اخبار ارز دیجیتال

Crypto Lender Matrixport علیرغم بحران وام به دنبال سرمایه ۱۰۰ میلیون دلاری است

ماتریکسپورت، وام دهنده ارزهای دیجیتال با پشتوانه بیت مین، نیمی دیگر از دور جدید سرمایه گذاری با هدف ۱۰۰ میلیون دلار است.

Matrixport، یک شرکت ارزهای دیجیتال که توسط یکی از بنیانگذاران Bitmain، وو جیهان تأسیس شده است، با وجود بحران جاری بازار کریپتو، به سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیون دلاری ادامه می دهد.

بلومبرگ در ۲۵ نوامبر گزارش داد که سرمایه گذار اصلی قبلاً ۵۰ میلیون دلار به دور جدید سرمایه گذاری Matrixport به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار متعهد شده است.

طبق گفته این شرکت، دور جدید بخشی از برنامه مالی منظم Matrixport است. رئیس راس گان گفت: “به عنوان بخشی از روند عادی کسب و کار خود، Matrixport به طور منظم با سهامداران کلیدی، از جمله سرمایه گذارانی که مشتاق تحقق چشم انداز خود به عنوان یک ارائه دهنده خدمات مالی دارایی دیجیتال هستند، تعامل می کند.”

بودجه جدید Matrixport یک سال پس از آن صورت می‌گیرد که این شرکت یک دور سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیون دلاری سری C را که در آگوست ۲۰۲۱ انجام شد، جمع‌آوری کرد و آن را به یک تک شاخ با ارزش ۱ میلیارد دلار تبدیل کرد.

سرمایه گذاری توسط شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر جهانی از جمله DST Global، C Ventures و K3 Ventures هدایت می شد. سایر مشارکت‌کنندگان در این دور شامل سرمایه‌گذاران صنعت پیشرو مانند Tiger Global، Qiming Venture Partners، CE Innovation Capital و A&T Capital، و همچنین سرمایه‌گذاران موجود مانند Polychain، Dragonfly Capital، Lightspeed و IDG Capital هستند.

طبق داده های بلومبرگ، Matrixport هر ماه ۵ میلیارد دلار تراکنش را پردازش می کند و ده ها میلیارد دلار دارایی را مدیریت و ذخیره می کند. طبق گزارش ها، این شرکت نزدیک به ۳۰۰ کارمند دارد.

Matrixport که در فوریه ۲۰۱۹ تأسیس شد، یکی از بزرگترین وام دهندگان ارزهای دیجیتال در آسیا است که طیف گسترده ای از خدمات رمزنگاری از جمله تجارت و نگهداری را ارائه می دهد. این شرکت همچنین وام های ارز دیجیتال و استیبل کوین و همچنین وام های صفر هزینه با بهره ۰% و حفاظت از انحلال ارائه می دهد.

Matrixport یکی از معدود پلتفرم‌های وام‌دهی کریپتو است که به نظر می‌رسد تحت تأثیر بحران جاری وام‌دهی کریپتو قرار نگرفته است. همانطور که قبلاً Cointelegraph گزارش داده بود، برخی از بزرگترین پلتفرم‌های وام‌دهی کریپتو مانند سلسیوس و بلاک‌فای امسال به دلیل ادامه بازار نزولی و بحران وام‌دهی کریپتو با مشکلات بزرگی روبرو هستند.

مربوط: گزارش شده است که وام دهنده رمزنگاری Hodlnaut با تحقیقات پلیس در سنگاپور مواجه است

شرکت ارزهای دیجیتال وو همچنین گفته است که تا حد زیادی تحت تأثیر سرایت مداوم FTX قرار نگرفته است و مشکلات متعددی را به دلیل سقوط صرافی ارز رمزنگاری Sam Bankman-Fried گزارش کرده است. ۱۱ نوامبر، Matrixport گزارش این شرکت اضافه کرد که ۷۹ کاربر پس از صدور FTX متحمل ضرر شدند و محصولات متاثر از جمله محصولات اوراق قرضه BTC و محصولات صندوق ویکتوریا BTC متضرر شدند.

این شرکت گفت: “باید تاکید کرد که محصولات Matrixport به شدت از یکدیگر جدا می شوند. این تضمین می کند که دارایی های اساسی و جریان های صندوق از هم جدا شوند به طوری که یک محصول متاثر نمی تواند بر هیچ محصول دیگری تأثیر بگذارد. ما چیزی نمی دهیم.”نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا