🚨 اخبار ارز دیجیتال

نمایندگان پارلمان بریتانیا، تجارت خرده‌فروشی ارز دیجیتال باید به عنوان قمار تنظیم شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

سیاستمداران استدلال کرده‌اند که بیشتر دارایی‌های رمزنگاری شده به دلیل نوسانات بالا و ادعای کمبود ارزش ذاتی، برای مصرف‌کنندگان خطرناک هستند.

یک کمیته پارلمانی بریتانیا در گزارشی جدید می‌گوید، تجارت در به اصطلاح «دارایی‌های رمزنگاری بدون پشتوانه» مانند بیت‌کوین (BTC) و اتر (ETH) باید به‌عنوان قمار به جای یک سرویس مالی تنظیم شود.

بریتانیا در حال حاضر در حال کار بر روی یک چارچوب قانونی رمزنگاری است که قانون دارایی‌های مالی موجود را با قوانین جدید رمزنگاری ترکیب می‌کند.

با این حال، کمیته مالی بریتانیا در گزارش کمیته مجلس عوام در ۱۷ مه اعلام کرد که «به شدت مخالف» تنظیم تجارت خرده‌فروشی ارز دیجیتال و فعالیت‌های سرمایه‌گذاری مانند قمار، مطابق با اصل «ریسک‌های مشابه، پیامدهای نظارتی مشابه» است. توصیه می‌شود.

او استدلال کرد که به دلیل نوسانات قیمت و فقدان ارزش ذاتی، دارایی های رمزنگاری بدون پشتوانه «لزوماً خطرات قابل توجهی برای مصرف کنندگان ایجاد می کند».

هریت بالدوین، رئیس کمیته مالی، گفت که بیت‌کوین و اتر دو سوم ارزش بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهند که به گفته او هر دو «بدون پشتوانه» هستند.

با تنظیم فعالیت‌های خرده‌فروشی و سرمایه‌گذاری در دارایی‌های کریپتو که توسط خدمات مالی پشتیبانی نمی‌شوند، می‌خواهیم مصرف‌کنندگان احساس کنند که این فعالیت امن‌تر از آن چیزی است که هست، یا در غیر این صورت محافظت می‌شود. ما نگران ایجاد یک اثر «هاله» قانع‌کننده هستیم. “

در بریتانیا همه قمارها، چه آنلاین و چه زمینی، توسط کمیسیون قمار تحت قانون قمار ۲۰۰۵ تنظیم می شود. نظارت آن شامل مشاغلی مانند سالن های بینگو، بخت آزمایی، سالن های قمار، شرکت های قمار آنلاین و کازینوها می شود.

نمودارهایی که توسط کمیسیون ها به عنوان شواهدی از نوسانات ارزهای دیجیتال استفاده می شود.منبع: یاهو فاینانس، پارلمان بریتانیا

در طول این بحث، قانونگذاران به بیانیه کتبی دکتر لاریسا یالووایا، دانشیار دانشگاه ساوتهمپتون اشاره کردند که گفته بود مبادلات ارزهای دیجیتال، پلتفرم‌های معاملات آنلاین و سایر کسب‌وکارهای ارزهای دیجیتال باید با همان دقتی که سفته‌بازی ارزهای رمزنگاری شده است، تنظیم شوند. می تواند اعتیاد آور شود. “

در حالی که یک برد کوچک برای ارزهای دیجیتال است، کمیسیون همچنین گفت که برخی از دارایی‌های رمزنگاری و فناوری‌های زیربنایی آن‌ها می‌توانند برای خدمات و بازارهای مالی، مانند کاهش هزینه‌های پرداخت‌های فرامرزی و بهبود شمول مالی مفید باشند. او گفت که از احتمالات آن آگاه است.

او گفت که نیاز به یک چارچوب نظارتی موثر برای حمایت از چنین پیشرفت‌هایی در بریتانیا و در عین حال کاهش برخی از خطرات مرتبط با دارایی‌های کریپتو وجود دارد.

گزیده ای از پانزدهمین گزارش جلسه ۲۰۲۲-۲۳.منبع: پارلمان بریتانیا

کمیسیون نوشت: «بنابراین ما از انتشار عمومی پیشنهادها در مورد نحوه برنامه ریزی دولت برای تنظیم دارایی های رمزنگاری مورد استفاده در خدمات مالی استقبال می کنیم.

مربوط: خزانه داری بریتانیا طرح های NFT ضرابخانه سلطنتی را لغو کرد

این کمیته متشکل از ۱۱ نماینده از حزب کارگر، محافظه کار و حزب ملی اسکاتلند، از جمله رئیس هریت بالدوین، وزیر دارایی سابق برای اقتصاد است.

این کمیسیون اعلام کرده است که در جولای ۲۰۲۲ یک نظرسنجی در مورد صنعت کریپتو راه اندازی خواهد کرد تا نقش دارایی های کریپتو در بریتانیا را بررسی کند.

یک نظرسنجی که سال گذشته توسط مقامات مالیاتی کشور، درآمدهای داخلی و گمرک (HMRC) انجام شد، نشان داد که ۱۰٪ از شهروندان بریتانیا صاحب یا مالک ارزهای دیجیتال هستند و بیش از ۵۵٪ هرگز ارزهای رمزنگاری شده را نفروخته اند.

Chainalysis بریتانیا را در رتبه هفدهم در شاخص پذیرش کریپتو در سال ۲۰۲۲ قرار داد.

مجله: سکه های ناپایدار: از بین بردن چربی، نصب و راه اندازی، و سایر خطرات در راه استنویسنده: Felix Ng

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا