اخبار ارز دیجیتال

70 درصد از دارایی های کره جنوبی در خارج از کشور، ارزهای مجازی = آژانس ملی مالیات است

گزارش شده است که 1432 فرد و نهاد در کره جنوبی 98 میلیون دلار ارزهای دیجیتال در خارج از کشور دارند که 70 درصد از کل دارایی های گزارش شده را تشکیل می دهد.

در آخرین گزارش آژانس مالیاتی کره جنوبی، ارزهای مجازی مانند بیت کوین (BTC) بیشترین سهم از دارایی های گزارش شده کره جنوبی در خارج از کشور را به خود اختصاص داده است.

در 20 سپتامبر، خدمات مالیاتی ملی کره (NTS) رسما اعلام کرد که 1432 فرد و شرکت در سال جاری حساب ارز مجازی خارج از کشور را اعلام کرده اند.

ارزش کل گزارش شده ارزهای مجازی 130.8 تریلیون وون کره (KRW) یا 98 میلیون دلار بود که بیش از 70 درصد از کل دارایی های گزارش شده در خارج از کشور را تشکیل می دهد.

طبق داده‌های رسمی، در مجموع 5419 نهاد حساب‌های مالی خارج از کشور را گزارش کرده‌اند که در مجموع 186.4 تریلیون وون (140 میلیون دلار) دارایی‌هایی مانند ارزهای مجازی، سهام و سپرده‌ها دارند.

کریپتوکارنسی بزرگترین دارایی خارج از کشور از نظر دارایی های گزارش شده بود، اما حساب های پس انداز بر اساس تعداد موارد گزارش شده، با 2952 فرد و شرکت که دارایی 22.9 تریلیون وون (17 میلیون دلار) را گزارش کردند، بالاترین دارایی بودند. 1590 شرکت دیگر نیز گزارش دادند که سهامی به ارزش 23.4 تریلیون وون (17.6 میلیون دلار) در اختیار دارند.

مربوط: کره جنوبی و کره شمالی قصد دارند لایحه ای برای مسدود کردن دارایی های کریپتو ارائه کنند: گزارش

آژانس ملی مالیات گفت که مقامات مالیاتی به شدت از افرادی که در اعلام حساب های مالی خارج از کشور کوتاهی می کنند، تحقیق می کند. NTS گفت که مقامات در حال جمع‌آوری داده‌های تبادل اطلاعات فرامرزی، داده‌های مبادلات خارجی و داده‌های اطلاع‌رسانی به مقامات مربوطه هستند و افزود که برای افرادی که قوانین را نقض کنند جریمه اعمال می‌شود. رگولاتور گفت:

برای مقابله با خطر فرسایش بالقوه پایه از طریق دارایی های مجازی، مقامات مالیاتی در سراسر جهان، از جمله خدمات درآمد داخلی، در حال آماده شدن برای تبادل اطلاعات مطابق با مقررات گزارش تبادل اطلاعات هستند.

کره جنوبی، یک کشور پیشرو دوستدار رمزنگاری، در سال‌های اخیر بر روی مالیات بر ارزهای دیجیتال تمرکز کرده است و میلیون‌ها دلار ارز دیجیتال را از فراریان مالیاتی مصادره کرده است. در آگوست 2023، شهر Cheongju در کره جنوبی برنامه های خود را برای شروع مصادره ارز مجازی از مالیات دهندگان محلی متخلف تکرار کرد.

پیش از این، گزارش شده بود که دولت کره جنوبی مالیات 20 درصدی بر سود ارزهای دیجیتال را به ژوئیه 2023 به تعویق انداخته است. این مالیات قرار بود از اوایل سال 2023 اجرایی شود، اما به سال 2025 موکول شد.

مجله: آسیا اکسپرس: Token2049 سنگاپور را مجذوب خود می کند زیرا Huobi در دهمین سالگرد تغییر نام تجاری خود را نشان می دهد.

نویسنده: Helen Partz
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا