اخبار ارز دیجیتال

G20 سند جامع IMF-FSB در مورد مقررات ارزهای دیجیتال را تصویب کرد

در سپتامبر، گروه ۲۰ کشور و منطقه (G20) نقشه راه نظارتی پیشنهادی در سند ترکیبی صندوق بین‌المللی پول و هیئت ثبات مالی را پذیرفت.

در ۱۳ اکتبر، گروه ۲۰، مجمع بین‌المللی متشکل از دولت‌ها و بانک‌های مرکزی کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه، به توافقی به اتفاق آرا دست یافتند. به تصویب رسید بیانیه وزرای دارایی G20 و روسای بانک مرکزی در مراکش مراکش برگزار شد.

در مورد ارزهای دیجیتال، G20 در ماه سپتامبر نقشه راه نظارتی پیشنهادی در سند ترکیبی مشترک صندوق بین‌المللی پول (IMF) و هیئت ثبات مالی (FSB) را پذیرفت. بیانیه G20 می گوید:

ما خواستار اجرای سریع و هماهنگ نقشه راه G20، از جمله اجرای چارچوب سیاست هستیم. پشتیبانی در سراسر حوزه های قضایی G20. هماهنگی جهانی، همکاری و به اشتراک گذاری اطلاعات. رسیدگی به شکاف های داده ها. انجام.”

سند مشترک صندوق بین المللی پول و FSB به جای ممنوعیت کامل، از نظارت همه جانبه بر ارزهای دیجیتال حمایت می کند. توصیه‌های سطح بالای آن شامل درخواست‌ها برای همکاری فرامرزی و به اشتراک‌گذاری اطلاعات بین تنظیم‌کننده‌ها، چارچوب‌های حاکمیتی و مدیریت ریسک جامع برای شرکت‌های رمزنگاری، و دسترسی تضمین‌شده به داده‌های مرتبطی است که شرکت‌ها به مقامات ارائه می‌کنند و غیره.

مربوط: کشورهای گروه ۲۰ بر استفاده مسئولانه و توسعه فناوری های هوش مصنوعی تاکید می کنند

در این سند آمده است که اولین بررسی اجرای اقدامات پیشنهادی باید تا پایان سال ۲۰۲۵ انجام شود.

در ماه اکتبر، صندوق بین المللی پول یک مقاله کاری دیگر با عنوان “ارزیابی ریسک های مالی کلان از دارایی های رمزنگاری شده” منتشر کرد. در آن، محققان صندوق بین‌المللی پول یک ماتریس ارزیابی ریسک رمزنگاری (C-RAM) را برای کشورها پیشنهاد می‌کنند تا شاخص‌ها و محرک‌های ریسک بالقوه را در این بخش شناسایی کنند.

اخیرا، تنظیم کننده ها در سراسر جهان خواستار ایجاد یک چارچوب جهانی برای ارزهای دیجیتال شده اند. ماریو سنتنو، رئیس بانک پرتغال، خواستار همکاری بین المللی برای ایجاد یک “چارچوب قوی” و اجتناب از امکان “آبیتراژ نظارتی” شد. مدیر اجرایی سازمان نظارت مالی فدرال آلمان برای استراتژی، سیاست و مدیریت احساسات مشابهی را تکرار کرد و تناقضات موجود در مقیاس جهانی را برجسته کرد.

مجله: حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا: گزارش میدانی


نویسنده: David Attlee
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا