اخبار ارز دیجیتال

رالی بازار کریپتو در سطح ۱.۲ تریلیون دلار متوقف شد، اما گاوها در موقعیت خود قرار گرفتند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ارزش بازار ارزهای دیجیتال در سطح ۱.۲ تریلیون دلار راکد باقی می ماند، اما داده های مشتقات نشان می دهد که گاوها خود را برای شکست بعدی آماده می کنند.

پس از افزایش ۱۱ درصدی بین ۱۶ مارس تا ۱۸ مارس، ارزش بازار ارزهای دیجیتال در حال مبارزه با مقاومت در سطح ۱.۲ تریلیون دلار است. در ۱۴ آگوست ۲۰۲۲ به همین میزان رسید و طی دو هفته آینده ۱۹.۷ درصد کاهش یافت و به ۹۶۰ میلیارد دلار رسید. در طول دوره ثابت از ۲۰ مارس تا ۲۷ مارس، بیت کوین (BTC) 0.3٪ افزایش یافت در حالی که اتر (ETH) افزایش جزئی ۱.۶٪ را ثبت کرد.

کل ارزش بازار کریپتو به دلار، ۱۲ ساعت.منبع: Trading View

فدرال رزرو آمریکا مجبور شد ترازنامه خود را بین ۹ تا ۲۳ مارس ۳۹۳ میلیارد دلار افزایش دهد تا وام های کوتاه مدت به بانک های شکست خورده ارائه کند. هدف این طرح مهار تورم بود که تاثیر زیادی بر هزینه های زندگی داشت و در نهایت مانع از توسعه اقتصادی ایالات متحده شد.

کاهش ترازنامه ها، روندهای بانک مرکزی در ۹ ماه گذشته برای تخلیه برخی از ابزارهای بدهی، صندوق های قابل معامله در بورس و اوراق بهادار با پشتوانه وام مسکن است. این تغییر استراتژی در ابتدا برای دارایی های ریسک صعودی است، زیرا فدرال رزرو به عنوان یک راه نجات برای بانک ها و صندوق های پوشش ریسک عمل می کند.

در همین حال، زمانی که Coinbase اعلامیه Wells را از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده دریافت کرد، خطرات نظارتی در این بخش بدتر شد. برنامه‌های صرافی، برخی فهرست‌های دارایی دیجیتال و خدمات کیف پول، همگی اهداف بالقوه برای تنظیم‌کننده‌ها هستند. باز هم، عدم قطعیت ناشی از ندانستن کدام دارایی ها به عنوان اوراق بهادار است.

این نیروهای رقیب ممکن است دلیل اصلی کاهش دامنه معاملات ارزهای دیجیتال به نزدیک به ۱.۱۸ تریلیون دلار بین ۱۷ مارس و ۲۷ مارس بوده باشند. با این حال، داده های مشتقات استدلال قانع کننده ای را برای حرکت به سمت ۱.۳۵ تریلیون دلار و آزمایش مجدد آستانه ۱ تریلیون دلار نشان می دهد.

ارزش بازار ارزهای دیجیتال از ۲۰ مارس با افزایش XRP 22٪ و Litecoin (LTC) 17٪ ثابت بوده است. دستاوردهای XRP احتمالاً ناشی از انتظارات سرمایه‌گذاران است که ریپل در نبرد حقوقی جاری خود با SEC پیروز خواهد شد.

معامله گران آپشن کاملا مطمئن هستند که از مرز ۱ تریلیون دلار عبور خواهد کرد.

معامله‌گران می‌توانند احساسات بازار را با اندازه‌گیری اینکه آیا فعالیت بیشتری از طریق گزینه‌های تماس (خرید) یا فروش (فروش) انجام می‌شود، اندازه‌گیری کنند. به طور کلی، گزینه های فراخوان برای استراتژی های صعودی و گزینه های فروش برای استراتژی های نزولی استفاده می شوند.

نسبت قرارداد به تماس ۰.۷۰ نشان می‌دهد که علاقه باز به گزینه‌های فروش بیشتر گزینه‌های تماس را عقب می‌اندازد. در مقابل، اندیکاتور ۱.۴۰ به گزینه های قرار داده می شود که یک علامت نزولی است.

نسبت قرار دادن به تماس حجم گزینه های BTC.منبع: لویتاس

نسبت قرارداد به تماس بیت کوین از ۱۰ مارس متعادل یا به نفع گزینه های تماس خنثی به صعودی بوده است. قیمت بیت کوین در دو هفته گذشته ۴۱ درصد افزایش یافته است، معامله گران آپشن نشان می دهند که چندان نگران اصلاحات قیمت نیستند.

مربوط: آیا بیت کوین بازار خرس را کنار خواهد گذاشت؟ ۵ نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

با وجود مقاومت ۱.۲ تریلیون دلاری، تعادل تقاضا را افزایش دهید

قراردادهای دائمی، همچنین به عنوان مبادله معکوس شناخته می شوند، دارای نرخ های داخلی هستند که معمولاً هر ۸ ساعت یک بار صورتحساب می گیرند. صرافی ها از این کارمزد برای جلوگیری از عدم تعادل ریسک ارز استفاده می کنند.

نرخ سرمایه گذاری مثبت نشان می دهد که خریدارها (خریداران) اهرم بیشتری می خواهند. با این حال، وضعیت برعکس زمانی اتفاق می‌افتد که شات (فروشنده) به اهرم اضافی نیاز داشته باشد و در نتیجه نرخ تامین مالی منفی شود.

معاملات آتی دائمی در ۲۷ مارس نرخ سرمایه هفت روزه را انباشته کردند.منبع: شیشه سکه

طی هفته گذشته، نرخ های تامین مالی ۷ روزه برای اکثر ارزهای دیجیتال اصلی خنثی بوده است، که نشان می دهد از اهرم خرید بیش از حد برای حمایت از قیمت ها استفاده نمی شود. این به قدرت آتش گاو در صورت نیاز ترجمه می شود و خطر انحلال را تا حد زیادی کاهش می دهد.

تنها استثنا BNB بود که فروشندگان کوتاه مدت ۱.۲۵ درصد در هفته برای حفظ موقعیت خود پرداخت می کردند. عدم قطعیت نظارتی پیرامون مبادله Binance ممکن است پشت علاقه نهنگ ها به کوتاه کردن BNB باشد.

رالی اخیر از منظر مشتقات پایدار است و گاوها در موقعیت خوبی برای جلوگیری از افت آتی هستند. با این حال، با توجه به اینکه اقدامات اضطراری فدرال رزرو برای جلوگیری از بحران بانکی ممکن است افزایش قیمت ارزهای دیجیتال را تسریع کرده باشد، احتمالات به نفع حرکت های جانبی بیشتر قیمت ها است.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا