اخبار ارز دیجیتال

کویت تجارت دارایی های رمزنگاری و مجازی را ممنوع کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

سازمان بازار سرمایه کویت رسما تعهد خود را به «ممنوعیت مطلق» تقریباً تمام معاملات ارزهای دیجیتال در این کشور تأیید کرده است.

کویت آخرین حوزه قضایی است که تقریباً تمام عملیات مربوط به ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) را ممنوع کرده است.

در ۱۸ جولای، تنظیم کننده اصلی مالی کویت، سازمان بازار سرمایه (CMA)، بخشنامه ای را در مورد نظارت و صدور دارایی های رمزنگاری شده در این کشور صادر کرد.

در این بخشنامه، CMA تعهد خود را به «ممنوع مطلق» موارد استفاده عمده و عملیات مربوط به ارزهای دیجیتال، مانند پرداخت‌ها، سرمایه‌گذاری و استخراج تأیید کرد.

این بخشنامه همچنین رگولاتورهای محلی را از صدور مجوزهایی که به شرکت ها اجازه می دهد خدمات دارایی مجازی را به عنوان مشاغل تجاری ارائه دهند، منع می کند.

در این بیانیه آمده است، در همین حال، اوراق بهادار و سایر ابزارهای مالی تحت نظارت بانک مرکزی کویت و CMA از آخرین ممنوعیت مستثنی هستند.

جدای از ممنوعیت ها، CMS از مشتریان خود خواسته است که از خطرات موجود در مدیریت دارایی های مجازی آگاه و مراقب باشند. رگولاتور به طور خاص نسبت به ارزهای دیجیتال هشدار داد و ادعا کرد که آنها “هیچ وضعیت قانونی ندارند، نه صادر می شوند و نه پشتیبانی می شوند.”

CMA اضافه کرد:

قیمت این دارایی‌ها که به هیچ دارایی یا صادرکننده‌ای مرتبط نیستند، دائماً توسط سفته‌بازی هدایت می‌شوند که آنها را در معرض کاهش شدید قرار می‌دهد.»

رگولاتور گفت که مجازات نقض قانون مبارزه با پولشویی کویت در ماده ۱۵ قانون شماره ۱۰۶ سال ۲۰۱۳ تعیین شده است.

مربوط: امارات به عنوان یک مقصد استخراج بیت کوین در خاورمیانه ظهور می کند

رگولاتورها گفتند که مقررات جدید کویت در راستای اقدامات این کشور برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم است. CMA همچنین به نتایج یک مطالعه توسط کمیسیون ملی مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم در مورد تعهدات برای اعمال توصیه های (۱۵) گروه ویژه اقدام مالی اشاره کرد.

بر اساس گزارش‌های محلی، مقررات رمزنگاری CMA بخشی از ممنوعیت رمزنگاری بین‌وزارتی جدید کویت است که شامل چندین تنظیم کننده است. طبق گزارش ها، بخشنامه های مشابهی نیز از سوی بانک مرکزی کویت، وزارت صنعت و تجارت و اداره تنظیم مقررات بیمه صادر شده است.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای ارزهای دیجیتال.

مجله: توکن کردن حقوق موسیقی به عنوان NFT می تواند به تیلور سویفت بعدی کمک کند

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا