اخبار ارز دیجیتال

سرمایه‌گذاران کریپتو سال گذشته ۴.۶ میلیارد دلار برای خرید توکن‌های «پمپ و تخلیه» هزینه کردند.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

طبق گزارش Chainalysis، تقریباً ۱۰۰۰۰ توکن راه‌اندازی شده در BNB و Ethereum در سال گذشته گمان می‌رود که صرفاً برای دور انداختن سرمایه‌گذاران ایجاد شده باشند.

سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ حدود ۴.۶ میلیارد دلار به توکن های رمزنگاری سرمایه گذاری کرده اند که گفته می شود بخشی از یک طرح “پمپ و تخلیه” است.

گزارش ۱۶ فوریه از شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis گفته است که در سال ۲۰۲۲ هر توکن صادر شده در بلاک چین BNB و اتریوم را تجزیه و تحلیل خواهد کرد و بیش از ۹۹۰۰ توکن دارای طرح پمپ و تخلیه خواهند بود.

طرح‌های پمپاژ و تخلیه معمولاً شامل سازندگانی است که اظهارات گمراه‌کننده، تبلیغات تبلیغاتی، و کمپین‌های ترس از نادیده گرفته شدن را تنظیم می‌کنند تا سرمایه‌گذاران را متقاعد کنند که توکن‌ها را بخرند، مخفیانه سهام خود را در این طرح با قیمتی متورم بفروشید.

Chainalysis تخمین می زند که سرمایه گذاران ۴.۶ میلیارد دلار ارزهای دیجیتال را برای خرید بیش از ۹۹۰۰ توکن مشکوک مختلف که شناسایی کرده است، خرج کرده اند.

ظاهراً پرکارترین سازنده پمپ و دامپ Chainalysis شناسایی کرده است (که نامش فاش نشده است) مظنون به انتشار ۲۶۴ توکن در سال گذشته است.

تیم‌هایی که پروژه‌ها و توکن‌های جدید را راه‌اندازی می‌کنند می‌توانند ناشناس باقی بمانند و به مجرمان زنجیره‌ای اجازه می‌دهند تا چندین طرح پمپ و تخلیه را اجرا کنند.»

Chainalysis می‌گوید که اگر حداقل ۱۰ سوآپ و ۴ روز معاملات متوالی در یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) در هفته پس از راه‌اندازی وجود داشته باشد، این توکن به‌عنوان یک “پمپ و دامپ” بالقوه “ارزش تجزیه و تحلیل” را دارد. از ۱.۱ میلیون توکن جدید راه اندازی شده در سال گذشته، تنها بیش از ۴۰۵۰۰ مورد واجد شرایط بودند.

اگر قیمت این گروه از توکن‌ها در هفته اول بیش از ۹۰ درصد کاهش یافت، Chainalysis تشخیص داد که توکن احتمالاً در یک “پمپ و تخلیه” است. این شرکت دریافت که ۲۴ درصد از ۴۰۵۰۰ توکن تجزیه و تحلیل شده معیارهای ثانویه را برآورده می کنند.

جدولی که تجزیه تحلیل و تعداد نشانه هایی را نشان می دهد که تقلبی هستند. سس: تحلیل زنجیره ای

Chainalysis تخمین می زند که تنها ۴۴۵ فرد یا گروه پشت توکن های مشکوک پمپ و تخلیه هستند، که نشان می دهد سازندگان اغلب پروژه های متعددی را راه اندازی می کنند.

مربوط: پیمایش در دنیای کریپتو: نکاتی برای جلوگیری از کلاهبرداری

این شرکت گفت: “البته، در برخی موارد، تیمی که در راه اندازی توکن شرکت داشتند، ممکن است تمام تلاش خود را برای ایجاد یک محصول سالم انجام داده باشند و کاهش بعدی قیمت صرفا به دلیل نیروهای بازار بوده است.”

علیرغم آمار نگران کننده، این شرکت در گزارش جداگانه ای اعلام کرد که درآمدهای ناشی از کلاهبرداری ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ تقریباً به نصف کاهش یافته است که عمدتاً به دلیل کاهش قیمت ارزهای دیجیتال است.

نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا