اخبار ارز دیجیتال

مدیران اجرایی می گویند که معاملات Crypto OTC پس از شکست FTX کشش پیدا می کند

سقوط FTX می تواند تقاضای بیشتری را برای خدمات OTC کریپتو ایجاد کند زیرا سرمایه گذاران در میان اعتماد ضعیف به CEX به دنبال روش های جایگزین تبادل کریپتو هستند.

قبل از ظهور صرافی‌های متمرکز (CEX)، معاملات خارج از بورس (OTC) روشی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال برای بسیاری از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال بود. سقوط FTX می تواند باعث تقاضای بیشتر برای خدمات OTC کریپتو شود زیرا سرمایه گذاران به دنبال راه های جایگزین برای تبدیل از فیات به فیات به دلیل کاهش اعتماد به CEX هستند.

کوین تلگراف با BestChange، یک جمع کننده صرافی ارزهای دیجیتال OTC روسی صحبت کرد تا درباره وضعیت فعلی بازار فرابورس اطلاعات بیشتری کسب کند.

نیکیتا زبورف، تحلیلگر ارشد BestChange، می‌گوید: «نقش OTC گاهی اوقات در بازاریابی جامع صرافی‌های متمرکز دست‌کم گرفته می‌شود.» این به عنوان دروازه‌ای به ارزهای دیجیتال برای اکثر کاربران عمل می‌کند.

زوورف به کوین تلگراف گفت که کاربران BestChange می‌توانند به یک صرافی OTC (درگاهی که به عنوان نقطه ورود فیات به ارزهای دیجیتال عمل می‌کند) دسترسی پیدا کنند تا موجودی مبادلات رمزنگاری خود را دوباره پر کنند یا ارزهای دیجیتال بفروشند. ) گفت که او اغلب از خدمات این ارزها استفاده می‌کند.

زبورف گفت: «اگر کشورهای اروپای مرکزی و آمریکای شمالی راه بسیار مناسبی برای شارژ مستقیم از کارت بانکی دارند، کشورهای اروپای شرقی و آسیای مرکزی چنین گزینه ای ندارند و مبادلات تنها راه راحت هستند.» ما با ارزها سروکار داریم.

مدیران همچنین خاطرنشان کردند که آخرین رویدادهای صنعت می تواند تأثیر مثبتی بر بخش OTC کریپتو داشته باشد و بیان کردند:

“به لطف شکست اجرایی FTX، بخش ما توانسته شاهد هجوم قابل توجهی از کاربران حتی خارج از بازارهای سنتی باشد. من انتظار دارم که سال این سال باشد.

BestChange که در سال 2007 تأسیس شد، تراکنش‌های کریپتو به فیات را از طریق کارت‌های Visa و Mastercard و همچنین خدماتی مانند PayPal، Payoneer و Skrill امکان‌پذیر می‌سازد. BestChange که در حال حاضر تحت صلاحیت فدراسیون روسیه فعالیت می کند، به تدریج دفتر مرکزی خود را به دبی منتقل خواهد کرد.

مدیر اجرایی تاکید کرد که این حرکت هیچ ارتباطی با مسائل ژئوپلیتیکی یا دیگر مسائل جاری در روسیه ندارد، زیرا BestChange مدتی است که در حال برنامه ریزی برای گسترش بین المللی است.

علاوه بر این، به گفته زوبورف، BestChange انتظار هیچ فشاری از سوی جامعه بین المللی در مورد تحریم ها ندارد. او گفت: “امارات متحده عربی همچنان در مورد مسائل ژئوپلیتیکی بی طرف باقی می ماند. دوم، شکل تجارت ما شامل رسیدگی به پول نمی شود.” او خاطرنشان کرد که صرافی‌های ارز دیجیتال OTC فهرست شده در BestChange در بالتیک یا اروپای مرکزی قرار دارند و باید با مقررات محلی مطابقت داشته باشند.

مربوط: روسیه قصد دارد یک “صرافی ملی رمزنگاری” راه اندازی کند

BestChange به چندین کشور از جمله کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق مانند اوکراین، قزاقستان، گرجستان و بلاروس خدمات می دهد. بر اساس داده های SimilarWeb، کاربران روسی و اوکراینی بیشترین بازدید از BestChange را دارند که به ترتیب 48 درصد و 15 درصد از ترافیک از این کشورها می آیند.

بیشتر صرافی‌های متمرکز تحت فشار تنظیم‌کننده‌های اروپایی و آمریکای شمالی هستند و بخش ما در درجه اول قادر به ارائه خدمات به ساکنان روسیه، اوکراین، اروپا، آفریقا، آسیا و اقیانوسیه است. از کشوری که در آن قرار دارند. آنها مستقل از یکدیگر هستند.”

به گفته زوبورف، تحریم های جهانی علیه روسیه تأثیر منفی بر خدمات بازار فرابورس BestChange نداشته است، اما در عوض پذیرش را تقویت کرده است.

نویسنده: Helen Partz

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا