اخبار ارز دیجیتال

درام Crypto On Chain Crime در نهایت مردم خوب را می بیند

شرکت‌های امنیتی به سادگی با پرداخت قیمت‌های بالاتر بنزین نسبت به استثمارگران توانستند از سرقت ارزهای دیجیتال جلوگیری کنند.

داستان هک شدن یا دزدیده شدن کلیدهای خصوصی چیز جدیدی نیست و طبق گزارش ها، کاربران به دلیل این سرقت ها پس انداز خود را از دست داده اند. با این حال، در یک صحنه بسیار ضعیف، کاربران ارزهای دیجیتال با وجود از دست دادن کلیدهای خصوصی خود توانستند دارایی های ارزهای دیجیتال خود را ذخیره کنند.

هارپی، یک شرکت امنیتی زنجیره ای، موردی از درام جنایی زنجیره ای را فاش کرده است که در آن افراد خوب در نهایت برنده شدند. گزارش شده است که یکی از کاربران Discord Group در مورد ادعای سرقت کلیدهای خصوصی ابراز نگرانی کرده است.این شرکت کیف پول مشتری را بررسی کرد و متوجه شد که شخصی در صدد انتقال وجه از حساب قربانی است.

با این حال، گروه امنیتی به سرعت وارد عمل شد و قبل از اینکه هکرها بتوانند وجوه را منتقل کنند، وجوه قربانی را به آدرسی کنترل نشده منتقل کردند. این قرارداد به قربانیان این امکان را می‌دهد تا توکن‌های گمشده خود را از کیف پول دیگری که به خطر نیفتاده است بازیابی کنند. شرکت‌های امنیتی توانستند با ارائه نرخ‌های بالاتر گاز برای ارسال آدرس قربانی این کار را انجام دهند.

این امر به این دلیل امکان پذیر شد که قربانیان توکن های خود را با هارپی ایمن می کردند و به شرکت های امنیتی اجازه می دادند هر زمان که سرقت احتمالی وجود داشت مداخله کنند. این شرکت گفت:

زمانی که ما یک انتقال مخرب را شناسایی کردیم، وجوه این کاربر را قبل از تایید تراکنش با پرداخت نرخ گاز بالاتر، به یک انبار کنترل نشده منتقل کردیم.”

شرکت امنیتی زنجیره ای می گوید که حدود ۷۰۰۰۰۰ دلار وجوه دزدیده شده را بازیابی کرده است و به عنوان یک فایروال زنجیره ای برای جامعه عمل می کند.

مربوط: ۱۰۰۰۰ بیت کوین از کیف پول های رمزنگاری مرتبط با هک Mt Gox منتقل شده است

در حالی که تمام کاری که هارپی انجام داده این است که نیاز به مداخله به موقع و دسترسی به کیف پول کاربران داشته باشد، موارد متعددی از اجتماع ارزهای دیجیتال برای بازیابی وجوه دزدیده شده و توکن های غیرقابل جایگزین گرد هم آمده است. همانطور که Cointelegraph در ماه می گزارش داد، جامعه Solana گرد هم آمده است تا از کلاهبرداران کلاهبرداری کند تا NFT های سرقت شده را بازیابی کنند.

فناوری بلاک چین و دفتر کل توزیع شده زیربنای اکثریت قریب به اتفاق ارزهای دیجیتال است و ردیابی انواع وجوه دزدیده شده را آسان تر می کند. از یک سو، سرقت وجوه تنها اولین گام برای یک استثمارگر است و جابه‌جایی بخش کوچکی از وجوه ممکن است سال‌ها طول بکشد و حتی موارد دستگیری نیز وجود داشته است.نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا