اخبار ارز دیجیتال

Elliptic می گوید که مخلوط کننده رمزگذاری Blender به Sinbad تغییر نام داد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

تجزیه و تحلیل Elliptic از کیف پول های مرتبط با اپراتورهای مشکوک Blender نشان داد که 22 میلیون دلار به سندباد می رود و مشابه “امضای تراکنش” بین میکسرها.

به گفته شرکت مدیریت ریسک Elliptic، Blender، یک میکسر ارزهای رمزنگاری شده با مجوز اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده در می 2022، “به احتمال زیاد” مجدداً به عنوان Sinbad راه اندازی شده است.

در گزارشی در 13 فوریه، Elliptic گفت که تحلیل سندباد نشان می‌دهد که میکسر رمزنگاری یک برند جدید Blender است که احتمالاً «مسئول همان شخص یا گروه است». به گفته این شرکت، سندباد حدود 100 میلیون دلار بیت کوین (BTC) برای گروه هکر کره شمالی لازاروس پولشویی کرده است.

به گفته Elliptic، هکرهای Lazarus از سندباد برای راه‌اندازی شیوع هوریزو در ژانویه استفاده کردند، همانطور که OFAC در ماه آگوست و Blender در ماه می پس از سرکوب میکسرهای کریپتو توسط مقامات ایالات متحده، از سندباد استفاده کردند. مقداری از پول 100 میلیون دلاری را شستشو دادند حمله به پل n تجزیه و تحلیل بلاک چین از کیف پولی که مشکوک به عملکرد Blender بود، نشان داد که 22 میلیون دلار ارز رمزنگاری شده به سندباد ارسال شده است، همراه با سایر وجوه به افرادی که بلندر را تبلیغ می‌کنند.

Elliptic گفت: «الگوهای رفتار روی زنجیره برای هر دو میکسر، از جمله ویژگی‌های خاص تراکنش‌ها و استفاده از سرویس‌های دیگر برای مبهم کردن تراکنش‌ها، بسیار مشابه است. نحوه کار میکسر سندباد از برخی جهات مانند بلندر است: کد 10 رقمی میکسر، گارانتی امضا شده توسط آدرس سرویس و تاخیر تراکنش تا 7 روز.

منبع: بیضی

Elliptic حدس می‌زند که افراد پشتیبان سندباد ممکن است پس از خاموش شدن بلندر برای «به‌دست آوردن اعتماد کاربران» تغییر نام تجاری داده‌اند و OFAC می‌تواند تحریم‌هایی را علیه میکسر کریپتو در نظر بگیرد. وزارت خزانه داری آمریکا در حال حاضر با شکایت هایی به دلیل تحریم ها علیه تورنادو کش مواجه است.

مربوط: Into the Storm: The Dark World of Cryptocurrency Mixers

لازاروس مسئول چندین حمله در مقیاس بزرگ در فضای کریپتو شده است، از جمله هک 620 میلیون دلاری پل رونین Axie Infinity در مارس 2022.

نویسنده: Turner Wright

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا