اخبار ارز دیجیتال

از آنجایی که بازار نزولی به ویران کردن صرافی‌ها ادامه می‌دهد، اخراج کریپتوها به وجود آمده است.

بسیاری از پلتفرم‌های معاملاتی محبوب ارزهای دیجیتال مانند Kraken و Coinbase اخیراً حملات جدیدی را انجام داده‌اند.

در طول سال گذشته، بازار ارزهای دیجیتال تحت فشار نزولی شدیدی قرار گرفته است، که نشان دهنده این واقعیت است که ارزش کل بازار این بخش برای اکثر سال‌ها پس از افزایش مقیاس، زیر ۹۰۰ میلیارد دلار باقی مانده است. ما نمی‌توانیم این را انکار کنیم. در سال ۲۰۲۱ به رکورد ۳ تریلیون دلار خواهد رسید.

این شرایط با ورشکستگی بسیاری از شرکت ها و اخراج کارمندان بسیاری از صرافی های برتر جهان در ماه های اخیر مشخص شده است. علاوه بر این، شکست اخیر FTX یک اثر مسری ایجاد کرده است که همچنان تأثیر قابل‌توجهی بر چندین پلتفرم کریپتو دارد و سرمایه‌گذاران جدید را از ورود به این فضا منصرف می‌کند.

پس از سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲، بسیاری از نهادهای رمزنگاری برجسته مانند Terra، Celsius، Bbl، Voyager Digital، Vauld، FTX، Alameda Research، BlockFi و غیره (از جمله بسیاری از پلتفرم‌های تجارت دارایی دیجیتال و وام‌دهی) به طور کامل از بین می‌روند یا اعمال می‌شوند. این نشان دهنده ورشکستگی و در نتیجه دردسر بیشتری برای صنعت است.

اخراج دسته جمعی همچنان ادامه دارد

از آنجایی که بازار همچنان با بادهای منفی قابل توجهی مواجه است، چندین شرکت ارزهای دیجیتال، به ویژه صرافی ها، مجبور به اخراج کارمندان خود شده اند. تنها در ۱۱ ماه اول سال جاری، این صنعت بیش از ۲۶۰۰۰ نفر را بیکار کرده است.

در ماه نوامبر، پلتفرم اصلی معاملات ارزهای دیجیتال، کوین‌بیس، کاهش‌های جدید تعداد کارمندان خود را اعلام کرد و طبق گزارش‌ها، بیش از ۶۰ کارمند از تیم‌های استخدام و سازمانی خود را اخراج کرد. در سال ۲۰۱۵، این شرکت ۱۸ درصد از نیروی کار خود را اخراج کرد (با حدود ۱۱۰۰ نفر مخالف)، و مدیر عامل شرکت، برایان آرمسترانگ، اعتراف کرد که افراد بیشتری را بیش از آنچه در ابتدا نیاز بود استخدام کرده است.

به طور مشابه، در ۳۰ نوامبر، کراکن صرافی کریپتوکارنسی اعلام کرد که ۳۰ درصد از نیروی کار جهانی خود (بیش از ۱۰۰۰ کارمند) را در بحبوحه ادامه رکود بازار رها می کند. یکی از سخنگویان شرکت در یک پست وبلاگ گفت:

“عوامل کلان اقتصادی و ژئوپلیتیکی تا کنون بر بازارهای مالی در سال جاری تاثیر گذاشته است. . . با کند کردن تلاش های جذب نیرو و اجتناب از تلاش های بازاریابی در مقیاس بزرگ واکنش نشان دادند. متاسفانه، ادامه تاثیر منفی بر بازارهای مالی گزینه های مطلوب ما را برای تطبیق هزینه ها با تقاضا از بین برده است.”

شایان ذکر است، این شرکت در ماه ژوئن اعلام کرد که قصد دارد تجارت خود را گسترش دهد و به طور عمده با اضافه کردن ۵۰۰ فرد با تجربه (که از شرکت های دیگر اخراج شده اند) به فهرست خود بپردازد.

اخیر: بیت کوین، سکه سانگو، جمهوری آفریقای مرکزی

در نهایت، اخراج‌های فوق‌الذکر فقط به شرکت‌های ارزهای دیجیتال آمریکایی محدود نمی‌شود، زیرا صرافی دارایی دیجیتال برجسته استرالیایی Swyftx اخیراً اعلام کرد که ۹۰ نفر را اخراج می‌کند. قبل از این توسعه، شرکت ۲۶۰ کارمند خود را اخراج کرد که عملاً کل نیروی کار خود را ۳۵٪ کاهش داد. به همین ترتیب، صرافی محبوب ارزهای دیجیتال Lemon Cash، که عملیات قابل توجهی در آرژانتین و برزیل دارد، یک ماه پیش اعلام کرد که نیروی کار خود را تا ۳۸ درصد کاهش می دهد و دلیل آن عدم وجود دوره بهبود مشخص است.

موارد مشابه دیگری که شایان ذکر است

مشابه توسعه فوق، صرافی ارزهای دیجیتال Bybit نیز اعلام کرد که قصد دارد دور جدیدی از کاهش مشاغل (تخمین زده شده در حدود ۲۵۰ موقعیت) را راه اندازی کند.تا این لحظه، مدیر عامل شرکت، بن ژو، گفت به وضوح در توییتر، این شرکت اعلام کرد که در حال حاضر تلاش می کند تا با تمرکز مجدد بر روی عملیات روزانه، به ویژه با عمیق شدن بازار نزولی، هزینه ها را مدیریت کند. ژو گفت که این تصمیم اخیر مستقیماً بر ۳۰ درصد کارکنان او تأثیر می گذارد و افزود:

“کوچک سازی برنامه ریزی شده در سراسر جهان انجام خواهد شد. همه ما از این واقعیت که این سازماندهی مجدد بر بسیاری از بابادی های عزیز ما و بسیاری از دوستان قدیمی ما تاثیر خواهد گذاشت ناراحت هستیم. من اینجا هستم.”

شرکت خدمات مالی بیت کوین (BTC) Unchained Capital نزدیک به ۶۳۰ نفر را در ماه نوامبر اخراج کرد که عملاً ۱۵٪ نیروی کار خود را کاهش داد. جو کلی، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت، در یک پست اخیر در مورد کاهش مشاغل، گفت که اخراج ها هیچ ربطی به اخبار اخیر FTX ندارد، و بیان کرد: رویداد.

گلکسی دیجیتال، یک شرکت دارایی دیجیتال و بلاک چین به رهبری سرمایه گذار محبوب مایک نووگراتز، همچنین تعداد کارکنان خود را حداقل ۲۰ درصد (حدود ۱۷۰ نفر) کاهش داده است تا بر ساختن آینده و به حداکثر رساندن ارزش سهامداران بلندمدت تمرکز کند. کارمندان در حال برنامه ریزی هستند. برای کاهش ناگفته نماند که سهام گلکسی از ابتدای سال تاکنون ۸۰ درصد کاهش یافته است.

گروه ارز دیجیتال (DCG)، یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر با تمرکز بر بازار ارزهای دیجیتال، اخیراً نیز نزدیک به ۱۳ درصد کاهش یافته و ۶۶ کارمند را در این فرآیند اخراج کرده است. مجموعه ارزهای دیجیتال که توسط میلیاردر بری سیلبرت تأسیس شده است، گفت که به دنبال بازسازی ساختار مالی خود و همچنین ارتقای چند مدیر ارشد است.

جالب است که جنسیس گلوبال تریدینگ زیرمجموعه DCG یکی از نهادهای کلیدی درگیر در فروپاشی صندوق سرمایه گذاری پرطرفدار ارزهای دیجیتال ۳AC بود که یکی از اولین قربانیان اصلی امسال بود. Genesis Asia Pacific Ltd. از DCG 2.4 میلیارد دلار به Three Arrows وام داد، در حالی که صندوق های تامینی ۱.۲ میلیارد دلار ارز دیجیتال و سایر وثیقه ها را در اکتبر ارائه کردند.

در نهایت، Dapper Labs، شرکتی که پروژه‌های محبوبی مانند CryptoKitties، NBA Top Shot، NFL All Day، UFC Strike، و بلاک چین Flow را پشت سر می‌گذارد، در ماه نوامبر ۲۲ درصد (۱۳۵ کارمند) تعداد کارمندان را کاهش داد.

رهام قارگوزلو موسس و مدیر عامل شرکت گفت: ما می دانیم که وب ۳ و کریپتو آینده بسیاری از صنایع است، با پتانسیل هزاران برابری از اینجا به لحاظ پذیرش جریان اصلی و تأثیر، اما محیط اقتصاد کلان امروزی زمان بندی را از کنترل کامل شما خارج می کند. ”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخراج های اخیر، کوین تلگراف با شیائو شیائو، مدیر سرمایه گذاری در Hashkey Capital، یک گروه خدمات مالی دارایی دیجیتال، تماس گرفت. از نظر وی، این کاهش مشاغل به دلیل پرسنل مازاد صرافی ها و اپیدمی زمستان کریپتو بوده است و افزود:

“در طول یک بازار صعودی، شرکت‌های زیادی برای تماشا وجود دارند. صرافی‌ها اغلب برای معرفی خطوط جدید کسب‌وکار کار می‌کنند، به این معنی که استخدام افراد بیشتر از نیازشان منطقی است. اما در یک بازار نزولی، شرکت‌ها تمایل دارند به این موضوع نگاه کنند. نحوه تخصیص سرمایه کارآمدتر، و با توجه به بالقوه بازگشت سرمایه، ممکن است زمان مناسبی برای یک خط کسب و کار جدید نباشد.”

وی خاطرنشان کرد که همانطور که اوضاع جاری است، بسیاری از شرکت‌ها در تلاش هستند تا هزینه‌های غیرضروری را کاهش دهند و برای بازار صعودی دشوار بعدی که به کارکنان زیادی نیاز دارد، آماده شوند. شیائو گفت: «بسیاری از صرافی‌های بزرگ توانایی نگهداری تیم‌های بزرگ را دارند زیرا وضعیت نقدینگی هنوز قوی است.

اخیرا: استفاده از فناوری بلاک چین برای مبارزه با سرقت خرده فروشی

Gökberk Kızıltan، رئیس ارتباطات در Snapmuse.io، یک پلتفرم Web3 برای تولیدکنندگان محتوا، به کوین تلگراف گفت که بازار ارزهای دیجیتال به موازات چرخه‌های رونق و رکود صنعت فناوری در نوسان است. بالاتر برود سپس، با ادامه بازار نزولی، کاربران به سرعت از آن خارج می شوند و بودجه پروژه کاهش می یابد. او افزود:

صرافی‌ها زیربنای این اکوسیستم هستند. به‌عنوان دروازه‌ای برای ارزهای دیجیتال، باید در مواقعی که نیاز دارند شروع به پذیرش کنند. اغلب خود را بزرگ‌تر از آن می‌بینند که نمی‌توانند از این موقعیت جان سالم به در ببرند. اخراج‌ها راه بقای آن‌ها است. آنها انعطاف‌پذیری برای استخدام و اخراج بر اساس آن دارند. شرایط بازار، بنابراین آنها می توانند در دوران رونق و چابکی برای برآورده کردن انتظارات بازار در دوران رکود زنده بمانند.

او اضافه کرد که مسائل اخراج تنها به صنعت ارزهای دیجیتال محدود نمی شود، بلکه صنعت فناوری به عنوان یک کل اخیرا شاهد تعدادی اخراج بوده است، بنابراین بدتر شدن شرایط بازار کلان در نزدک نیز منعکس شده است. Kızıltan افزود: «فکر نمی‌کنم واکنش صرافی‌ها به باد مخالف ادامه‌دار امروز با آنچه اکثر شرکت‌های فناوری سنتی تجربه می‌کنند متفاوت باشد».

آنچه در پیش نهفته است؟

سقوط اخیر بازار، موج جدیدی از مقررات را در آینده نزدیک نوید می دهد. در این رابطه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده و رئیس آن، گری جنسلر، تاکنون در مورد شفاف سازی وضعیت حقوقی دارایی های دیجیتال سکوت کرده اند.

اما با سقوط FTX که جهان را شوکه کرد، به نظر می‌رسد قانون‌گذاران چاره‌ای جز اجرای مقررات به زودی ندارند. در واقع، بسیاری بر این باورند که اجرای مقررات کیفیت می‌تواند اقتصاد کریپتو را احیا کند و به سرمایه‌گذاران جدید کمک کند تا وارد بازار شوند. جالب است که ببینیم بخش اشتغال ارزهای دیجیتال چگونه به تکامل خود ادامه می‌دهد.نویسنده: Shiraz Jagati

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا