🚨 اخبار ارز دیجیتال

گزارش: ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳ سرمایه‌گذاری‌های فین‌تک فرانسه و آلمان را هدایت خواهند کرد

در اروپا، سرمایه گذاری های فین تک در نیمه اول سال ۲۰۲۳ ۵۰ درصد کاهش یافت.

در میان رکود در بازار جهانی فین‌تک، بخش ارزهای دیجیتال و بلاک چین توانسته است به یک رهبر سرمایه‌گذاری در بسیاری از بازارهای بزرگ اروپا تبدیل شود.

بر اساس گزارش «وضعیت فین‌تک اروپایی» که توسط صندوق سرمایه‌گذاری فین‌تک مستقر در آمستردام Finch Capital منتشر شد، سرمایه‌گذاری فین‌تک در منطقه اروپا، خاورمیانه و آفریقا (EMEA) در نیمه اول سال ۲۰۲۳ ۵۰ درصد کاهش یافت. بودجه از ۲۷.۳ میلیارد دلار در نیمه اول سال ۲۰۲۲ به ۱۱.۲ میلیارد دلار در نیمه اول سال ۲۰۲۳ کاهش یافت.

با این حال، تجارت کریپتو در این تصویر برجسته است و جایگاه پیشرو در جذب سرمایه گذاری در چندین بازار بزرگ به دست می آورد. در بریتانیا، بخش بلاک چین و کریپتو ۲۸ درصد از کل معاملات مربوط به فین تک را در نیمه اول سال ۲۰۲۳ به خود اختصاص داد. در هلند، این عدد حتی بیشتر است و ۳۵٪ از کل معاملات را تشکیل می دهد. در آلمان و فرانسه، سهم ارزهای دیجیتال به ترتیب ۲۷ و ۲۹ درصد است.

مربوط: مدیر عامل سرمایه گذاری خطرپذیر می گوید «عدم نوآوری» باعث دور شدن سرمایه از ارزهای دیجیتال می شود

رقیب اصلی کریپتوکارنسی بخش وام دهی است که به نظر می رسد پیشرو در سهم بازار از حجم معاملات در ایرلند و در سراسر منطقه باشد.

علیرغم روندهای نزولی در فین تک به طور کلی، به نظر می رسد علاقه سرمایه گذاران به اقتصاد دیجیتال قوی است. یکی دیگر از گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که ۲۴ درصد از شرکت‌های مدیریت دارایی استراتژی دارایی دیجیتال را اتخاذ کرده‌اند و ۱۳ درصد دیگر نیز در دو سال آینده برنامه‌ریزی می‌کنند.

علاوه بر این، برخی از شرکت‌های ارزهای دیجیتال هنوز سود قابل توجهی را گزارش می‌کنند. به عنوان مثال، شرکت مدیریت دارایی دیجیتال اروپایی CoinShares مجموع درآمد ۲۰.۳ میلیون پوندی (۲۵.۹ میلیون دلار) را در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۳ فاش کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۳ درصد افزایش داشته است.

مجله: ۶ سوال از کی اودا.از گلدمن ساکس گرفته تا ارزهای دیجیتال

نویسنده: David Attlee
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا