اخبار ارز دیجیتال

هند در حال کار بر روی صورتحساب ارز مجازی پنج نقطه ای است زیرا احتمال ممنوعیت آن منتفی است

پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال در هند ممکن است وضعیتی مشابه با نمایندگی‌های مجاز (مشابه بانک‌ها) تحت دستورالعمل‌های بانک مرکزی هند، RBI کسب کنند.

هند بر اساس توصیه های مشترک صندوق بین المللی پول (IMF) و هیئت ثبات مالی (FSB) بر روی یک چارچوب قانونی رمزنگاری کار می کند، که می تواند ظرف پنج تا شش ماه آینده به قانون تبدیل شود. سیدارت سوغانی، مدیرعامل کرباکو، که با سازمان‌ها و وزارتخانه‌های دولتی همکاری می‌کند، به کوین تلگراف گفت که دولت هند در حال کار بر روی قانون ارزهای دیجیتال پنج نقطه‌ای با رویکردی جهانی است.

هند اخیراً اعلامیه‌های اقتصادی مهمی را اعلام کرد و اجلاس G20 را به پایان رساند، اما قابل توجه‌ترین تصمیم برای جامعه کریپتو مربوط به مقررات ارزهای دیجیتال است که مورد استقبال هند و سایر کشورهای G20 قرار گرفت. این تصمیم در قالب یک توصیه مشترک ارائه شد. بین صندوق بین المللی پول و FSB

توصیه IMF-FSB برای ارزهای رمزنگاری شده به جای یک رویکرد ممنوعیت مطلق، خواستار تنظیم بازار ارزهای دیجیتال است. توصیه‌های IMF-FSB مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها/پیشنهادهای نظارتی است که کشورهای G20 می‌توانند به طور مستقل و مشترک روی آن کار کنند تا قوانین ارزهای دیجیتال را توسعه دهند.

کوین تلگراف با CREBACO، یک شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین که خدمات مشاوره ای را به چندین کمیته و کشور G20 ارائه می کند، تماس گرفت تا از رویکرد هند در قبال ارزهای رمزنگاری شده مطلع شود. سوغانی، مدیرعامل هند به کوین تلگراف گفت که بر اساس گفتگو با مقامات دولتی، هند در حال حاضر بر روی پنج طرح متمرکز بر همکاری جهانی در جنبه‌های خاص مانند مالیات رمزنگاری کار می‌کند. او گفت که روی یک رویکرد نظارتی کار می‌کند.

آقای سوگانی در خصوص چارچوب پنج ماده ای اشاره کرد که دولت بر موارد زیر تمرکز دارد:

  1. مشتری پیشرفته خود را بشناسید (KYC) برای شرکت‌های ارزهای دیجیتال که قانون انطباق مالیات حساب خارجی (FATCA) و استانداردهای موجود ضد پولشویی را پوشش می‌دهد.
  2. پلتفرم‌های کریپتو ملزم به انتشار ممیزی حاشیه در زمان واقعی برای تنظیم‌کننده‌ها خواهند بود.
  3. سیاست مالیاتی یکسان در سراسر کشور
  4. صرافی‌های ارزهای دیجیتال ممکن است وضعیتی شبیه به نمایندگی‌های مجاز (مشابه بانک‌ها) تحت دستورالعمل‌های بانک مرکزی هند (RBI) کسب کنند.
  5. نقش های کلیدی مانند افسر گزارش پول شویی (MLRO) برای یک پلتفرم رمزنگاری ممکن است مورد نیاز باشد.

سوقانی خاطرنشان کرد: دنیا متوجه شده است که تحریم ارزهای دیجیتال بیهوده است و برخی کشورها به جای ممنوعیت مطلق به سمت رویکرد نظارتی حرکت می کنند. در حالی که کشورهایی مانند ایالات متحده و اروپا قبلاً قوانین رمزنگاری خاصی را معرفی کرده اند، هند مسیر مالیاتی را انتخاب کرده است. او اضافه کرد:

“قانون گذاری اجتناب ناپذیر است، اما این اکوسیستم بدون مقررات به طور قابل توجهی قوی تر شده است. فقط تصور کنید که با وجود مقررات صحیح چقدر بیشتر می تواند رشد کند. خطر تقلب و فعالیت های غیرقانونی را کاهش می دهد.”

هند مدتی است که خواستار یک رویکرد جهانی برای مقررات ارزهای دیجیتال شده است، و نخست وزیر نارندرا مودی در اجلاس G20 که اخیراً به پایان رسیده است، همین موضوع را تکرار کرد. یکی از مقامات ارشد وزارت خزانه داری تایید کرد که آنها توصیه های صندوق بین المللی پول و FSB را برای ارزهای رمزنگاری شده پذیرفته اند و در ماه های آینده بر روی تدوین مقررات پیرامون آنها تمرکز خواهند کرد.

مطالب مرتبط: هند جی ۲۰ «بحث‌های زنده» را در مورد چارچوب جهانی ارزهای دیجیتال تأیید می‌کند

یک مقام وزارت خزانه داری گفت که توصیه های صندوق بین المللی پول و FSB “چارچوب عالی برای تعیین مسیر خودمان به پیش می دهد.” ما اصول اولیه را آماده کرده‌ایم، اما در ماه‌های آینده قبل از اینکه با هم تماس بگیریم، تصمیم‌گیری می‌شود که چقدر بیشتر می‌خواهیم به انجام برسانیم. ”

این مقام همچنین تصریح کرد که تحریم ارزهای دیجیتال دیگر یک گزینه نیست و گفت: “اگر می خواهید (ارزهای رمزنگاری شده) را ممنوع کنید، آنها را بیشتر و بیشتر ممنوع کنید. اما اگر کشورهای دیگر آن را ممنوع نکنند، تحریم آن برای یک کشور بسیار دشوار خواهد بود. ”

هند در حال حاضر مقررات خاصی برای کریپتو ندارد، اما در سال ۲۰۲۲ مالیات ۳۰ درصدی بر سود کریپتو اعمال کرده است. با این حال، با یک مشاوره مشترک رمزنگاری و تضمین وزارت دارایی، یک چارچوب رمزنگاری می‌تواند به قانون قوی در هند تبدیل شود. ماه های آتی نویدبخش خوش بینانه ای برای صنعت کریپتو این کشور است.

مجله: راهنمای Cryptocity به سیدنی: چیزی فراتر از یک پل نمادین

نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا