اخبار ارز دیجیتال

با رسیدن فشار نظارتی به نقطه جوش، تقاضا برای وکلای کریپتو افزایش می یابد

وکلای تجاری با دانش کامل در مورد بلاک چین و رمزنگاری تقاضای زیادی دارند.

وکلای متبحر رمزنگاری نقش مهمی را در شرکت های Web3 ایفا خواهند کرد. به خصوص پس از انفجار FTX و آماده شدن صنعت برای آشفتگی نظارتی، دو محقق حقوقی چنین فکر می کنند.

توماس هوک، استاد دانشکده حقوق بوستون و مدیر ارشد انطباق در صرافی ارزهای دیجیتال Bitstamp، به کوین تلگراف گفت که وکلای Web3 برای کمک به شرکت‌ها در جهت یابی عدم قطعیت قانونی و مقرراتی مشکل داشته‌اند. با کار دشواری روبروست

این در نهایت سرعتی را که یک شرکت می تواند محصولات و خدمات را به بازار عرضه کند، تعیین می کند. هوک توضیح می دهد:

با توجه به ابهام و پیچیدگی بسیاری از مقررات، شرکت‌های Web3 نیاز به حمایت از پرسنل حقوقی و انطباق دارند. این شرکت در حال تبدیل شدن به یک عامل متمایز برای کسب‌وکارها است زیرا می‌تواند به آنها کمک کند یا مانع از ورود سریع به بازار به روشی منحصر به فرد شوند.

Phuc افزود: “بدون آنها، شرکت ها ممکن است با شکست مواجه شوند زیرا تنظیم کننده ها سعی می کنند کنترل صنعت را در دست بگیرند.”

دکتر آرون لین، محقق ارشد در مرکز نوآوری بلاک چین RMIT، به کوین تلگراف گفت که در محیط فعلی، شرکت های Web3 باید ایمن بمانند و در صورت لزوم به دنبال مشاوره حقوقی باشند.

کارآفرینان به تصمیم گیری در شرایط عدم اطمینان اقتصادی عادت دارند، اما در عملکرد تحت عدم اطمینان قانونی خیلی خوب نیستند.

لین توضیح داد که سرعت نوآوری مبتنی بر بلاک چین، همراه با بیش از 50 صورت حساب دارایی دیجیتال جداگانه که اخیراً در کنگره ایالات متحده معرفی شده است، این نیاز را بیشتر نشان می دهد.

او معتقد است برخی از وکلای betWeb3 از دپارتمان حقوق بازرگانی هستند که پایگاهی «مهم» برای وکلا در فضای رمزنگاری است.

“وکلای خوب Web3 وکلای تجاری خوبی هستند. امروز بهترین وکلای Web3 در این زمینه به عنوان وکلای حقوق تجارت شروع کردند، اما ما انتظار داریم که پایه های اصلی همچنان مهم باشند.”

اما لین تأکید کرد که «دانش فناوری‌هایی که پشته Web3 را تشکیل می‌دهند در دهه آینده بیشتر و بیشتر مورد تقاضا قرار خواهند گرفت».

مربوط: وکلا قانون جدید دارایی های مجازی فدرال امارات را توضیح می دهند

اما به گفته نیل داندون، بنیانگذار CryptoRecruit، در حال حاضر، این زمینه «بسیار جا افتاده» باقی مانده است.

لین اضافه کرد که وکالت قانونی برای اکثر شرکت‌های Web3 به جای وکیل داخلی که بر موارد مربوط به خدمات مالی و قانون اوراق بهادار متمرکز است، توسط وکیل خارجی ارائه می‌شود.

نویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا