اخبار ارز دیجیتال

دیده‌بان بریتانیا می‌گوید میم‌های رمزنگاری‌شده را می‌توان تبلیغات مالی در نظر گرفت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بر اساس پیشنهاد FCA، میم هایی که قوانین ارتقای مالی را نقض می کنند ممکن است با دو سال زندان مواجه شوند.

بر اساس دستورالعمل جدید ارائه شده توسط تنظیم کننده مالی بریتانیا، ممکن است شرکت‌های رمزنگاری و اینفلوئنسرها برای پیروی از قوانین تبلیغاتی بریتانیا، شروع به اعمال سلب مسئولیت بر مم‌های رمزنگاری کنند.

در 17 جولای، اداره رفتار مالی (FCA) پیش‌نویس دستورالعمل‌هایی را برای ارتقای مالی در رسانه‌های اجتماعی منتشر کرد که میم‌های تبلیغاتی و اینفلوئنسرهای مالی را هدف قرار می‌دهد.

FCA اعلام کرد که شاهد انتشار میم‌هایی به صورت آنلاین توسط شرکت‌های ارزهای دیجیتال بوده است که بسیاری از آنها از قوانین تبلیغاتی آن اطلاعی ندارند.

در این گزارش آمده است که میم های تبلیغاتی به ویژه در فضای ارزهای دیجیتال رایج هستند و هر نوع ارتباطی را می توان تبلیغات مالی در نظر گرفت.

نمونه‌هایی از میم‌های مرتبط با سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال که FCA آن‌ها را تبلیغات مالی در نظر می‌گیرد. منبع: FCA

FCA ارزهای دیجیتال را سرمایه گذاری هایی با ریسک بالا می داند. امکان تبلیغ برای سرمایه گذاران انفرادی عمومی وجود دارد، اما الزاماتی مانند هشدار ریسک و ممنوعیت مشوق های سرمایه گذاری وجود دارد.

بر اساس این گزارش، در سه ماهه چهارم سال 2022، 69 درصد از تبلیغات مالی در وب سایت ها و رسانه های اجتماعی توسط شرکت های معتبر اصلاح یا پس از مداخله FCA حذف شدند.

این شرکت این مشاوره را برای به‌روزرسانی دستورالعمل‌ها از سال 2015 و روشن کردن انتظارات در مورد نحوه اجرای مقررات در مورد تبلیغات توسط بازاریابان آغاز کرده است.

هدف گیری باله فلوئنسر

FCA گفت که شاهد افزایش تعداد تأثیرگذاران مالی بوده است که محصولات مالی را با دانش اندک تبلیغ می کنند و عموماً مخاطبان جوان را هدف قرار می دهند.

مربوط: نمایندگان مجلس می گویند که لایحه ایمنی آنلاین بریتانیا باید برای Metaverse اعمال شود

این گروه به اینفلوئنسرها هشدار داد که تبلیغ آنها ممکن است با دو سال زندان، جریمه نامحدود یا هر دو مواجه شود. این قانون همچنین در مورد تبلیغات خارج از بریتانیا که ممکن است تأثیر داخلی داشته باشد اعمال می شود.

به عنوان دلیل یادآوری، گزارشی را ذکر می‌کند که می‌گوید بیش از 60 درصد از افراد 18 تا 29 ساله اینفلوئنسرهای رسانه‌های اجتماعی را دنبال می‌کنند و سه چهارم به توصیه‌های آنها اعتماد دارند.

بر اساس یک نظرسنجی FCA در سال 2021، 58 درصد از پاسخ دهندگان زیر 40 سال، رسانه های اجتماعی و تبلیغات خبری را دلیلی برای سرمایه گذاری در محصولاتی عنوان کردند که توسط آژانس های نظارتی پرخطر تلقی می شوند.

نظرات عمومی در مورد پیش نویس دستورالعمل تا 11 سپتامبر پذیرفته می شود.

مجله: اعتیاد به معاملات ارزهای دیجیتال – مراقب چه چیزی باشیم و چگونه آن را درمان کنیمنویسنده: Jesse Coghlan

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا