🚨 اخبار ارز دیجیتال

حمایت از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال اتحادیه اروپا تا اواخر سال ۲۰۲۴ اجرایی نخواهد شد

ESMA اعلام کرد که ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های رمزنگاری ممکن است حداکثر تا ژوئیه ۲۰۲۶ از حقوق کامل و حفاظت ارائه شده تحت MiCA بهره مند نشوند.

سرمایه‌گذاران اروپایی کریپتو هنوز تحت قوانین بازار دارایی‌های کریپتو اتحادیه اروپا محافظت نمی‌شوند و زمان لازم است تا محافظت شود.

در ۱۷ اکتبر، رگولاتور اوراق بهادار اروپا، سازمان اوراق بهادار و بازارهای اروپا (ESMA)، بیانیه‌ای در رابطه با گذار به مقررات ارزهای دیجیتال اروپایی، معروف به مقررات بازارهای ارزهای دیجیتال (MiCA) صادر کرد.

ESMA تاکید کرده است که حفاظت از سرمایه‌گذاران رمزنگاری مبتنی بر MiCA حداقل تا دسامبر ۲۰۲۴ اجرایی نخواهد شد، به این معنی که سرمایه‌گذاران باید آماده باشند تا تمام سرمایه‌هایی را که قصد دارند در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند، از دست بدهند. مقامات افزودند:

دارندگان دارایی‌های رمزنگاری و مشتریان ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های رمزنگاری‌شده از تضمین‌های نظارتی و نظارتی در سطح اتحادیه اروپا در آن دوره بهره‌مند نخواهند شد. […] از جمله توانایی ارائه شکایت رسمی به NCA. [National Competent Authorities] به ارائه دهندگان خدمات دارایی های کریپتو. ”

حتی پس از دسامبر ۲۰۲۴، هیچ تضمینی وجود ندارد که سرمایه گذاران تا سال ۲۰۲۶ به طور کامل توسط MiCA محافظت شوند. هنگامی که MiCA در اواخر سال ۲۰۲۴ برای ارائه دهندگان خدمات دارایی های کریپتو اعمال شود، کشورهای عضو همچنان این گزینه را خواهند داشت که به ارائه دهندگان خدمات دارایی های رمزنگاری ۱۸ ماه مهلت اضافی اعطا کنند. یک “دوره گذار” به شما امکان می دهد بدون مجوز فعالیت کنید که به عنوان “بند پدربزرگ” نیز شناخته می شود.

ESMA نوشت: «این بدان معناست که دارندگان دارایی‌های کریپتو و مشتریان ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های کریپتو ممکن است از حقوق و حمایت‌های کاملی که تحت MiCA در اختیارشان قرار می‌گیرد حداکثر تا اول جولای ۲۰۲۶ بهره‌مند نشوند.» اکثر NCAها، بسته به قوانین محلی، اختیارات محدودی برای نظارت بر کسانی که از دوره انتقال بهره مند می شوند، دارند.

ESMA افزود: «در بیشتر موارد، این اختیارات به اختیاراتی محدود می‌شود که تحت رژیم‌های ضد پول‌شویی موجود، که بسیار جامع‌تر از MiCA هستند، در دسترس هستند.»

رگولاتور تاکید کرد که سرمایه گذاران خرد باید بدانند که حتی اگر MiCA اجرا شود، چیزی به نام دارایی رمزنگاری “ایمن” وجود ندارد.

ESMA به دارندگان دارایی‌های کریپتو و مشتریان ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های کریپتو یادآوری می‌کند که MiCA به همه خطرات مختلف مرتبط با این محصولات رسیدگی نمی‌کند. بسیاری از دارایی‌های رمزنگاری ماهیت بسیار سوداگرانه دارند.

آخرین هشدار ESMA اندکی پس از انتشار دومین مقاله مشورتی خود در مورد MiCA در ۵ اکتبر، پس از اجرایی شدن مقررات در ژوئن ۲۰۲۳، تنظیم کننده منتشر شد.

مربوط: گزارش: اتحادیه اروپا مقررات سخت تری را برای مدل های هوش مصنوعی در مقیاس بزرگ در نظر می گیرد

در مرحله اجرای MiCA، ESMA و سایر مقامات مربوطه مسئول مشاوره با مردم در مورد استانداردهای فنی مختلف خواهند بود که به صورت متوالی در سه بسته منتشر خواهند شد.

جدول زمانی اجرای MiCA منبع: ESMA

MiCA که به طور رسمی در سال ۲۰۲۰ معرفی شد، قصد دارد با اصلاح قوانین موجود، به ویژه دستورالعمل ۲۰۱۹/۱۹۳۷، قوانینی را برای تنظیم دارایی‌های رمزنگاری در اروپا وضع کند. پایه گذاری MiCA در سال ۲۰۱۸ در پاسخ به علاقه فزاینده عمومی به سرمایه گذاری در ارزهای مجازی آغاز شد.

مجله: حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا: گزارش میدانی

نویسنده: Helen Partz
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا