🚨 اخبار ارز دیجیتال

قبرس برای تقویت مقررات ارز مجازی در راستای FATF

وزارت دارایی قصد دارد قانون فعلی مبارزه با پولشویی را بازنگری کند.

قبرس، یکی از کشورهای دوستدار ارزهای دیجیتال در اروپا، ممکن است استانداردهای نظارتی صنعت را تشدید کند. قبرس میل در ۱۰ اکتبر گزارش داد که وزارت دارایی محلی قصد دارد قانون فعلی پیشگیری و سرکوب پولشویی را اصلاح کند.

این وزارتخانه لایحه اصلاح شده را به کمیسیون حقوقی مجلس شورای ملی ارائه کرد. این سازمان قبرس را با استانداردهای بین‌المللی مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم (AML/CFT) که توسط گروه ویژه اقدام مالی (FATF) و توصیه‌های گزارش MONEYVAL منتشر شده در نوامبر ۲۰۲۲ تنظیم شده است، همسو می‌کند. هدف ما انجام این کار است.

مربوط: تایید مجوز Bybit پذیرش ارزهای دیجیتال در قبرس را تقویت می کند

این اصلاحیه ها همه ارائه دهندگان خدماتی را که با دارایی های کریپتو سروکار دارند ملزم می کند تا در تنظیم کننده مالی، کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس (CySEC) ثبت نام کنند. مجازات برای عدم رعایت از جریمه تا ۳۵۰۰۰۰ یورو تا حبس تا پنج سال یا هر دو متغیر است.

ظاهراً این اصلاحات به برخی از رزروهای انجمن وکلای قبرس، به ویژه در مورد تعهد ارائه دهندگان خدمات ارز مجازی دارای مجوز پروکسی از سایر کشورهای اروپایی برای ادامه ثبت نام در CySEC پاسخ داد. چنین مقرراتی در اصلاحات انجام شده توسط خود CySEC گنجانده شده است.

Cointelegraph برای جزئیات بیشتر با وزارت خزانه داری تماس گرفت، اما بلافاصله پاسخی دریافت نکرد.

شرکت های ارزهای دیجیتال هیچ مشکل قابل توجهی در ثبت کسب و کار در قبرس گزارش نکردند. شرکت کارگزاری دوستدار رمز ارز eToro پس از ByBit که در ماه ژوئن مجوز مشابهی دریافت کرد، ثبت ارائه دهنده خدمات دارایی رمزنگاری (CASP) را از CySEC در سپتامبر دریافت کرد.

با این حال، بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، در ماه های اخیر تحت فشارهای نظارتی فزاینده ای فعالیت می کند و در ماه جولای تصمیم گرفت تا از بازار قبرس خارج شود. این شرکت گفت که می خواهد بر بازار ثبت نام اتحادیه اروپا بزرگتر تمرکز کند.

مجله: حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا: گزارش میدانی

نویسنده: David Attlee
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا