اخبار ارز دیجیتال

ماینرهای روسی کریپتو با احتکار دستگاه های ASIC از بازار نزولی سرمایه گذاری می کنند

ماینرهای روسی ممکن است به دلیل کاهش قیمت دستگاه های ماینینگ و کاهش هزینه های انرژی، ASIC های کریپتو بیشتری خریداری کنند.

به نظر نمی رسد که ماینرهای روسی ارز دیجیتال از بحران استخراج ارز دیجیتال رنج ببرند، زیرا طبق گزارش ها، تقاضای محلی برای سخت افزار استخراج در سه ماهه چهارم ۲۰۲۲ افزایش یافته است.

خبرگزاری محلی کومرسانت در ماه دسامبر اعلام کرد، برخی از توزیع کنندگان سخت افزار استخراج کریپتو روسی با افزایش شدید تقاضا برای تراشه های مدار مجتمع ویژه برنامه (ASIC) طراحی شده برای ماینینگ مواجه هستند. در روز اول گزارش شد.

فروشنده محلی Chilkoot گزارش داد که فروش ASIC در ماه نوامبر و اکتبر از کل فروش در سه ماهه سوم فراتر رفت. در نه ماه گذشته، طبق گزارش ها، توزیع کنندگان ۶۵ درصد بیشتر از سال ۲۰۲۱ سخت افزار فروخته اند.

آرتم ارمین، مدیر توسعه چیلکوت می‌گوید: «ما در حال کار با اشخاص حقوقی هستیم و می‌بینیم که آنها در یک معامله ۳۰ درصد بیشتر از ابتدای سال خرید تجهیزات را آغاز کرده‌اند.

BitRiver، بزرگترین مرکز داده متمرکز بر استخراج کریپتو روسیه، با رشد ۱۵۰ درصدی در ۱۰ ماه گذشته، افزایش قابل توجهی در تقاضا ثبت کرده است.

بر اساس گزارش روسیه، افزایش تقاضا برای سخت‌افزار استخراج ارز دیجیتال در زمان سختی برای صنعت ماینینگ رخ داده است زیرا کل درآمد استخراج بیت‌کوین (BTC) در اواخر نوامبر به پایین‌ترین حد خود در دو سال گذشته رسیده است. من اینجا هستم. بسیاری از شرکت‌های ماینینگ، از جمله Algo Blockchain و Core Scientific، حتی این سوال را مطرح کرده‌اند که آیا می‌توانند به دلیل ضررهای گسترده از بازار نزولی ارزهای دیجیتال، همچنان در تجارت باقی بمانند.

ماینرهای روسی ممکن است به دلیل کاهش قیمت دستگاه های استخراج و انرژی ارزان، ASIC های رمزنگاری بیشتری را احتکار کنند.

میخائیل برژنف، یکی از بنیانگذاران ۵۱ASIC، گفت که استخراج بیت کوین در روسیه با وجود کاهش قابل توجه قیمت بیت کوین در سال جاری همچنان می تواند سودآور باشد. هزینه استخراج ۱ بیت کوین با استفاده از تجهیزات با نرخ برق ۰.۰۷ دلار در هر کیلووات ساعت می تواند تقریباً ۱۱۰۰۰ دلار به دست آید. براساس داده‌های CoinGecko، بیت‌کوین در زمان نگارش این مقاله با قیمت ۱۶۹۷۵ دلار معامله می‌شود که نسبت به سال گذشته حدود ۷۰ درصد کاهش داشته است.

مربوط: لایحه روسیه استخراج و فروش ارز دیجیتال تحت “رژیم قانونی تجربی” را قانونی می کند.

به گفته ولادیسلاو آنتونوف، تحلیلگر مالی BitRiver، بازار استخراج ارزهای دیجیتال صنعتی روسیه از شرایط فعلی بازار سود می برد. وی خاطرنشان کرد: تقاضا برای تجهیزات ASIC در بخش عمده فروشی به دلیل کاهش قیمت خرید افزایش یافته است که آنها را تا حد ممکن به هزینه های تولید نزدیک کرده است.

به گفته آنتونوف، ورود به معدن در بازار نزولی می‌تواند «سود بزرگ ده‌ها درصدی» را طی سه سال ایجاد کند.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا