🚨 اخبار ارز دیجیتال

استخراج بیت کوین محدود به شرکت های ازبکستانی: رسمی

ناظر محلی ارزهای دیجیتال تکرار کرده است که استخراج ارزهای دیجیتال در ازبکستان تنها توسط اشخاص حقوقی با استفاده از انرژی خورشیدی قابل انجام است.

استخراج ارزهای دیجیتال در ازبکستان دستخوش تغییرات اساسی شده است زیرا مرجع نظارتی اصلی بازار ارزهای دیجیتال این کشور چارچوبی را برای صدور مجوز عملیات استخراج کریپتو تصویب کرده است.

آژانس ملی پروژه های آتی ازبکستان (NAPP) فرمانی را در مورد مجوز فعالیت استخراج ارز مجازی صادر کرده است که این فعالیت ها را فقط به اشخاص حقوقی محدود می کند.

به غیر از ممنوعیت عملیات استخراج‌کننده‌های فردی، NAPP همچنین شرکت‌ها را ملزم می‌کند که از انرژی خورشیدی فقط برای استخراج ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین (BTC) استفاده کنند. با این حال، در موارد خاصی که توسط قانون پیش بینی شده است، معدنچیان می توانند به استفاده از سیستم یکپارچه برق ازبکستان ادامه دهند. این سند به چه معناست.

ناظر ارزهای دیجیتال ازبکستان از شرکت ها خواسته است تا اتاق های اختصاصی برای تجهیزات ماینینگ راه اندازی کنند و فقط ارزهای دیجیتال را در آدرس های ثبت شده استخراج کنند. این مقررات همچنین شرکت‌های ماینینگ کریپتو را ملزم می‌کند تا به‌موقع پرداخت کامل یا هزینه‌های استخراج را که توسط تنظیم‌کننده‌ها تعیین می‌شود، ارائه دهند.

علاوه بر این، NAPP استخراج‌کنندگان را از استخراج ارزهای دیجیتال «ناشناس» یا ارزهای دیجیتالی که گفته می‌شود تراکنش‌ها را بر اساس ناشناس بودن مخفی می‌کنند، منع کرد. اشاره این آژانس به ارزهای دیجیتال متمرکز بر حریم خصوصی مانند مونرو (XMR) بود که به کاربران اجازه می دهد تراکنش های شبکه را مبهم کنند.

مربوط: ماینرهای ارز دیجیتال قزاقستان از رئیس جمهور درخواست کردند که قیمت انرژی را کاهش دهد

NAPP نوشت: کلیه عملیات و خدمات معدنی تنها پس از اخذ مجوزها و مجوزها به ترتیب مقرر امکان پذیر است.

این آژانس همچنین از همه شهروندان می خواهد که در چارچوب قانون عمل کرده و از تلاش برای سازماندهی فعالیت در زمینه توزیع دارایی های رمزنگاری بدون اخذ مجوزهای مناسب خودداری کنند.

مشخص نیست که آخرین سند استخراج ارز دیجیتال NAPP آخرین قانون ایجاد چارچوب استخراج در ازبکستان است یا خیر. دولت‌های منطقه‌ای چندین سند مشابه در سال‌های اخیر صادر کرده‌اند که مکرراً کارگران معدن را از فعالیت در ازبکستان منع کرده‌اند. یکی از این فرمان‌ها توسط شوکت میرضیایف، رئیس‌جمهور ازبکستان در آوریل ۲۰۲۲ امضا شد و بار دیگر تاکید کرد که ساکنان محلی مجاز به پرداخت با ارزهای دیجیتال یا استخراج ارزهای دیجیتال نیستند.

NAPP بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

مجله: Web3 Gamer: Minecraft بیت کوین P2E، آیفون ۱۵، بازی های رمزنگاری، Formula E را ممنوع می کند

نویسنده: Helen Partz
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا