🚨 اخبار ارز دیجیتال

مالت مشاوره عمومی را در مورد قوانین بازنگری شده کریپتو برای تطبیق با MiCA آغاز می کند

مالت با فرانسه و سایر کشورهای اتحادیه اروپا برای بازنگری در سیاست‌های نظارتی ارزهای دیجیتال در راستای MiCA که در دسامبر ۲۰۲۴ اجرایی می‌شود، کار کرده است.

سازمان خدمات مالی مالتا (MFSA) یک مشاوره عمومی در مورد تغییرات در مقررات ارزهای رمزپایه راه اندازی کرده است تا آن را با مقررات بازار اروپا برای دارایی های رمزنگاری (MICA) مطابقت دهد که قرار است در دسامبر ۲۰۲۴ لازم الاجرا شود. دوره مشاوره عمومی در ۲۹ سپتامبر به پایان می رسد. .

آیین نامه اصلاح شده تغییرات قوانین را برای مبادلات، متولیان و مدیران پورتفولیو پیشنهاد می کند تا آنها را با MiCA اتحادیه اروپا مطابقت دهد. مالت اولین چارچوب رمزنگاری خود را با دارایی های مالی مجازی (VFA) در سال ۲۰۱۸ ایجاد کرد.

تغییرات قابل توجه در کتاب قوانین VFA عبارتند از:

  • MFSA الزامات ممیزی سیستم را برای دارندگان مجوز VFA حذف کرده است.
  • سرمایه مورد نیاز برای دارندگان مجوز کلاس ۳ و ۴ به ترتیب به ۱۳۳,۰۰۰ دلار (۱۲۵,۰۰۰ یورو) و ۱۵۹,۰۰۰ دلار (۱۵۰,۰۰۰ یورو) کاهش یافته است.
  • الزامات بیمه مسئولیت حرفه ای حذف شده است.
  • الزامات برون سپاری برای هماهنگی با MiCA به روز شده است.
  • قوانین خاص سرویس MiCA در کتاب قوانین VFA گنجانده می شود و الزامات مربوط به مبادلات VFA، اجرای سفارش و مناسب بودن مشتری را اصلاح می کند.
  • الزامات مربوط به طبقه بندی مشتری حذف شده است.
  • الزامات گزارش ارزیابی کفایت سرمایه داخلی و مدیریت ریسک حذف شده است.

با تصویب آیین نامه MiCA، همه مقررات موجود در کشورهای اتحادیه اروپا با قانون جهانی MiCA جایگزین می شود. مالت یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا با دو گزینه است: ۱۸ ماه صبر کنید تا قانون MiCA لازم الاجرا شود یا مقررات موجود را اصلاح کنید تا آنها را با قوانین جهانی اتحادیه اروپا مطابقت دهد. من گزینه دوم را انتخاب کردم. .

مربوط: رهبران صنعت و سیاست گذاران به تصویب MiCA اتحادیه اروپا واکنش نشان می دهند

رگولاتور در مصاحبه ای در اکتبر گذشته گفت که اصلاحات اولیه در مقررات ارزهای دیجیتال موجود به دارندگان مجوز VFA اجازه می دهد تا به طور یکپارچه به قوانین مبتنی بر MiCA منتقل شوند و مجوزهای اتحادیه اروپا را دریافت کنند. چارچوب VFA مالت بر اساس اصول دستورالعمل بازارهای ابزارهای مالی (MiFID) است و MiCA برخی از اصول را از همان کتاب قوانین استخراج کرده است.

به جز مالت، کشور اروپایی فرانسه نیز در حال اصلاح دستورالعمل‌های نظارتی موجود خود در مورد ارزهای دیجیتال است تا با MiCA همسو شود، که انتظار می‌رود در اوایل سال ۲۰۲۴ اجرایی شود.

مجله: مقررات ارزهای دیجیتال: آیا رئیس SEC، گری جنسلر، حرف آخر را می‌زند؟

نویسنده: Prashant Jha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا