اخبار ارز دیجیتال

هند در حال توسعه ابزار نظارت تاریک نت برای مبارزه با کلاهبرداری رمزنگاری است: گزارش

بر اساس این گزارش، این ابزار کیف پول‌های کریپتو را رصد می‌کند و به وزارت کشور هند درباره تراکنش‌های نامنظم هشدار می‌دهد.

وزارت امور داخله هند (MHA) در واکنش به افزایش فعالیت‌های غیرقانونی مرتبط با ارزهای دیجیتال در این کشور، در حال توسعه ابزار اطلاعاتی ارزهای دیجیتال است.

طبق گزارش CNBC، هدف MHA مبارزه با جرایم مرتبط با رمزنگاری از طریق چیزی به نام ابزار تحلیل و اطلاعات رمزارز (CIAT) است. این پروژه توسط یک واحد MHA به نام مرکز هماهنگی جرایم سایبری هند، شاخه ای که به تحقیق و مبارزه با جرایم سایبری اختصاص دارد، هدایت می شود.

با CIAT، MHA آدرس کیف پول های ارزهای دیجیتال را در تاریک نت نظارت می کند. این کار ویرایش سوابق تراکنش‌ها مانند مهرهای زمانی، تاریخ‌ها، مبادلات مورد استفاده و خدمات انجام شده را آسان می‌کند. بر اساس این گزارش، MHA همچنین در صورت شناسایی هرگونه فعالیت غیرعادی یا نامنظم ارزهای دیجیتال مطلع خواهد شد.

این گزارش تاکید می‌کند که این پروژه در واکنش به افزایش فعالیت‌های غیرقانونی مرتبط با ارزهای دیجیتال در کشور انجام شده است. در اوایل این ماه، گزارش شد که یک مهندس نرم افزار هندی بیش از 120000 دلار در یک کلاهبرداری با ارزهای دیجیتال از دست داده است. زنی که او به صورت آنلاین ملاقات کرد، توسعه دهنده را تشویق کرد تا در ارز مجازی سرمایه گذاری کند، اما او پس از واریز وجه نتوانست وجوه را برداشت کند.

در ماه جولای، دو مظنون در ارتباط با کلاهبرداری از ارزهای دیجیتال همتا به همتا (P2P) در Ujjain هند دستگیر شدند. پلیس حساب های بانکی جعلی، کارت های خودپرداز و سایر اسناد را ضبط کرد. مظنونان از شناسه های جعلی برای کلاهبرداری از کاربران Binance P2P استفاده کرده اند.

کوین تلگراف با وزارت کشور هند تماس گرفت، اما پاسخ فوری دریافت نکرد.

مربوط: دولت ایالتی هند اجرای بلاک چین را در مدیریت ترویج می کند

هند شاهد پذیرش قابل توجهی از ارزهای دیجیتال بوده است. در 12 سپتامبر، این کشور آسیای جنوبی در صدر فهرست پذیرش جهانی ارزهای دیجیتال در سال 2023 قرار گرفت که توسط شرکت تحلیل بلاک چین Chainalysis منتشر شد. بر اساس این گزارش، هند از نظر دریافت های مالی غیرمتمرکز (DeFi) و دریافت خدمات متمرکز رتبه اول را داشت. بر اساس این شاخص، نیجریه و تایلند از نزدیک هند را دنبال می کنند.

مجله: خشونت جنسی در هند: نقش بلاک چین در توانمندسازی بازماندگان


نویسنده: Ezra Reguerra
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا