🚨 اخبار ارز دیجیتال

افزایش ۴۰ درصدی حملات کریپتو فیشینگ در یک سال: Kaspersky


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ارائه‌دهنده امنیت سایبری و آنتی‌ویروس روسی کسپرسکی در آن سال ۵,۰۴۰,۵۲۰ حمله رمزنگاری فیشینگ را شناسایی کرد که این رقم در سال ۲۰۲۱ به ۳,۵۹۶,۴۳۷ رسید.

وقتی صحبت از حملات سایبری مرتبط با ارزهای دیجیتال به میان می‌آید، به نظر می‌رسد که عوامل مخرب استفاده خود از تهدیدات مالی سنتی مانند رایانه‌های شخصی بانکی و بدافزارهای تلفن همراه را کاهش داده‌اند و در عوض تمرکز خود را به فیشینگ معطوف کرده‌اند.

ارائه دهنده امنیت سایبری و آنتی ویروس روسی کسپرسکی فاش کرده است که حملات فیشینگ ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد رشد خواهد کرد. این شرکت در طول سال ۵,۰۴۰,۵۲۰ حمله فیشینگ به ارزهای دیجیتال را شناسایی کرد که این رقم در سال ۲۰۲۱ ۳,۵۹۶,۴۳۷ بود.

یک حمله فیشینگ معمولی شامل تماس با سرمایه گذاران از طریق وب سایت ها و کانال های ارتباطی جعلی است که شرکت های رسمی را تقلید می کنند. سپس از کاربران خواسته می شود تا اطلاعات شخصی مانند کلیدهای خصوصی را به اشتراک بگذارند و در نهایت به مهاجم اجازه دسترسی غیرمجاز به کیف پول و دارایی های رمزنگاری خود را می دهد.

کسپرسکی نمی‌توانست پیش‌بینی کند که آیا این روند در سال ۲۰۲۳ افزایش خواهد یافت یا خیر، اما حملات فیشینگ در سال ۲۰۲۳ به شتاب خود ادامه می‌دهند. اخیراً در ماه مارس، Trezor، ارائه‌دهنده کیف پول ارزهای دیجیتال سخت‌افزاری، هشداری درباره تلاش‌ها برای سرقت رمزنگاری کاربران با فریب سرمایه‌گذاران برای وارد کردن عبارت بازیابی صادر کرد. در یک سایت جعلی Trezor.

نظرسنجی انجام‌شده توسط کسپرسکی در سال ۲۰۲۲ نشان داد که از هر ۷ پاسخ‌دهنده ۱ نفر اعتراف کرده‌اند که تحت تأثیر فیشینگ ارزهای دیجیتال قرار گرفته‌اند. حملات فیشینگ بیشتر شامل کلاهبرداری های هدایایی و صفحات فیشینگ کیف پول جعلی است، اما مهاجمان همچنان تاکتیک های خود را تکامل می دهند.

به گفته کسپرسکی، «ارزهای رمزپایه همچنان نماد ثروتمند شدن سریع با حداقل تلاش هستند»، بنابراین کلاهبرداران تکنیک‌ها و داستان‌هایی را ابداع می‌کنند تا سرمایه‌گذاران نامطمئن ارزهای دیجیتال را وارد بازار کنند.

مربوط: ۵ ترفند یواشکی که رمزارزها در سال گذشته استفاده کردند: SlowMist

سرمایه گذاران Arbitrum اخیراً از طریق سرور رسمی Discord خود در معرض پیوندهای فیشینگ قرار گرفتند. گزارش شده است که هکرها اکانت Discord یکی از توسعه دهندگان Arbitrum را هک کردند که سپس از آن برای به اشتراک گذاری اعلانات جعلی با استفاده از پیوندهای فیشینگ استفاده شد.

هنگامی که کوین تلگراف از پیوند فیشینگ بازدید کرد، متوجه شد که کاربران به یک وب سایت خالی حاوی متن “استغفیرالله” هدایت شده اند. این یعنی «از خدا آمرزش می خواهم».

مجله: ممیزی های رمزنگاری و پاداش های باگ شکسته شده اند: در اینجا نحوه رفع آن آورده شده استنویسنده: Arijit Sarkar

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا