفته شود.

مربوط: اگر توسعه دهندگان اقدامات امنیتی اولیه را انجام می دادند، می توانستند از هک کریپتو ۲۰۲۲ جلوگیری کنند

لینک های فیشینگ کاربران نهایی را فریب می دهند تا کیف پول خود را خالی کنند. یک طرح پیشرو با استفاده از ویدیوهایی که نوید «سودهای کلان» را می دهد تا مردم را متقاعد کند که نرم افزار جعلی را دانلود کنند که به کلاهبرداران امکان دسترسی به دارایی های آنها را می دهد. همچنین حملات مستقیمی که پل هایی مانند Ronin و Nomad را تخریب می کنند. با نگاهی به اطراف، کلاهبرداری‌ها و هک‌ها نه تنها میلیاردها دلار دارایی دیجیتال را برای صنعت کریپتو به ارمغان می‌آورند، بلکه اعتماد ارزهای دیجیتال را به روش‌هایی که معنادارتر از رویداد قو سیاه در سال ۲۰۲۲ است، تضعیف می‌کنند. من این را می‌دانم.

مطمئناً، سام بنکمن فرید و دو کوون و سایر مدیران عامل بد بازیگران را می توان اجتناب کرد و اخراج کرد. با این حال، اگر می‌خواهیم مردم و مشتریان را متقاعد کنیم که تعامل و سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال امن است، باید با تقلب و مسائل هک مقابله کنیم.

چگونه می توانیم وب ۳ را برای همه ایمن کنیم؟اصول اساسی ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز، شفافیت و تغییر ناپذیری است. ارزهای رمزنگاری شده باید برای همه باشد، و به عنوان یک صنعت، ما باید تلاش های لازم را محدود کنیم و سطح ریسک مرتبط با شروع کار با ارزهای رمزنگاری شده توسط کاربران، چه خرید یا تجارت NFT یا خرید یا فروش بیت کوین، باید کاهش یابد. همانطور که وجود دارد، درک رمزنگاری برای مردم عادی بسیار پیچیده و دشوار است. بدون ابزارهای بهتر و نرم افزارهای ضد کلاهبرداری، کلاهبرداری ها و هک ها به راحتی اجرا و منتشر می شوند.

مربوط: ۵ نکته برای سرمایه گذاری در دوران رکود جهانی

توسعه ابزارهای ضد تقلب قطعا یکی از راه هایی است که صنعت می تواند با کلاهبرداری و هک مبارزه کند. سرمایه‌گذاری مستمر در لایه‌های امنیتی و سیستم‌هایی که در صورت ضرر و زیان ناشی از هک یا کلاهبرداری به کاربران خسارت وارد می‌کنند، می‌تواند کمک کند. اگر ارزهای دیجیتال بالاتر باقی بمانند، استفاده از جریان اصلی قوی هرگز اتفاق نخواهد افتاد. این احتمالاً بزرگترین مانع ما برای بازگشت به‌عنوان یک صنعت و ورود به ۱۰۰ ارز بعدی است. میلیون کاربر

اولین قدم در حل هر مشکلی، شناخت آن است. در صنعت ما کمبود اعتماد وجود دارد و کلاهبرداری ها و هک ها به همان اندازه مربوط به FTX یا Three Arrows هستند. ارزهای رمزنگاری شده اغلب به صورت محاوره ای به عنوان “جنگل های تاریک” نامیده می شوند و طرف های تجاری که به عنوان قابل بهره برداری شناخته می شوند، معمولا مورد استثمار (یا تخریب) قرار می گیرند. من شخصاً نمی‌خواهم در یک جنگل تاریک زندگی کنم و کاربران هم نمی‌خواهند. این مسئولیت ماست که مسیری درخشان ایجاد کنیم. امنیت کاربر نهایی دیگر فقط یک کلمه رایج در صنعت نیست. این باید یک ستون کلیدی برای بازسازی ما باشد.

ریکاردو پلگرینی یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Web3 Builders. او پیش از این، سمت‌هایی مانند رئیس محصول برای تبادل داده در خدمات وب آمازون و مدیر عامل Crossfield Digital داشت. او مدرک کارشناسی و MBA خود را از دانشگاه هاروارد به پایان رساند.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Riccardo Pellegrini

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا