🚨 اخبار ارز دیجیتال

اینفلوئنسر ارز مجازی مرتبط با JPEX در هنگ کنگ دستگیر شد

گزارش ها حاکی از آن است که پلیس هنگ کنگ جوزف لام (Lin Zuo)، یک تأثیرگذار ارز مجازی را که با نام کاربری “jolamchok” در اینستاگرام استفاده می کند، به دلیل مشارکت در صرافی ارز مجازی JPEX دستگیر کرده است.

گزارش ها حاکی از آن است که یک اینفلوئنسر رسانه های اجتماعی مستقر در هنگ کنگ پس از ردیابی مشارکت وی در تحقیقات درباره بحران نقدینگی در صرافی ارزهای دیجیتال JPEX دستگیر شده است.

بر اساس گزارشی از ساوت چاینا مورنینگ پست، گزارش شده است که پلیس هنگ کنگ جوزف لام، یک تأثیرگذار ارزهای دیجیتال را که با نام کاربری “Joramchok” در اینستاگرام استفاده می کند، به دلیل ارتباطش با JPEX دستگیر کرده است. علاوه بر این، گزارش‌ها حاکی از آن است که پلیس به دفتر وی یورش برد و جعبه‌ای از مدارک، از جمله یک کیسه پلاستیکی حاوی اسکناس را کشف و ضبط کرد.

طبق گزارش‌های محلی، کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ اخیراً بیانیه‌ای صادر کرده و JPEX را متهم کرده است که خدمات و محصولات پلتفرم خود را از طریق افراد مشهور آنلاین و صرافی‌های خارج از بورس به شهروندان هنگ‌کنگ تبلیغ می‌کند.

گزارش تایید نشده دیگری حاکی از آن است که لین زو یک “طرح” را به یک گروه چت که برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال راه اندازی شده بود ارائه کرده است. یکی از قربانیان ادعا شده، خانم چن، بنا بر گزارش ها متقاعد شد که ۱۲۸۰۰ دلار (۱۰۰۰۰۰ دلار هنگ کنگ) در ارز مجازی سرمایه گذاری کند.

با این حال، جوزف لام بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر در تایید یا رد اتهامات پاسخ نداد. بر اساس این گزارش:

او (هایاشی ساکو) گاهی در جمع مدعی می‌شد که مردم دائماً به دنبال او برای «پرداخت» هستند و تهدید می‌کرد که «پول دو روز گذشته پنج برابر مقدار عادی است».

در ۱۷ سپتامبر، اینفلوئنسر مقاله‌ای خبری به اشتراک گذاشت که ادعا می‌کرد «از حادثه JPEX آسیبی ندیده است» و شرح آن را منتشر کرد: «هر چیزی که تو را نکشد، قوی‌ترت می‌کند».

لین زو یک مقاله خبری به اشتراک گذاشت که مدعی شد تحت تأثیر تحقیقات JPEX قرار نگرفته است.منبع: اینستاگرام

این اتفاق قبل از اینکه زو به همراه وکیلش برای ارائه اطلاعات لازم به پلیس مراجعه کند، اتفاق افتاد.

آقای هایاشی در ارتباط با تحقیقات JPEX از پلیس هنگ کنگ بازدید کرد.منبع: اینستاگرام

JPEX رگولاتورها و «سازندگان بازار شخص ثالث» را مقصر بحران نقدینگی دانست که باعث شد این پلتفرم کارمزدهای برداشت را افزایش دهد و برخی از عملیات ها را به حالت تعلیق درآورد. JPEX در بیانیه ای گفت: “ما متعهد هستیم که نقدینگی را از بازارسازان شخص ثالث در اسرع وقت بازگردانیم و کارمزدهای برداشت را به تدریج به سطح عادی برگردانیم.” و افزود که جزئیات پس از پایان مذاکرات اعلام خواهد شد.

مربوط: مدیر عامل بایننس نظرات منفی را رد می کند و اعلام می کند که این شرکت “مشکلات نقدینگی ندارد”

گزارش اخیر صرافی رمزارز Bitfinex نشان داد که خروج سرمایه در صنعت کریپتو در ماه اوت به ۵۵ میلیارد دلار رسیده است.

ترکیبی از تغییرات در بازار ارزش واقعی موقعیت خالص. منبع: Glassnode/Bitfinex

طی ماه گذشته تقریباً ۵۵ میلیارد دلار از بازار کریپتو خارج شده است و خروج سرمایه نه تنها بر نقدینگی بیت کوین (BTC)، بلکه اتر (ETH) و استیبل کوین ها نیز تأثیر گذاشته است.

مجله: چگونه از ارزهای دیجیتال خود در بازارهای بی ثبات محافظت کنید – بیت کوین OG و کارشناسان افکار خود را به اشتراک می گذارند


نویسنده: Arijit Sarkar
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا