اخبار ارز دیجیتال

انحلال کریپتو به ۱۳۸ میلیون دلار رسید: چه اتفاقی افتاد؟

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

آخرین داده‌های Coinglass نشان می‌دهد که بازار کریپتو شاهد انحلال خیره‌کننده ۱۳۸.۵۷ میلیون دلاری در ۲۴ ساعت گذشته بوده است که باعث شده سرمایه‌گذاران بازار عوامل این قطعی عظیم را زیر سوال ببرند.

مروری بر انحلال ها

انحلال ارزها بسته شدن اجباری موقعیت های اهرمی در چندین صرافی کریپتو زمانی است که بازار بر خلاف آنها حرکت می کند. به بیان ساده، زمانی که ارزش دارایی های یک معامله گر به زیر یک آستانه خاص می رسد، صرافی ها بلافاصله آن دارایی ها را برای پرداخت زیان می فروشند و در نتیجه یک رویداد انحلال رخ می دهد.

بر اساس داده‌های Coinglass، حجم ۲۴ ساعته انحلال‌هایی را در مجموع ۱۳۸.۵۷ میلیون دلار نشان داد که ۱۲۰.۱۷ میلیون دلار در موقعیت‌های خرید و ۱۸.۴۰ میلیون دلار در موقعیت‌های فروش کوتاه بود.

در حالی که بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) بار اصلی موج انحلال را گرفتند، بیت کوین رهبری این گروه را بر عهده داشت. در کل روز گذشته ۲۵.۶۸ میلیون دلار نقدینگی در بیت کوین ثبت شد. سرمایه گذاران بلند مدت با ضرر ۶.۳۹ میلیون دلار و سرمایه گذاران کوتاه مدت با زیان تقریباً ۲.۹۸ میلیون دلار مواجه شدند. اتریوم زیان های بزرگ تری را ثبت کرد و مجموع انحلال آن به ۳۷.۰۶ دلار رسید.

در حال حاضر بیت کوین با ۲.۴۳ درصد کاهش با ۴۰۷۲۲.۷۲ دلار معامله می شود، در حالی که اتریوم در همین بازه زمانی با افت ۴.۰۷ درصدی به ۲۳۷۲.۴۵ دلار رسیده است. با کمال تعجب، حتی توکن‌های MANTA تازه راه‌اندازی شده توسط شبکه MANTA با انحلال جزئی به قیمت ۱.۹۵ دلار مواجه شدند که تأثیر گسترده رکود بازار را برجسته می‌کند.

علل ریشه ای و تحلیل بازار

تلاطم های اخیر بازار با افزایش نوسانات همراه است که تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد. تحلیلگران به تایید صندوق های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) توسط SEC به عنوان یک کاتالیزور بالقوه اشاره می کنند. در ۱۲ روز پس از تایید، بیت کوین از ۴۸۰۰۰ دلار به ۴۳۰۰۰ دلار کاهش یافت و بیش از ۷ درصد از ارزش خود را از دست داد.

تحلیل‌های زنجیره‌ای Glassnode نشان می‌دهد که افت قیمت ممکن است ناشی از ترکیبی از اهرم مشتقه و برداشت سود لحظه ای باشد. با این حال، اندازه‌گیری‌های متعدد در فضای زنجیره‌ای و مشتق‌شده نشان می‌دهد که بخش بزرگی از سرمایه‌گذاران بیت‌کوین تأیید ETF را به‌عنوان فرصتی برای فروش اخبار می‌بینند.

منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا