اخبار ارز دیجیتال

رهبران صنعت کریپتو از SEC قوی می ترسند – سناتور وارن

سناتور وارن مدعی است که دولت ترامپ برای فعال کردن بازار ارزهای دیجیتال پر از توکن‌های ناخواسته، راگ‌پول‌ها و طرح‌های پونزی «چراغ سبز» نشان داده است.

الیزابت وارن، سناتور آمریکایی و بدبین به ارزهای دیجیتال، از کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) می‌خواهد تا تلاش‌های اجرایی ارزهای دیجیتال را «دوبرابر» کند و گفت که صنعت کریپتو از آنچه در آینده رخ می‌دهد «هراسان» است.

نظرات وارن از مصاحبه ۲۵ ژانویه با American Economic Liberties Projects است.

سناتورها گفتند که از زمانی که گنسلر در آوریل ۲۰۲۱ به عنوان رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار برگزیده شد، کمیته “شروع خوبی” در رفع برخی از مشکلات ناشی از رهبران سابق SEC در دوران ترامپ داشته است. من آن را قطع کردم.”

سناتور الیزابت وارن از کنگره می‌خواهد تا قدرت و منابع بیشتری را برای کمک به SEC در سرکوب شرکت‌کنندگان صنعت ارزهای دیجیتال به کار گیرد. رویترز

وارن گفت که دولت قبلی SEC اساساً برای باز کردن یک بازار ارزهای دیجیتال «پر از توکن‌های ناخواسته، اوراق بهادار ثبت نشده، عقب‌نشینی‌ها، طرح‌های Ponzi، پمپ و تخلیه، پولشویی و فرار از تحریم‌ها» «چراغ سبز» نشان داده است. .

اما وارن گفت که اکنون تحت رهبری جنسلر از بین رفته است و رهبران صنعت از آن می ترسند.

“به نظر می رسد کمیسیون هنوز در حال قوی تر شدن است. به همین دلیل است که صنعت از یک SEC قدرتمند می ترسد و چرا هر سال میلیون ها دلار را برای لابی کردن برای فرار از نظارت SEC هزینه می کند.”

سناتورهای بدبین نیز انگشت خود را به سمت وام دهندگان کریپتو، مروج افراد مشهور و معامله گران داخلی که گفته می شود سرمایه گذاران خرده فروشی را گمراه کرده و فریب داده اند، نشانه گرفتند.

اما وارن به همین جا بسنده نکرد.

یکی از نمایندگان ماساچوست گفت که کمیسیون بورس و اوراق بهادار باید «از حداکثر قدرت نظارتی خود برای رسیدگی به تقلب های تحمیل شده بر مصرف کنندگان آمریکایی» استفاده کند.

“اگر SEC نیاز به دو برابر شدن و استفاده از ابزارهای خود برای اجرای قوانین دارد، و اگر SEC به پلیس بیشتری نیاز دارد، کنگره باید مطمئن شود که SEC کار را انجام می دهد. ما باید منابع و مقامات جدید خود را با تمام توان تقویت کنیم. در هر گوشه ای از بازار کریپتو.”

این سناتور همچنین از رگولاتورهای ایالات متحده در بخش بانکداری و محیط زیست خواست تا در قبال برخی از بازیگران بزرگ صنعت ارزهای دیجیتال پاسخگویی بیشتری داشته باشند.

او افزود: «کمیسیون اروپا با صدای بلند و واضح اعلام کرده است که ارزهای دیجیتال سال‌ها قانون امنیتی برای محافظت از سرمایه‌گذاران و تضمین یکپارچگی بازارهای مالی تصویب نخواهند کرد.»

مربوط: کنگره ممکن است “سرکش” باشد، اما ایالات متحده می تواند لوایح رمزنگاری را در سال ۲۰۲۳ ببیند

با این حال، به نظر نمی رسد که همه سناتورهای ایالات متحده SEC جنسلر را در یک پایه قرار دهند.

ریچی تورس، سناتور ایالت نیویورک، در ۶ دسامبر به دفتر پاسخگویی دولت ایالات متحده گفت که SEC ماهها قبل از سقوط صرافی ارزهای دیجیتال، در بررسی و افشای تخلفات ادعایی FTX شکست خورده است. من درخواست تحقیق در مورد این موضوع را کردم.

“شما نمی توانید هر دو راه را برای اجتناب از پاسخگویی و اعمال قدرت داشته باشید.”

اندکی پس از ۱۰ دسامبر، سناتور مینه سوتا، تام امر، SEC و Gensler را به دلیل ناقص “تلاش های جمع آوری اطلاعات رمزنگاری” پس از فروپاشی FTX سرزنش کرد و بهای “شکست نظارتی” خود را پرداخت. او گفت که باید به کنگره توضیح دهد.نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا