🚨 اخبار ارز دیجیتال

پروژه های کریپتو به ممنوعیت سکه حریم خصوصی دبی پاسخ می دهند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

کریستوفر گوس، یکی از بنیانگذاران پروتکل حریم خصوصی Anoma، خاطرنشان کرد که حریم خصوصی یک حق اساسی بشر است و ممنوعیت ها نشان دهنده عدم توجه به مردم است.

سازمان تنظیم مقررات دارایی های مجازی (VARA) اخیراً دستورالعمل های بسیار مورد نیاز را به ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASP) در دبی، امارات متحده عربی ارائه کرده است، از جمله ممنوعیت سکه های حریم خصوصی.

در ۷ فوریه، VARA چندین کتاب قانون برای VASP ها منتشر کرد، از جمله “مقررات دارایی های مجازی و فعالیت های مرتبط ۲۰۲۳″، که در آن VARA ممنوعیت سکه های حریم خصوصی را ذکر می کند. در سند، VARA می نویسد:

«انتشار ارزهای رمزنگاری شده با ناشناس بودن و همه فعالیت‌های VA[ies] هر چیزی که مربوط به آنها باشد در امارات ممنوع است. ”

کوین تلگراف با چندین بازیکن و پروژه های پروتکل حریم خصوصی در دبی تماس گرفت تا بفهمد که فعالان بازار چه احساسی در مورد آخرین راهنمایی های ارز دیجیتال دبی دارند.

تاثیر و فعالیت های حریم خصوصی ممنوعیت انتشار سکه

به گفته خالد محرم، رئیس WadzPay MENA، یک اکوسیستم پرداخت مبتنی بر بلاک چین، این خبر تعجب آور نبود زیرا مناطق دیگر علائم مشابهی را مشاهده کرده اند. محرم به کوین تلگراف گفت که برای ارزیابی کامل تاثیر توسعه جدید به زمان بیشتری نیاز است، اما ارزیابی‌های اولیه نشان می‌دهد که انتشار ممنوع خواهد شد. او توضیح داد:

“در پایان روز، پول، چه فیزیکی و چه دیجیتال، باید درجاتی از قابلیت ردیابی داشته باشد. این پیش داوری نادرست وجود داشت که ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم غیرقابل ردیابی هستند، اما در واقعیت اینگونه نیستند.”

او اضافه کرد که به همین دلیل است که شرکت‌های پرداخت رمزنگاری آنها اقدامات شناخت مشتری (KYC) و ضد پولشویی (AML) را برای اطمینان از عدم استفاده از وجوه برای اهداف غیرقانونی اجرا می‌کنند.

Moharem همچنین گفت که شرکت آنها از دستورالعمل های VARA استقبال می کند. وی خاطرنشان کرد که اگرچه این ممکن است بخش کوچکی از ارزهای دیجیتال را حذف کند، اما مشروعیت ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) را تأیید می کند.

“شرکت ما بسیار از مقررات حمایت می کند و داشتن یک چارچوب مشخص برای انجام تجارت تنها صنعت را تقویت می کند… نشان می دهد که دولت از مصرف کنندگان محافظت می کند. به این ترتیب، این اخبار به طور بالقوه برای رشد پرداخت ارز دیجیتال و فروشندگان به طور یکسان مهم است. “

این مدیر اجرایی همچنین تاکید کرد که اگرچه سکه‌های حریم خصوصی ممکن است تحت تأثیر قرار گیرند، تأثیر آن کشنده نخواهد بود.اما محرم آگاه بود که در دسترس بودن و توزیع در بازار محلی محدود خواهد بود.

مربوط: دبی رگولاتور دارایی های مجازی را ایجاد می کند، قانون جدید رمزنگاری را اعلام می کند

Saqr Ereiqat، یکی از بنیانگذاران Crypto Oasis، سرمایه گذاری که از اکوسیستم ارزهای دیجیتال محلی از طریق خدمات مختلف پشتیبانی می کند، با برخی از احساسات Moharem موافقت کرد. الیکات به کوین تلگراف گفت که سکه های حریم خصوصی ذاتاً با بیت کوین و اتریوم متفاوت است، که در آن تراکنش ها با ارائه منشأ قابل ردیابی هستند. او توضیح داد:

“به یک سکه حفظ حریم خصوصی فکر کنید، مانند یک اسکناس دلار آمریکا که تقریباً از شخصی به دیگری منتقل می شود و ردیابی صاحب آن را غیرممکن می کند. چالشی منحصر به فرد است.”

در مورد کسانی که ممکن است تحت تأثیر قوانین قرار گیرند، Ereiqat پیشنهاد می کند که تأثیر ممکن است حداقل باشد. به گفته مدیران، آخرین داده های موجود آنها نشان می دهد که آنها هنوز با یک پروژه حفظ حریم خصوصی که در بین بیش از ۱۰۰۰ پروژه ای که Crypto Oasis پشتیبانی می کند، مواجه نشده اند. او گفت:

دیدگاه از یک پروژه متمرکز بر حریم خصوصی

کوین تلگراف همچنین با پروژه های حفظ حریم خصوصی که در صورت تمایل به داشتن دفتر مرکزی در دبی ممکن است تحت تأثیر قوانین جدید قرار گیرند، تماس گرفته است. کریستوفر گوس، یکی از بنیانگذاران پروتکل حریم خصوصی Anoma، نظر متفاوتی نسبت به دیگران داشت. او به کوین تلگراف گفت:

با ممنوع کردن «سکه‌های حریم خصوصی» به جای درک فناوری، تنظیم‌کننده‌ها نشان می‌دهند که حریم خصوصی واقعاً برای توده‌ها که حفظ حریم خصوصی یک حق اساسی بشر است، کارساز نیست.»

به طور جداگانه، گوس استدلال کرد که اصطلاح سکه حریم خصوصی توصیف نادرستی از یک سیستم تکنولوژیکی است که حریم خصوصی را فراهم می کند.

او توضیح داد: «چیزی به نام «سکه حریم خصوصی» وجود ندارد. سیستم‌های فنی مانند Zcash وجود دارند که می‌توانند آن را کنترل کنند.

دبی همچنان در حال تبدیل شدن به یک مرکز رمزنگاری جهانی است

بایننس، یکی از اولین شرکت هایی که مجوز فعالیت در دبی را از VARA دریافت کرد، نیز در این زمینه موضع گیری کرد. الکساندر چهاده، مدیر کل بایننس دبی، گفت که توسعه جدید جاه طلبی دبی برای تعیین معیار تبدیل شدن به یک “هاب وب ۳ شفاف و پیشرفته” را نشان می دهد. او توضیح داد:

بایننس از این مجموعه جدید دستورالعمل‌های نظارتی با تمرکز بر محافظت از کاربران و سرمایه‌گذاران و در عین حال حمایت از توسعه راه‌حل‌های مبتنی بر بلاک چین و تقویت نوآوری در اکوسیستم Web3 استقبال می‌کند. ”

Ereiqat همچنین به برخی داده ها اشاره کرد که نشان می دهد دبی در حال تبدیل شدن به یک مرکز جهانی واقعی برای ارزهای دیجیتال است. او گفت: «ما شاهد حرکت بی‌سابقه استعداد و سرمایه از سراسر جهان به امارات هستیم، به همین دلیل است که ما این اکوسیستم را واحه رمزنگاری می‌نامیم. طبق گفته Ereiqat، Crypto Oasis در حال حاضر دارای بیش از ۸۳۰۰ متخصص در این زمینه است.نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا