اخبار ارز دیجیتال

پس از بهبودی بیت کوین، سهام استخراج کریپتو به بالاترین سطح سالانه می رسد

افزایش سهام ماینینگ کریپتو به عنوان تسکین صنعت پس از رکود سال گذشته است.

قیمت بیت کوین (BTC) به بالاترین سطح چند ماهه بازگشت که بر سهام ماینینگ نیز تأثیر گذاشت. بسیاری از این سهام استخراج ارز دیجیتال بهترین عملکرد ماهانه خود را در طول سال ثبت کردند. افزایش سهام ماینینگ همچنین به ماینرهای مشکل دار کمک کرده است که مجبور بودند بخش قابل توجهی از سکه های استخراج شده خود را در سال گذشته برای افزایش نقدینگی بفروشند.

یکی از برترین شرکت های استخراج بیت کوین، Bitfarms، در دو هفته اول ژانویه ۱۴۰ درصد افزایش یافت و پس از آن Marathon Digital Holdings Inc. با افزایش ۱۲۰ درصدی قرار گرفت. قیمت سهام Hive Blockchain Technologies Ltd. تقریباً دو برابر شد و شاخص استخراج دارایی های دیجیتال جهانی MVIS نیز در ماه اول ۶۴ درصد افزایش یافت.

شاخص HashPrice Luxor که هدف آن تعیین مقداری است که ماینرها می توانند از قدرت پردازش استفاده شده در شبکه بیت کوین کسب کنند، امسال ۲۱ درصد افزایش یافته است. این تا حدی نشان دهنده افزایش پاداش ها به دلیل افزایش قیمت بیت کوین است.

بازار صعودی سال ۲۰۲۱ باعث شده است که چندین شرکت معدنی وارد بورس شوند، در حالی که سایرین سرمایه گذاری زیادی در تجهیزات و توسعه انجام داده اند. با این حال، با طولانی شدن زمستان کریپتو در سال ۲۰۲۲، بسیاری از این شرکت‌های ماینینگ آسیب‌پذیری‌ها و فقدان ساختار مناسب را آشکار کرده‌اند.

مربوط: واحد سرمایه گذاری سامسونگ ETF آتی بیت کوین را در بحبوحه افزایش علاقه به ارزهای دیجیتال راه اندازی کرد

بازار صعودی ۲۰۲۱ شاهد افزایش قابل توجهی در استقراض توسط صنعت استخراج بیت کوین بود و بازار نزولی متعاقب آن بر شرایط مالی تأثیر منفی گذاشت. ماینرهای عمومی بیت کوین بیش از ۴ میلیارد دلار بدهی دارند، در حالی که ۱۰ بدهکار برتر استخراج بیت کوین مجموعاً نزدیک به ۲.۶ میلیارد دلار بدهی دارند. تا پایان سال ۲۰۲۲، ماینرهای بزرگ BTC مانند Core Scientific اعلام ورشکستگی کرده اند.

شرکت عمومی استخراج بیت کوین با بالاترین بدهی منبع: شاخص هاشرات.

افزایش قیمت بیت کوین در ژانویه نه تنها به سهام ماینینگ کریپتو کمک کرد تا به بالاترین حد سالانه دست یابند، بلکه صندوق های سرمایه گذاری مبادله ای مبتنی بر بیت کوین (ETF) نیز از بیشتر بازارهای سنتی ETF سهام بهتر عمل کردند.

نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا