اخبار ارز دیجیتال

بانک ملی استرالیا به تحریم صرافی ارز مجازی به دلیل “کلاهبرداری” می پیوندد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بانک ملی استرالیا آخرین بانکی است که با اشاره به خطر بالای کلاهبرداری، مسدود کردن برخی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال را اعلام کرد.

یکی دیگر از “چهار بانک بزرگ” استرالیا اعلام کرده است که پلتفرم های خاص ارزهای دیجیتال را به دلیل خطر بالای کلاهبرداری در صنعت مسدود خواهد کرد.

بانک ملی استرالیا (NAB) در 17 ژوئیه رسماً مجموعه ای از اقدامات جدید را برای محافظت از مشتریان خود در برابر کلاهبرداری به عنوان بخشی از استراتژی کلاهبرداری در سطح بانک خود اعلام کرد.

NAB «میلیون‌ها دلار پرداخت» را از مارس تا ژوئیه 2023 به حالت تعلیق در می‌آورد و همچنین بلوک‌هایی را در «پلت‌فرم‌های ارزهای دیجیتال منتخب» برای محافظت از مشتریان در برابر کلاهبرداری معرفی می‌کند.

NAB نامی از صرافی‌های ارزهای دیجیتالی که انتظار دارد با بلوک‌هایی از سوی بانک‌ها مواجه شوند، ذکر نکرد. کریس شیهان، رئیس تحقیقات گروهی و کلاهبرداری در NAB، تنها گفت که بلوک جدید بر پلتفرم‌های «پرخطر» که «آلوده از تقلب هستند» تأثیر می‌گذارد.

شیهان گفت:

این کلاهبرداران بخشی از گروه‌های جنایت سازمان‌یافته بین‌المللی هستند. نمونه‌های فزاینده‌ای از آنها وجود دارد که از پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال برای انتقال سریع و مکرر وجوه دزدیده شده به خارج از کشور استفاده می‌کنند.

طبق گزارش‌های محلی، شیهان پیشنهاد کرد که بلوک رمزنگاری NAB می‌تواند بر صرافی رمزنگاری Binance تأثیر بگذارد. این مجری گفت: رویکرد ما با سایر صنایع سازگار خواهد بود. طی چند ماه گذشته، چهار بانک دیگر استرالیایی از جمله Westpac و Commonwealth Bank نیز پرداخت‌ها به Binance را مسدود کرده‌اند.

NAB و Binance بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ ندادند. این مقاله تا زمان در دسترس قرار گرفتن اطلاعات جدید به روز خواهد شد.

مربوط: طبق گزارش‌ها، دفاتر Binance استرالیا توسط رگولاتورهای محلی مورد حمله قرار گرفتند

NAB در اطلاعیه خود ادعاهای رو به رشد بانک های محلی را تکرار کرد که تقریباً 50 درصد از وجوه تقلبی گزارش شده در استرالیا مربوط به ارزهای رمزنگاری شده است.

در بیانیه NBA آمده است: «به طور کلی، کلاهبرداری از ارزهای دیجیتال یکی از سریع‌ترین تهدیدهای امنیتی است که در حال رشد است، به طوری که استرالیایی‌ها سال گذشته بیش از 221 میلیون دلار را به دلیل تقلب در ارزهای دیجیتال از دست دادند. مقامات همچنین ادعا کردند که 40 درصد استرالیایی ها “بسیار مایلند” تا دیرتر پرداخت کنند اگر “در برابر کلاهبرداران بهتر محافظت شوند”.

مجله: کلکسیونرهای NFT: آینده ورزش با NFT های تعاملی هیجان انگیز در حوزه لاس وگاس

نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا