🚨 اخبار ارز دیجیتال

۷۰ درصد از دارایی های کره جنوبی در خارج از کشور، ارزهای مجازی = آژانس ملی مالیات است

گزارش شده است که ۱۴۳۲ فرد و نهاد در کره جنوبی ۹۸ میلیون دلار ارزهای دیجیتال در خارج از کشور دارند که ۷۰ درصد از کل دارایی های گزارش شده را تشکیل می دهد.

در آخرین گزارش آژانس مالیاتی کره جنوبی، ارزهای مجازی مانند بیت کوین (BTC) بیشترین سهم از دارایی های گزارش شده کره جنوبی در خارج از کشور را به خود اختصاص داده است.

در ۲۰ سپتامبر، خدمات مالیاتی ملی کره (NTS) رسما اعلام کرد که ۱۴۳۲ فرد و شرکت در سال جاری حساب ارز مجازی خارج از کشور را اعلام کرده اند.

ارزش کل گزارش شده ارزهای مجازی ۱۳۰.۸ تریلیون وون کره (KRW) یا ۹۸ میلیون دلار بود که بیش از ۷۰ درصد از کل دارایی های گزارش شده در خارج از کشور را تشکیل می دهد.

طبق داده‌های رسمی، در مجموع ۵۴۱۹ نهاد حساب‌های مالی خارج از کشور را گزارش کرده‌اند که در مجموع ۱۸۶.۴ تریلیون وون (۱۴۰ میلیون دلار) دارایی‌هایی مانند ارزهای مجازی، سهام و سپرده‌ها دارند.

کریپتوکارنسی بزرگترین دارایی خارج از کشور از نظر دارایی های گزارش شده بود، اما حساب های پس انداز بر اساس تعداد موارد گزارش شده، با ۲۹۵۲ فرد و شرکت که دارایی ۲۲.۹ تریلیون وون (۱۷ میلیون دلار) را گزارش کردند، بالاترین دارایی بودند. ۱۵۹۰ شرکت دیگر نیز گزارش دادند که سهامی به ارزش ۲۳.۴ تریلیون وون (۱۷.۶ میلیون دلار) در اختیار دارند.

مربوط: کره جنوبی و کره شمالی قصد دارند لایحه ای برای مسدود کردن دارایی های کریپتو ارائه کنند: گزارش

آژانس ملی مالیات گفت که مقامات مالیاتی به شدت از افرادی که در اعلام حساب های مالی خارج از کشور کوتاهی می کنند، تحقیق می کند. NTS گفت که مقامات در حال جمع‌آوری داده‌های تبادل اطلاعات فرامرزی، داده‌های مبادلات خارجی و داده‌های اطلاع‌رسانی به مقامات مربوطه هستند و افزود که برای افرادی که قوانین را نقض کنند جریمه اعمال می‌شود. رگولاتور گفت:

برای مقابله با خطر فرسایش بالقوه پایه از طریق دارایی های مجازی، مقامات مالیاتی در سراسر جهان، از جمله خدمات درآمد داخلی، در حال آماده شدن برای تبادل اطلاعات مطابق با مقررات گزارش تبادل اطلاعات هستند.

کره جنوبی، یک کشور پیشرو دوستدار رمزنگاری، در سال‌های اخیر بر روی مالیات بر ارزهای دیجیتال تمرکز کرده است و میلیون‌ها دلار ارز دیجیتال را از فراریان مالیاتی مصادره کرده است. در آگوست ۲۰۲۳، شهر Cheongju در کره جنوبی برنامه های خود را برای شروع مصادره ارز مجازی از مالیات دهندگان محلی متخلف تکرار کرد.

پیش از این، گزارش شده بود که دولت کره جنوبی مالیات ۲۰ درصدی بر سود ارزهای دیجیتال را به ژوئیه ۲۰۲۳ به تعویق انداخته است. این مالیات قرار بود از اوایل سال ۲۰۲۳ اجرایی شود، اما به سال ۲۰۲۵ موکول شد.

مجله: آسیا اکسپرس: Token2049 سنگاپور را مجذوب خود می کند زیرا Huobi در دهمین سالگرد تغییر نام تجاری خود را نشان می دهد.

نویسنده: Helen Partz
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا