🚨 اخبار ارز دیجیتال

رمزارزها در سال ۲۰۲۲ تاریخ ساز خواهند شد: ۵ موردی که دولت ها دارایی های دیجیتال را می پذیرند

حتی در بحبوحه سقوط بازار و حملات مکرر عمومی به این صنعت، برخی از مقامات شجاعت پذیرش نوآوری را پیدا کرده اند.

سال ۲۰۲۲ بهترین سال از نظر شهرت ارزهای دیجیتال در بین قانونگذاران و سیاستگذاران نبود. اما حتی با فروپاشی بازارها و ادامه حملات عمومی علیه صنعت، برخی از مقامات جرأت پذیرش نوآوری را پیدا کردند. برخی از نام ها چیز جدیدی نیستند، در حالی که برخی دیگر به اندازه کافی پیشرفت قابل توجهی نشان داده اند تا در این لیست قرار بگیرند. امارات متحده عربی و السالوادور به پیشبرد دستور کار ارزهای دیجیتال خود ادامه می دهند، بریتانیا تلاش زیادی برای ایجاد یک پایگاه نظارتی نشان داده است، و برزیل و جمهوری آفریقای مرکزی ارزهای دیجیتال را قانونی کرده اند.

برزیل

سال ۲۰۲۱ ممکن است سال پذیرش گسترده در برزیل باشد، اما تا سال ۲۰۲۲ بود که این کشور در نهایت چارچوب نظارتی خود را بدست آورد. ژایر بولسونارو، رئیس‌جمهور سابق برزیل، پیش از ترک سمت خود، لایحه‌ای را امضا کرد که استفاده از ارزهای دیجیتال را به عنوان روش پرداخت در این کشور قانونی می‌کند. در حالی که این لایحه مانند السالوادور ارزهای دیجیتال را به صورت قانونی تبدیل نمی کند، با این وجود تعریف قانونی از ارز دیجیتال ارائه می کند و یک رژیم مجوز برای ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی ایجاد می کند.

قبض به موقع رسید. تعداد شرکت های دارای ارزهای دیجیتال در برزیل به رکورد بالایی رسید. مقامات مالیاتی ملی ۱۲۰۵۳ سازمان منحصر به فرد را ثبت کرده اند که در آگوست ۲۰۲۲ ارزهای دیجیتال را در ترازنامه خود اعلام کرده اند.

روی “Collect” در زیر تصویر بالای صفحه کلیک کنید، یا این لینک را دنبال کنید.

در ماه می، بورس اوراق بهادار برزیل قصد خود را برای راه اندازی معاملات آتی بیت کوین (BTC)، اولین محصول رسمی برای بازار ارزهای دیجیتال تایید کرد. برخلاف ایالات متحده، سرمایه گذاران نهادی و فردی در حال حاضر ۱۱ صندوق قابل معامله در مبادلات (ETF) را با قرار گرفتن در معرض ارزهای دیجیتال در صرافی های برزیل معامله می کنند.

انگلستان

بریتانیا مطمئنا سال آسانی را سپری نکرده است. در سال ۲۰۲۲ ملکه الیزابت دوم پس از ۷۰ سال خدمت ملی درگذشت. دو نخست وزیر به نام های بوریس جانسون و لیز تراس استعفا کردند. اما وقتی صحبت از ارزهای دیجیتال به میان می‌آید، دولت‌های پرهیاهو هرگز از کار بر روی مقررات دست برنداشته‌اند. و حتی اگر نتیجه این کار به احتمال زیاد چشمگیرتر باشد، بریتانیا همچنان ادعاهای قابل توجهی در چارچوب مقررات داخلی خود دارد.

لایحه خدمات مالی و بازارها که در ژوئیه ارائه شد، مجدداً بر قصد بریتانیا برای تبدیل شدن به یک مرکز جهانی ارزهای دیجیتال تأکید کرد. من آن را انجام دادم. این لایحه به وزارت خزانه داری اجازه می دهد تا DSA ها، از جمله پرداخت ها، ارائه دهندگان خدمات و ترتیبات ورشکستگی را تنظیم کند. لایحه جرایم اقتصادی و شفافیت شرکتی که در ماه مه ارائه شد، “قدرت هایی را برای توقیف و بازیابی دارایی های رمزنگاری سریعتر و آسان تر ایجاد می کند” تا خطر هدف قرار گرفتن افراد در حملات باج افزار را کاهش دهد.

مربوط: صنعت رمزنگاری اندونزی در سال ۲۰۲۱: یک کالیدوسکوپ

امسال، جامعه Web3 انگلستان یک سابقه قانونی مهم را جشن گرفت. دادگاه عالی در لندن، نزدیک به دیوان عالی ایالات متحده، حکم داد که توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) «مالکیت خصوصی» هستند.

در عصری که همه به دنبال کیف پول‌های غیر میزبان هستند، وزارت خزانه‌داری اعلام کرد که فرستندگان و گیرنده‌های رمزنگاری ارسال شده به کیف‌های غیر میزبانی مجاز نخواهند بود مگر اینکه این تراکنش “ریسک تامین مالی تقلبی” را افزایش دهد. در سال، ما به همه سرمایه‌گذاران هدیه بزرگی دادیم و تجارت در «دارایی‌های ارز دیجیتال تعیین‌شده» را واجد شرایط برای معافیت مدیر سرمایه‌گذاری کردیم.

السالوادور

کشور السالوادور با پیشرفت های بزرگ در سال ۲۰۲۱، لااقل به دلیل ماندگاری، شایسته است در این فهرست قرار گیرد. دولت ساده لوح بوکله پس از رونمایی از برنامه های خود برای انتشار “اوراق قرضه بیت کوین” از آن زمان تلاش کرده است تا این کار را انجام دهد. اولین تاخیر در ماه مارس رخ داد و سپس در سپتامبر تکرار شد. در ماه نوامبر، ماریا لویزا هایم بریو، وزیر اقتصاد، لایحه‌ای را ارائه کرد که در آن برنامه دولت برای جمع‌آوری یک میلیارد دلار برای سرمایه‌گذاری در ساخت «شهر بیت‌کوین» تأیید شد. با این حال، از آن زمان تاکنون خبری از موفقیت این لایحه نیست.

با این حال، این کشور آزمایشگاه مهمی برای پذیرش بیت کوین باقی مانده است. طبق گفته مورنا والدز، وزیر گردشگری سالوادور، صنعت گردشگری السالوادور از زمان تصویب قانون بیت کوین در سپتامبر ۲۰۲۱ تا ۳۰ درصد رشد داشته است. این صنعت به سرعت در حال افزایش است. این نشان داد که ۲۰٪ از مشاغل شروع به پذیرش بیت کوین به عنوان روش پرداخت کرده اند.

در ماه مه، السالوادور میزبان ۴۴ بانک مرکزی از کشورهای در حال توسعه از سرتاسر جهان برای یک کنفرانس سه روزه برای رسیدگی به شمول مالی و بحث درباره بیت کوین بود. نمایندگان بانک های مرکزی از پاکستان به کاستاریکا از آن بازدید کردند.

جمهوری آفریقای مرکزی

در ماه آوریل، جمهوری آفریقای مرکزی (CAR) با جمعیت ۵ میلیون نفر، اولین کشور در قاره بود که استفاده از ارزهای دیجیتال را در بازارهای مالی خود قانونی کرد. لایحه کریپتوکارنسی که به اتفاق آرا توسط قانونگذاران تصویب شد، به معامله‌گران و کسب‌وکارها اجازه می‌داد تا پرداخت‌های رمزنگاری را انجام دهند و همچنین راه را برای پرداخت مالیات به صورت رمزنگاری از طریق نهادهای تأیید شده باز کرد. در ماه ژوئیه، Sango Coin، یک ارز دیجیتال بانک مرکزی محلی (CBDC) راه اندازی شد و سال بعد نزدیک به ۱ میلیارد دلار جذب کرد. با این حال، تاکنون تنها ۱.۶۶ میلیون دلار سکه فروخته شده است.

این کشور همچنین اعلام کرد که قصد دارد به سرمایه گذاران خارجی اجازه دهد تا با سکه های مرجانی به ارزش ۶۰۰۰۰ دلار شهروندی خریداری کنند. با این حال، این ابتکار به عنوان خلاف قانون اساسی توسط دادگاه عالی CAR مسدود شد.

مامادو مصطفی لی درباره سکه مرجانی به تالار جوزف کوین تلگراف توضیح می دهد

این تصویب با واکنش بانک کشورهای آفریقای مرکزی (BEAC) مواجه شد، که نسبت به “اثرات نامطلوب قابل توجه” این قانون بر اتحادیه پولی آفریقای مرکزی هشدار داد.

امارات متحده عربی

امارات متحده عربی رویکردی استراتژیک برای ارزهای رمزپایه اتخاذ کرده است، یک محیط نظارتی ایجاد کرده و به طور پیوسته برای جذب سرمایه گذاران جهانی حرکت می کند. شاید به همین دلیل است که این کشور برای دو سال متوالی در لیست Cointelegraph قرار گرفته است.

در ماه مارس، دبی یک چارچوب قانونی رمزنگاری را با هدف محافظت از سرمایه‌گذاران و «طراحی یک استاندارد بین‌المللی قانونی» برای حاکمیت صنعت ایجاد کرد. سازمان تنظیم مقررات دارایی های مجازی دبی (VARA) که به تازگی تأسیس شده است، به استثنای مرکز مالی بین المللی دبی، اختیارات اجرایی را در مناطق ویژه توسعه یافته و مناطق آزاد امارات به دست آورده است. صرافی ارز دیجیتال FTX که اکنون ورشکسته شده است، یکی از اولین صرافی هایی بود که همین مجوز را دریافت کرد.

امارت دیگری، ابوظبی، پیش نویس توصیه هایی را برای تجارت NFT ارائه کرده است. آن‌ها NFT‌ها را به‌جای «سرمایه‌گذاری یا ابزار مالی خاص» به‌عنوان مالکیت معنوی علامت‌گذاری کردند و به تسهیلات تجاری چندجانبه (MTF) و مدیران دارایی مجازی (VACs) اجازه دادند تا بازارهای NFT را اداره کنند.

در ماه جولای، دبی استراتژی متاورس دبی را راه اندازی کرد. هدف از این کار این است که امیرنشین را به یکی از ۱۰ اقتصاد برتر جهان تبدیل کند. این شامل همکاری تحقیق و توسعه (R&D) برای افزایش سهم اقتصادی Metaverse، استفاده از شتاب دهنده‌ها و انکوباتورها برای جذب شرکت‌ها و پروژه‌های خارج از کشور، هدف قرار دادن توسعه‌دهندگان، سازندگان محتوا و کاربران و ارائه پشتیبانی از آموزش Metaverse است.

این کشور اولین شهر خود را در متاورس به نام شارجهورس افتتاح کرد که به عنوان یک متاورس “عکس واقعی و از نظر فیزیکی دقیق” توصیف می شود که مساحتی معادل ۱۰۰۰ مایل مربع از امارت را در بر می گیرد. شهرهای مجازی می‌توانند از صنعت گردشگری محلی حمایت کنند و مشاغل جدید ایجاد کنند.

به طور کلی، سال ۲۰۲۲ از نظر مقررات دوستانه خیلی بد نبوده است، حتی جالب تر خواهد بود.

نویسنده: David Attlee

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا