اخبار ارز دیجیتال

عمان مرکز استخراج رمزنگاری 370 میلیون دلاری را راه اندازی می کند: گزارش

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم

تاسیسات معدنی به عنوان بخشی از طرحی برای تسریع دیجیتالی شدن اقتصاد عمان، که عمدتاً به صادرات نفت وابسته است، نصب شد.

عمان، کشوری با جمعیت 4.5 میلیون نفری که با عربستان سعودی و امارات متحده عربی هم مرز است، یک مرکز جدید استخراج ارزهای دیجیتال راه اندازی کرده است که دومین مرکز استخراجی است که در 10 ماه گذشته در این کشور افتتاح شده است.

بر اساس گزارش Oman Observer، یک مرکز میزبانی داده و استخراج ارزهای دیجیتال در منطقه آزاد صلاله، یک منطقه ویژه اقتصادی در کشور با مالیات شرکتی کمی افتتاح شده است. شرکت محلی Exahertz International این مرکز را با مشارکت شرکت بلاک چین Moonwalk International مستقر در دبی اداره خواهد کرد.

بنا بر گزارش ها، هزینه ساخت این مرکز 135 ریال عمانی (حدود 370 میلیون دلار) خواهد بود و تا اکتبر 2023 با استفاده از آخرین سخت افزار Bitmain Technologies، 15000 دستگاه نصب خواهد شد. این یک برنامه است. بر اساس این گزارش، در حال حاضر 2000 دستگاه آنلاین و در حالت آزمایشی هستند و 11 مگاوات برق مصرف می کنند.

مربوط: قدرت شرکت استخراج بیت کوین انرژی های تجدیدپذیر در سوئد

تاسیسات معدنی به عنوان بخشی از طرحی برای تسریع دیجیتالی شدن اقتصاد عمان، که عمدتاً به صادرات نفت وابسته است، نصب شد. یک مرکز معدنی دیگر در نوامبر 2022 با سرمایه گذاری 150 میلیون ریال عمانی (389 میلیون دلار) افتتاح شد. در سال 2022، تعرفه برق برای اپراتورهای داخلی 0.064 RO (0.166 دلار) در هر کیلووات ساعت بود.

دولت عمان یک مقاله مشاوره در مورد چارچوب ملی ارزهای دیجیتال در تابستان 2023 اعلام کرده است. این چارچوب می‌تواند از ارائه‌دهندگان دارایی مجازی بخواهد که دفاتر محلی در عمان راه‌اندازی کنند. همچنین ممکن است نیاز باشد که برخی از دارایی‌ها در کیف پول‌های داغ ذخیره شوند، دارایی‌های محافظت‌شده ممیزی شوند و شواهدی از ذخایر ارائه شود.

کوین تلگراف با وزارت حمل و نقل، ارتباطات و فناوری اطلاعات عمان و سازمان منطقه اقتصادی تماس گرفت، اما پاسخ فوری دریافت نکرد.

مجله: آیا پرداخت باج افزار باید ممنوع شود؟ایده ای جذاب اما خطرناک

نویسنده: David Attlee

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا