اخبار ارز دیجیتال

اعتباردهندگان درجه سلسیوس در مورد حملات فیشینگ جدید قبل از برنامه های ورشکستگی هشدار می دهند

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم

طلبکاران شبکه Celsius وام دهنده رمزنگاری گزارش داده اند که سیل ایمیل های فیشینگ جدید دریافت کرده اند که به نظر می رسد ناشی از دو نقض داده در سال گذشته باشد.

در حالی که شرکت مالی ورشکسته Celsius Network وارد مراحل نهایی ورشکستگی خود می شود، طلبکاران آن بار دیگر هدف موج جدیدی از حملات فیشینگ قرار می گیرند.

گزارش‌های رسانه‌های اجتماعی در هفته گذشته حاکی از افزایش حملات فیشینگ توسط کلاهبردارانی است که جعل هویت وام‌دهنده کریپتو Celsius و Stretto، یک پلت فرم خدمات ورشکستگی برای طلبکاران آن هستند.

1 کاربر گزارش در 18 سپتامبر، سه ایمیل فیشینگ دریافت کردم که ادعا می‌کردند از درجه سلسیوس هستند.

برخی از افراد گزارش داده اند که ایمیل های جعلی حاوی لینک های مخرب دریافت کرده اند که تلاش می کند جعل هویت Stretto، وکیل دعاوی که در پرونده های ورشکستگی کار می کند، باشد.

وب‌سایت جعلی «s» را از URL واقعی حذف می‌کند و یک پیام برای اتصال به کیف پول شما ظاهر می‌شود. پس از اتصال، کلاهبرداران می توانند محتویات دارایی های رمزنگاری شما را فاش کنند.

یکی از تحلیلگران و مدیران اجرایی گفت با نزدیک شدن درجه سانتیگراد به مراحل پایانی روند ورشکستگی، احتمال افزایش حملات فیشینگ وجود دارد. او به مردم توصیه کرد احتیاط کنند و لینک ها را دوباره چک کنند.

در اواسط ماه اوت، سلسیوس مجاز شد تا برگه های رای را برای مشتریان برای رای دادن در مورد طرح تسویه حساب پیشنهادی ارسال کند. کلاهبرداران با افزایش حملات فیشینگ خود در مهلت رأی گیری از این مزیت استفاده می کنند.

سایمون دیکسون، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل پلتفرم سرمایه گذاری آنلاین BnkToTheFuture، گفت که تاریخ نهایی رای گیری 18 سپتامبر است، که این گزارش در 20 سپتامبر و تایید آن در 29 سپتامبر است. برنامه ریزی شده است.

سلسیوس قصد دارد در 2 اکتبر از دادگاه درخواست تایید نهایی طرح تجدید ساختار را بخواهد.

مربوط: سلسیوس و کور ساینتیفیک پیشنهاد 45 میلیون دلاری برای تسویه دعوی می کنند

این حمله فیشینگ ناشی از نقض اطلاعات قبلی است، از جمله نقض سرور ایمیل شبکه سلسیوس در آوریل 2021 که جزئیات کاربر را فاش کرد و ایمیل‌های مخربی را برای آن کاربران ارسال کرد. به نظر می‌رسد اینطور است.

وام‌دهنده ارزهای رمزنگاری‌شده فاش کرد که یک نقض اطلاعات شخص ثالث دیگر اطلاعات مشتریان بیشتری را در جولای 2022 در معرض دید قرار داد و منجر به موج جدیدی از حملات فیشینگ شد.

مشتریان وام دهندگان کریپتو از زمانی که برداشت سلسیوس در ژوئن 2022 پس از فروپاشی اکوسیستم Terra/Luna به حالت تعلیق درآمد، منتظر یک پاکسازی بودند. وام دهنده رمزارز در ماه بعد اعلام ورشکستگی کرد.

مجله: سایمون دیکسون در مورد ورشکستگی، سلسیوس و ایلان ماسک: تالار آتش توییتر رمزگذاری شده


نویسنده: Martin Young
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا