اخبار ارز دیجیتال

پس از همه، به نظر می رسد که تضمین کاربران و پلتفرم های ارزهای دیجیتال نسبتاً دشوار است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

به گفته یکی از مدیران بیمه، ارائه دهندگان بیمه کریپتو معمولاً حداقل ۲۰۰۰ متغیر را در ۲۰ حوزه خطر ارزیابی می کنند قبل از اینکه سیستم عامل خود را بیمه کنند.

به Cointelegraph Told می‌گویند که شرکت‌های بیمه کریپتو زمان زیادی را صرف تصمیم‌گیری برای ارائه پوشش به شرکت‌های رمزنگاری می‌کنند، و تعداد بسیار کمی از بیمه‌گران به افراد پوشش ارائه می‌دهند.

سال گذشته ۳.۹ میلیارد دلار از شرکت‌های ارزهای دیجیتال، پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز و کاربران به سرقت رفت که نسبت به سال گذشته ۲۲ درصد افزایش یافت. این فقط هک ها و اکسپلویت ها را حساب می کند. برخی معتقدند سال ۲۰۲۳ می تواند حتی بدتر باشد.

ریموند زنکیک، رئیس شرکت بیمه ارزهای دیجیتال Evertus، به کوین تلگراف گفت که ارزیابی اولیه خطرات پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال یک فرآیند پیچیده است.

او گفت که در ابتدا، پذیره نویسی – فرآیند ارزیابی و تحلیل ریسک های بیمه دارایی – “بر اساس فرم های درخواست بسیار دقیق” انجام خواهد شد که شامل پردازش ۲۰۰۰ متغیر در ۲۰ حوزه ریسک است.

زنکیچ گفت: «یک عامل خطر کلیدی مدیریت کلید است: این که آیا کلیدها در کیف پول های گرم، گرم یا سرد ذخیره می شوند.

وی افزود که این به همین جا ختم نمی شود زیرا “چندین مرحله گرما و گرما وجود دارد که هر کدام مشخصات ریسک خاص خود را دارند.”

در ۱۴ آوریل، صرافی ارز دیجیتال Bitrue برای کیف پول های داغ مورد سوء استفاده قرار گرفت و به مهاجمان اجازه داد تقریباً ۲۳ میلیون دلار از دارایی های رمزنگاری شده را سرقت کنند. این شرکت گفت که کیف‌پول‌های داغ آسیب‌دیده کمتر از ۵ درصد از کل وجوه صرافی را در خود جای داده‌اند و بقیه کیف‌پول‌ها «به خطر نیفتند».

زنکیچ توضیح داد که پس از تعیین سطح ریسک ذخیره سازی، هزاران «متغیر تجاری، فناوری و عملیاتی» باید قبل از تصمیم گیری در مورد میزان حق بیمه در نظر گرفته شود.

هنگامی که به همه سؤالات مربوطه پاسخ داده شد، ما تصمیم خواهیم گرفت که چه حق بیمه ای باید برای توجیه ریسک در نظر گرفته شود.»

با این اوصاف، ارائه‌دهندگان بیمه ارزهای دیجیتال معمولاً تمایلی به بیمه کردن افرادی که دارایی‌های خود را در صرافی‌ها از طریق حضانت شخصی یا روش‌های دیگر ندارند، ندارند.

آدریان پرزلوزنی، مدیر عامل صرافی مستقل استرالیا، معتقد است که مشتریان در واقع ارزهای رمزنگاری شده خود را از دست داده اند و به بیمه گذاران خود ثابت کرده اند که آنها فقط آنها را دریافت نکرده اند.

Pzerozny گفت که ارائه‌دهنده فقط دارایی‌های خود پلتفرم معاملاتی را بیمه می‌کند، اما “مشتریان رابطه مستقیمی با بیمه‌گر دارند” و می‌توانند هنگام ثبت‌نام با هزینه‌ای ناچیز، “پوشش بیمه ۱۰۰٪” را دریافت کنند.

وی افزود که این یک بیمه نامه بلندمدت است که بسیاری از رویدادها از هک گرفته تا “سرقت ناشی از تیم ما” را پوشش می دهد.

مربوط: آیا بیت کوین های دزدیده شده از کلاهبرداری های ارزهای دیجیتال قابل بازیابی هستند؟

در همین حال، سخنگوی صرافی بایننس به کوین تلگراف گفت که صندوق بیمه اضطراری آن، صندوق دارایی ایمن برای کاربران (SAFU)، به صورت داخلی مدیریت می شود.

“این صندوقی است که متعلق به بایننس است.” [that] در ژوئیه ۲۰۱۸ برای محافظت از منافع کاربران ما تأسیس شد.

سخنگوی این شرکت گفت: «هر گونه ضرر تأیید شده که کاربران به دلیل آسیب‌پذیری‌ها یا سایر نقص‌ها در سیستم‌های امنیتی و پروتکل‌های امنیتی Binance متحمل شوند، توسط SAFU جبران می‌شود.»

با این حال، سایمون دیکسون، مدیر عامل پلتفرم سرمایه‌گذاری آنلاین BnkToTheFuture، معتقد است که بیمه‌گران سنتی می‌توانند از بیمه‌گران ارزهای دیجیتال برای بهبود شیوه‌های خود بیاموزند.

ما مشتاقانه منتظر رشد به عنوان صنعتی با دردسرهای رو به رشد معمول در صنعت خود هستیم، با فرصتی برای بهبود بیمه سنتی با قراردادهای هوشمند و دسترسی بیشتر به بیمه برای همه.

مجله: Hyperbitcoinization در حال انجام است، RFK فراخوان برای اهدای بیت کوین، اخبار بیشتر: Hodler’s Digest، ۱۴-۲۰ مینویسنده: Ciaran Lyons

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا