اخبار ارز دیجیتال

وزیر دارایی هند می‌گوید مقررات رمزنگاری یکی از هشت اولویت برنامه‌ریزی شده تحت ریاست‌جمهوری G20 هند است.

نظرات Nirmala Sitharaman در حالی است که بانک مرکزی هند یک برنامه آزمایشی روپیه دیجیتال برای بخش عمده فروشی راه اندازی می کند.

نیرمالا سیتارامان، وزیر دارایی هند گفت که او می‌خواهد نشان دهد که هند در حال «به‌سرعت در حال پیشرفت» فن‌آوری مالی دیجیتال است، زیرا این کشور برای تصدی ریاست گروه ۲۰ آماده می‌شود.

سیتارامان در یک سخنرانی در شورای مطالعات روابط اقتصادی بین‌الملل هند در اول نوامبر گفت هندی‌ها از فناوری دیجیتال «مانند ماهی در آب» استقبال می‌کنند. وزیر دارایی اضافه کرد که مقررات ارزهای دیجیتال احتمالاً یکی از اولویت‌های هند در رهبری G20 است، اما به حمایت سایر اعضا نیاز دارد.

به گفته Sitharaman، هند باید با سازمان‌هایی مانند صندوق بین‌المللی پول، هیئت ثبات مالی و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه همکاری می‌کرد تا «هر کشوری بتواند ارزهای رمزنگاری‌شده را مشارکت و تنظیم کند». ریاست گروه ۲۰ در ماه دسامبر از اندونزی تحویل داده شد.

Sitharaman گفت: “هیچ کشوری نمی تواند با موفقیت وارد سیلوها شود و سعی کند دارایی های کریپتو را به صورت جداگانه تنظیم کند.”

نیرمالا سیتارامان، وزیر دارایی هند در چهاردهمین کنفرانس بین المللی سالانه G-20 ICRIER.منبع: یوتیوب

وزیر دارایی گفت که مقررات ارزهای دیجیتال به دلیل امکان استفاده از تراکنش‌ها برای «تامین مالی مواد مخدر»، «تامین مالی تروریسم» یا «بازی‌های سیستم» به نفع ملی هند است. او از اعضای G20 خواست تا سیاست‌ها را برای بررسی بهترین روش مدیریت دارایی‌های رمزنگاری هماهنگ کنند.

در ماه جولای، Sitharaman خواستار همکاری جهانی در مورد ارزهای دیجیتال و در عین حال پرداختن به خطرات بالقوه برای ثبات مالی شد. بانک رزرو هند (RBI) در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد که بانک‌ها خدماتی را به شرکت‌های ارزهای دیجیتال ممنوع می‌کنند. این ممنوعیتی است که دیوان عالی کشور در سال ۲۰۲۰ آن را لغو کرد. از آن زمان، بانک مرکزی به طور مرتب هشدارهایی را در مورد دارایی های دیجیتالی با اشاره به تهدیدات ارز هند صادر کرده است. اقتصاد.

مربوط: یک سوم از ۱۱۵ میلیون کاربر کریپتو در هند نگران مقررات هستند

با این حال، RBI در ۳۱ اکتبر اعلام کرد که به پیشرفت خود در جهت انتشار ارز دیجیتال بانک مرکزی که اولین بار در فوریه اعلام شد، ادامه می دهد. برنامه آزمایشی روپیه دیجیتال برای بخش عمده‌فروشی از اول نوامبر آغاز می‌شود و انتظار می‌رود یک رویکرد سه مرحله‌ای و مرحله‌ای برای استقرار CBDC با “کم یا بدون اختلال” در سیستم مالی سنتی باشد.

نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا