اخبار ارز دیجیتال

اندونزی صرافی و تسویه ارز دیجیتال را راه اندازی کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این پلتفرم که تحت نظارت CFTRA است، تنها فضایی در کشور خواهد بود که تبادل قانونی دارایی های دیجیتال مجاز است.

بر اساس بیانیه سازمان تنظیم مقررات معاملات آتی کالا (CFTRA)، صرافی ملی ارزهای دیجیتال که یک هفته پیش توسط دولت اندونزی اعلام شد، اکنون عملیاتی شده است. این پلتفرم تنها فضایی در کشور خواهد بود که در آن تبادل قانونی دارایی های دیجیتال مجاز است.

CFTRA افتتاح صرافی را در ۲۰ جولای تایید کرد. علاوه بر این، قانون CFTRA یک اتاق پایاپای معاملات آتی را همراه با بورس ایجاد می کند. یک اتاق پایاپای اساساً واسطه ای بین خریداران و فروشندگان است و تضمین می کند که معاملات به راحتی انجام می شود.

قبلاً گزارش شده بود که CFTRA فروش ارزهای دیجیتال را به معاملات داخلی در راستای توسعه بازارهای بین المللی محدود می کند. به معامله گران دارای مجوز یک ماه فرصت داده می شود تا به بورس بپیوندند.

مربوط: گردشگران از ممنوعیت پرداخت ارزهای دیجیتال در بالی ناامید شدند

این پروژه حداقل از دسامبر ۲۰۲۱ در حال انجام است. در سپتامبر ۲۰۲۲، Pang Hue Kai، مدیر عامل Tokoq Crypto، یکی از ۲۵ صرافی رمزنگاری دارای مجوز در اندونزی و یکی از سهام اصلی بایننس، این پروژه را «کاتالیزور برای اکوسیستم رمزنگاری اندونزی» نامید.

برنامه ریزی شده برای پایان سال ۲۰۲۲، راه اندازی به ژوئن ۲۰۲۳ به دلیل روند بررسی شرکت کنندگان احتمالی توسط صرافی به تعویق افتاد. در آن زمان، وزیر تجارت کشور، ذوالکیفری حسن اعلام کرد که تمامی صرافی‌های فعال ارزهای دیجیتال ثبت‌شده در کشور می‌توانند به این صرافی بپیوندند.

در سال ۲۰۲۲، جری سامبوآگا، معاون وزیر بازرگانی اندونزی، چندین تغییر سیاست را در پاسخ به «یک سال جالب برای توسعه تجارت فیزیکی دارایی‌های رمزنگاری شده» پیشنهاد کرد. از جمله این الزامات بود که دو سوم مدیران و کمیسیون‌های شرکت‌های ارزهای دیجیتال شهروندان اندونزیایی باشند.

براساس داده‌های CFTRA، این کشور همچنان بازار جذابی برای صنعت ارزهای دیجیتال است و تقریباً ۴ درصد از جمعیت کشور یا فقط کمتر از ۱۱ میلیون نفر در سال ۲۰۲۱ روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند.

مجله: توکن کردن حقوق موسیقی به عنوان NFT می تواند به تیلور سویفت بعدی کمک کند

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا