اخبار ارز دیجیتال

Crypto Recruiter امن ترین مشاغل را در فصل اخراج نشان می دهد

صنعت کریپتو در دو هفته اول ژانویه بیش از ۱۶۰۰ شغل را در سراسر این صنعت اخراج کرده است.

به گفته یک کارشناس استخدام، کارمندان فنی، مهندسی و مدیریت ارشد احتمالاً همچنان شاهد «تقاضای قوی» برای مهارت‌های خود خواهند بود، علی‌رغم انبوهی از اخراج‌های کریپتو در سال جدید. خانه در حال فکر کردن است.

چند هفته اول سال ۲۰۲۳ برای کسب و کارهای ارز دیجیتال و کارکنان آنها سخت بوده است. تنها در عرض دو هفته، با ادامه نوسانات و عدم اطمینان بازار، بیش از ۱۶۰۰ شغل مرتبط با ارزهای دیجیتال کاهش یافته است.

با این حال، همه بخش‌ها شاهد کاهش یکسانی نبودند.

SAFU: فناوری و مهندسی سطح پیشرفته

راب پائون، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت کریپتو استخدام اثبات استعداد، می گوید مشاغل فنی و مهندسی کوین تلگراف «بسیار متفاوت» و پرتقاضا هستند، حتی در مزرعه برنج در بازار خرس.

شرکت او گفت که هنوز “تقاضای قوی” برای این ویژگی ها می بیند، و حتی اگر “سناریوی جنگ مانند مناقصه” دیگر برای این کارمندان اعمال نمی شود، این حقوق همچنان “بسیار بالا” باقی می ماند. او افزود: “ما بسیار رقابتی هستیم.”

جانسی آگرگادو، مدیر شرکت استخدام رمزنگاری CapMan Consulting، گفت که نقش‌های سطح متوسط ​​معمولاً در بازارهای نزولی کاهش می‌یابند، اما نقش‌های ارشد «دو یا سه برابر» در بازارهای نزولی هستند.

Agregado اضافه کرد که نقش هایی مانند افسر ارشد فناوری و افسر ارشد امنیت اطلاعات ایمن هستند. این به این دلیل است که افراد در این موقعیت‌ها باید نقدینگی کسب و کار خود را حفظ کنند و در حالی که بازار خودش را اصلاح می‌کند، «موضوع را درست نگه دارند».

نه SAFU: “ماموریت حیاتی نیست”

با این حال، پائون گفت: مشاغلی که شرکت‌های رمزنگاری تمایل دارند ابتدا کاهش دهند، «معمولاً» استخدام داخلی، خدمات مشتری، رعایت مقررات و هر چیزی است که «درآمد یا محصول ایجاد نمی‌کند».

آنتونی پومپلیانو، سرمایه‌گذار و پادکست، بنیانگذار شرکت استخدام رمزنگاری Inflection Point، می‌گوید در حالی که شرکت‌ها رویکرد متفاوتی به بازار نزولی دارند، اخراج‌ها به احتمال زیاد بر «ماموریت‌ها» تأثیر می‌گذارند.

به گفته پمپلیانو، این نقش‌ها عبارتند از: محصول، مهندسی، عملیات، خدمات مشتری و نقش‌های غیر مدیریتی.

پمپلیانو در اظهار نظر در مورد بازار نزولی در حال انجام، گفت که “گزارش های متعددی” از کاهش دستمزد مشاغل کوچک شنیده است، در حالی که سایر شرکت ها افزایش حقوق و پاداش های سالانه را متوقف کرده اند.

پائون همچنین اضافه کرد که در برخی موارد، حتی آنهایی که در نقش‌های فنی هستند ممکن است نتوانند به طور کامل از کاهش مشاغل خودداری کنند، و افزود که شرکت‌های رمزنگاری که مجبور به «کاهش عمیق‌تر» هستند احتمالاً تیم‌های مهندسی و محصولات خود را کاهش خواهند داد.

مربوط: تعلیق ارزهای دیجیتال واکنش‌های متفاوتی را از جامعه برانگیخته است

در ماه‌های اخیر، شرکت‌های ارزهای دیجیتال، به‌ویژه صرافی‌ها، کارکنان خود را در بحبوحه رکود بازار کاهش داده‌اند.

هفته گذشته، هر دو صرافی کریپتو Crypto.com و Coinbase از کاهش مشاغل جهانی خبر دادند.

کریس مارشالک، مدیرعامل Crypto.com در ۱۳ ژانویه توییت کرد که به دلیل شرایط چالش برانگیز بازار و رویدادهای اخیر صنعت، این صرافی “تصمیم دشوار” را برای کاهش نیروی کار جهانی خود به میزان “تقریبا ۲۰٪” گرفته است.

در همین حال، برایان آرمسترانگ، مدیرعامل Coinbase در ۱۰ ژانویه اعلام کرد که صرافی ۹۵۰ شغل را به عنوان بخشی از طرحی برای کاهش حدود ۲۵ درصدی هزینه های عملیاتی در بحبوحه زمستان جاری ارزهای دیجیتال، کاهش می دهد.

صرافی کریپتو بایننس یکی از معدود صرافی هایی است که خلاف آن را در کنفرانس کریپتو سوئیس اعلام کرد و به برنامه هایی برای «استخدام انبوه» در سال ۲۰۲۳ اشاره کرد.

با این حال، Paone پیشنهاد می‌کند که در حالی که اخراج کریپتوها در کانون توجه قرار می‌گیرند، کارشناسان کریپتو را تشویق به ترک صنعت نمی‌کنند.

نویسنده: Ciaran Lyons

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا