اخبار ارز دیجیتال

حرکت نقدینگی و کارایی: نقش کلیدی بازارسازان ارزهای دیجیتال


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

نقش حیاتی سازندگان بازار ارزهای دیجیتال در ارتقای نقدینگی و ثبات در بازارهای دارایی دیجیتال را بررسی کنید.

از آنجایی که بازار ارزهای دیجیتال به بلوغ خود ادامه می دهد، سازندگان بازار هر یک به طور فزاینده ای در حفظ نقدینگی و ثبات اهمیت پیدا می کنند. سازندگان بازار در حال پیشرفت در دنیای ارزهای دیجیتال در حال توسعه هستند، همانطور که روند جهانی به سمت افزایش مقررات است.

سازندگان بازار با مشارکت با صرافی هایی مانند Binance، Coinbase و KuCoin به دنبال کاهش اسپرد در بازارهای با نقدشوندگی بالا هستند و به نفع شرکت کنندگان فردی و نهادی هستند. تحقیقات کوین تلگراف پایگاه داده ای از نزدیک به 50 بازارساز ارزهای دیجیتال فعال در سراسر جهان گردآوری می کند و اطلاعات دقیقی در مورد فعالیت ها و تمرکز آنها ارائه می دهد.

چرا به یک بازارساز نیاز دارید؟

سازندگان بازار با جذب نوسانات شدید در عرضه و تقاضا، تثبیت قیمت ها و فراهم کردن یک محیط معاملاتی قابل پیش بینی تر، نقش کلیدی در بازارهای دارایی دیجیتال دارند.

با این حال، این نیز درست است که سازندگان بازار همیشه موثر نیستند. به عنوان مثال، عواملی مانند معاملات سوداگرانه، نقدینگی محدود و نوسانات ناگهانی بازار می تواند کاهش نوسان قیمت را برای سازندگان بازار دشوار کند.

پایگاه داده سازندگان بازار Cointelegraph Research را در اینجا کاوش کنید

سازندگان بازار حضور خود را در بازار با ارائه همزمان پیشنهادات رقابتی و ارائه قیمت برای ارزهای دیجیتال خاص حفظ می کنند. برای نشان دادن، سناریویی را در نظر بگیرید که در آن یک بازارساز برای خرید یک ارز دیجیتال با قیمت 99 دلار پیشنهاد می دهد، در حالی که به طور همزمان قیمت پیشنهادی 100 دلار را برای فروش همان ارز دیجیتال تعیین می کند. تفاوت بین این قیمت های پیشنهادی و درخواستی معمولاً اسپرد نامیده می شود و نشان دهنده حاشیه سود به دست آمده توسط بازارساز است.

استراتژی و حدس و گمان

سازندگان بازار از استراتژی های معاملاتی الگوریتمی پیشرفته برای بهینه سازی عملیات خود استفاده می کنند. این استراتژی ها شامل تجزیه و تحلیل داده های بازار، شناسایی فرصت های معاملاتی، استفاده از فناوری و تکنیک های مختلف معاملاتی برای تامین نقدینگی مستمر و پاسخگویی موثر به تغییرات بازار است.

همچنین بازارسازان به نقش تامین کنندگان نقدینگی محدود نمی شوند. آنها همچنین می توانند دستکاری کننده بازار باشند و درک عمیقی از بازار و الگوهای آن، از جمله سفارشات معلق، توزیع حجم، و سطوح تعیین حد ضرر و سود داشته باشند.

به عنوان مثال، اگر قیمت اتر (ETH) به طور پیوسته در حال افزایش باشد، سازندگان بازار ممکن است متوجه تمرکز سفارشات توقف ضرر نزدیک به 2500 دلار شوند، با علاقه خریدار محدود در آن سطح. بله.

برای استفاده از این موقعیت، یک بازارساز ممکن است با حجم خرید زیاد بین 2400 تا 2450 دلار وارد بازار شود و هر سفارش معکوس موجود را با توجه به حجم شناخته شده جذب کند. در نتیجه، قیمت برای مدت کوتاهی به 2500 دلار کاهش یافت و باعث شد که سایر معامله‌گران سفارش‌های توقف ضرر بدهند. مدت کوتاهی پس از آن، اتر افزایش یافت و به عنوان مثال به 2600 دلار رسید. در این مرحله، بازارساز معامله را می بندد.

مطلع باشید و در بازار موفق شوید

به طور کلی، سازندگان بازار ارزهای دیجیتال ضروری هستند. با این حال، آن‌ها با چالش‌های مختلفی در فضای کریپتو مواجه هستند، از جمله عدم قطعیت نظارتی، نگرانی‌های دستکاری قیمت و نوسانات کریپتو. به خصوص در ایالات متحده، کمیسیون بورس و اوراق بهادار به طور فعال بازار ارزهای دیجیتال را زیر نظر دارد و مشکلات را در این صنعت تشدید می کند.

بنابراین، به‌روز ماندن با آخرین تغییرات و استراتژی‌های صنعت برای موفقیت در محیط بازارسازی ارزهای دیجیتال بسیار مهم است و پایگاه‌داده بازارسازان تحقیقات کوین‌تلگراف می‌تواند به شما در انجام این کار کمک کند.

نویسنده: Cointelegraph Research

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا