اخبار ارز دیجیتال

ارز دیجیتال DCJPY با پشتیبانی ین ژاپن در جولای 2024 شروع به کار می کند

گروهی از شرکت های ژاپنی که پشت برند DeCurret متحد شده اند، قصد دارند این سکه را در جولای 2024 به بازار عرضه کنند.

در 12 اکتبر، هلدینگ DCARET یک کاغذ سفید در مورد پروژه ارز دیجیتال DCJPY منتشر کرد. گروه شرکتی ژاپنی قصد دارد این سکه را در جولای 2024 منتشر کند.

طبق کاغذ سفید، شبکه DCJPY از دو حوزه تشکیل خواهد شد: منطقه مالی و منطقه تجاری. اولی شامل بانک‌ها می‌شود و سپرده‌های بانکی را به‌عنوان ارز دیجیتال در بلاک چین می‌کند، در حالی که دومی منحصراً برای تراکنش‌ها است. منطقه تجاری فضایی را برای صدور توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، توکن‌های امنیتی (STs) و توکن‌های حاکمیتی (GTs) فراهم می‌کند.

مربوط: ژاپن به شرکت های استارت آپی اجازه می دهد تا با انتشار ارز مجازی به جای سهام، سرمایه جمع آوری کنند

صادرکننده اصلی DCJPY، که توسط سپرده های ین ژاپن پشتیبانی می شود، Aozora Bank، یک سازمان انتفاعی با 19 شعبه در ژاپن خواهد بود. در سال 2021، DCARET در مورد کنسرسیومی متشکل از 70 شرکت ژاپنی شرکت کننده در شبکه DCJPY گزارش داد. اگرچه در کاغذ سفید نام خاصی از شرکت کنندگان در شبکه ذکر نشده است، اما خود D-Caret توسط 35 سهامدار از جمله شرکت های برجسته مانند ژاپن پست بانک، میتسوبیشی شرکت و گروه دنتسو نیز حمایت می شود.

دی-کالت در 18 اکتبر سمیناری در مورد کاغذ سفید برگزار خواهد کرد تا نکات اصلی پروژه را توضیح دهد. این کنفرانس در توکیو برگزار می شود و به صورت آنلاین نمایش داده نمی شود.

در ماه مه 2023، بانک ژاپن (BOJ) نتایج مرحله دوم آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) خود را اعلام کرد. تصمیم نهایی در مورد صدور «ین دیجیتال» قرار است تا سال 2026 گرفته شود.

در همین حال، Binance و Mitsubishi UFJ Trust and Banking (MUTB) در حال بررسی انتشار استیبل کوین‌هایی هستند که بر اساس ین ژاپن و سایر ارزهای خارجی تعیین می‌شوند.

مجله: فراتر از ارزهای رمزنگاری شده: شواهد دانش صفر از رای گیری تا امور مالی نویدبخش است

نویسنده: David Attlee
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا