اخبار ارز دیجیتال

عمان مرکز استخراج رمزنگاری ۳۷۰ میلیون دلاری را راه اندازی می کند: گزارش

تاسیسات معدنی به عنوان بخشی از طرحی برای تسریع دیجیتالی شدن اقتصاد عمان، که عمدتاً به صادرات نفت وابسته است، نصب شد.

عمان، کشوری با جمعیت ۴.۵ میلیون نفری که با عربستان سعودی و امارات متحده عربی هم مرز است، یک مرکز جدید استخراج ارزهای دیجیتال راه اندازی کرده است که دومین مرکز استخراجی است که در ۱۰ ماه گذشته در این کشور افتتاح شده است.

بر اساس گزارش Oman Observer، یک مرکز میزبانی داده و استخراج ارزهای دیجیتال در منطقه آزاد صلاله، یک منطقه ویژه اقتصادی در کشور با مالیات شرکتی کمی افتتاح شده است. شرکت محلی Exahertz International این مرکز را با مشارکت شرکت بلاک چین Moonwalk International مستقر در دبی اداره خواهد کرد.

بنا بر گزارش ها، هزینه ساخت این مرکز ۱۳۵ ریال عمانی (حدود ۳۷۰ میلیون دلار) خواهد بود و تا اکتبر ۲۰۲۳ با استفاده از آخرین سخت افزار Bitmain Technologies، ۱۵۰۰۰ دستگاه نصب خواهد شد. این یک برنامه است. بر اساس این گزارش، در حال حاضر ۲۰۰۰ دستگاه آنلاین و در حالت آزمایشی هستند و ۱۱ مگاوات برق مصرف می کنند.

مربوط: قدرت شرکت استخراج بیت کوین انرژی های تجدیدپذیر در سوئد

تاسیسات معدنی به عنوان بخشی از طرحی برای تسریع دیجیتالی شدن اقتصاد عمان، که عمدتاً به صادرات نفت وابسته است، نصب شد. یک مرکز معدنی دیگر در نوامبر ۲۰۲۲ با سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیون ریال عمانی (۳۸۹ میلیون دلار) افتتاح شد. در سال ۲۰۲۲، تعرفه برق برای اپراتورهای داخلی ۰.۰۶۴ RO (0.166 دلار) در هر کیلووات ساعت بود.

دولت عمان یک مقاله مشاوره در مورد چارچوب ملی ارزهای دیجیتال در تابستان ۲۰۲۳ اعلام کرده است. این چارچوب می‌تواند از ارائه‌دهندگان دارایی مجازی بخواهد که دفاتر محلی در عمان راه‌اندازی کنند. همچنین ممکن است نیاز باشد که برخی از دارایی‌ها در کیف پول‌های داغ ذخیره شوند، دارایی‌های محافظت‌شده ممیزی شوند و شواهدی از ذخایر ارائه شود.

کوین تلگراف با وزارت حمل و نقل، ارتباطات و فناوری اطلاعات عمان و سازمان منطقه اقتصادی تماس گرفت، اما پاسخ فوری دریافت نکرد.

مجله: آیا پرداخت باج افزار باید ممنوع شود؟ایده ای جذاب اما خطرناک

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا