اخبار ارز دیجیتال

Crypto European: The Economist آینده MiCA و Stablecoins را تحلیل می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اقتصاددان ارشد کمیسیون اروپا نظرات خود را در مورد آینده استیبل کوین ها و مقررات در اروپا به اشتراک می گذارد.

در اکتبر ۲۰۲۲، اتحادیه اروپا متن یک چارچوب نظارتی به نام بازار رمزنگاری یا MiCA را نهایی کرد. رای نهایی در مورد مقررات جدید برای ۱۹ آوریل ۲۰۲۳ برنامه ریزی شده است، به این معنی که دوره اتحادیه اروپا از بازارهای کریپتو کنترل نشده ممکن است به زودی به پایان برسد. مقررات MiCA دستورالعمل های روشنی را برای مدیریت ارزهای دیجیتال و حمایت از مصرف کننده معرفی می کند، دارایی های رمزنگاری شده را به بخش های مختلف تقسیم می کند که هر کدام تابع قوانین خاصی هستند.

کمیسیون اروپا (هیئت اداری اتحادیه اروپا مسئول پیشنهاد قوانین جدید) اولین نهادی است که مقررات گسترده ای را در سال ۲۰۲۰ پیشنهاد می کند. MiCA برای ارائه دهندگان خدمات کریپتو و صادرکنندگان دارایی دیجیتال در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا اعمال می شود. با پیشنهاد تنظیم دارایی های رمزنگاری شده، کمیسیون اروپا گامی جسورانه برداشته و توانایی و تمایل خود را برای رسیدگی خلاقانه به مسائل پیچیده نشان داده است.

یواخیم شورین، اقتصاددان ارشد واحد تحول دیجیتالی صنعت در اداره کل بازار داخلی، صنعت، کارآفرینی و SMEهای کمیسیون اروپا (DG GROW) است.

شورین مسئول توسعه سیاست‌های مربوط به ایجاد توکن‌ها، توزیع و تنظیم آنها (اقتصاد نشانه‌ها) و جنبه‌های مختلف کاربرد اقتصادی فناوری دفتر کل توزیع‌شده است.

در سال ۲۰۲۰، شورین ورودی DG GROW را در استراتژی مالی دیجیتال اتحادیه اروپا، از جمله MiCA، هماهنگ کرد. در مصاحبه ای با کوین تلگراف، شورین دیدگاه خود را در مورد اهمیت MiCA، نقش استیبل کوین ها، و اینکه چرا هرگز مزایای بلاک چین و ارزهای دیجیتال را زیر سوال نبرد، حتی پس از فروپاشی Terra و سقوط FTX به اشتراک گذاشت.

ما می خواهیم توسعه و ارتقاء دهیم، نه اینکه سرعت خود را کاهش دهیم.

با MiCA، کمیسیون اروپا یک چارچوب قانونی برای به حداقل رساندن تأثیر منفی حوادثی مانند ورشکستگی FTX و BlockFi در آینده اتخاذ کرده است. این قانون در زمان پرونده FTX لازم الاجرا نبود، اما شورین گفت که باید “به وضوح پایه اصلی احتیاط” باشد و امیدوار است که هر چه زودتر لازم الاجرا شود.

ما می‌خواهیم بخش کریپتو را ارتقا دهیم و از توسعه ارگانیک و مبتنی بر بازار آن حمایت کنیم. فرصت‌های مثبت زیادی وجود دارد که باید شناسایی و از آنها استفاده کرد. دفاع می‌تواند در مراحل خاصی از بازی معنا پیدا کند، اما در بیشتر موارد، دفاع به معنای تیم ها برای بازی در دست خودشان خیلی بد هستند

برای شورین، FTX یک مورد کلاسیک از یک صنعت نوظهور نسبتاً ضعیف بود که جای پای خود را به دست می آورد و محصولات و خدمات را توسعه می داد. در واقع، او گفت، حوادثی مانند سقوط FTX و Terra فرصتی را برای جامعه ارزهای دیجیتال فراهم کرد تا گرد هم آیند، فعالیت های غیرقانونی را محکوم کنند و برای بازسازی شهرت صنعت تلاش کنند.

جامعه ارزهای دیجیتال اکنون بیشتر بر روی تنظیم قوانین و انطباق بهتر در محیط های تنظیم شده یا به زودی تنظیم می شود متمرکز شده است. Schwering افزود: ما همچنین به دنبال یک مکانیسم واقعاً غیرمتمرکز هستیم.

همه اینها مثبت است و روایت ارزهای دیجیتال را به عنوان یک داستان موفقیت بسیار بیشتر در آینده تغییر نمی دهد.

بلاک چین به عنوان یک فلسفه

شورین مزایای فناوری بلاک چین را عمدتاً در کاربردهای اقتصاد واقعی می بیند. او گفت که بیت کوین (BTC) و سایر ارزهای دیجیتال “اهمیت قانع کننده و پایداری دارند”، اما این مفاهیم خصوصی هستند که “منابع عمومی را مصرف نمی کنند.”

شورین معتقد است زمانی که دولت ها با پول عمومی کاری انجام می دهند، منافع آن برای کسب و کارهای کوچک و عموم مردم مشخص است. و این دقیقاً پتانسیلی است که بلاک چین دارد.

به همین دلیل است که از ابتدا ما بلاک چین را در درجه اول به عنوان یک فلسفه و نه به عنوان یک فناوری می دیدیم. [We saw it] به عنوان یک توانمند برای تمرکززدایی واقعی که اعتماد ایجاد می کند. این یک فناوری قابل اعتماد است که فرصت‌های بازار را برای مشاغل کوچک و متوسط ​​در سراسر جهان ایجاد می‌کند و به تعداد زیادی از افراد با علایق مشابه، اما که یکدیگر را نمی‌شناسند، قادر می‌سازد تا به صورت دیجیتالی در دنیای فیزیکی برای توسعه پروژه‌ها گرد هم آیند. ”

اخیراً: اولاً ممنوعیت ChatGPT ایتالیا می تواند موجی از مقررات هوش مصنوعی را ایجاد کند

کمیسیون اروپا این درک از فناوری بلاک چین را هنگام بحث در مورد عرضه اولیه سکه های مشکوک در سال های ۲۰۱۷-۲۰۱۸ در نظر داشت.

با این حال، تنظیم‌کننده‌های اروپایی معتقدند که ماهیت فناوری بلاک چین (به لطف شفافیت و قابلیت ردیابی آن) ردیابی تراکنش‌های ارزهای دیجیتال و تمایز بین فعالیت عادی و غیرقانونی در زنجیره را بسیار آسان‌تر می‌کند.

به گفته شورین، جرایم مالی مربوط به ارزهای دیجیتال بسیار کمتر از اشکال سنتی مالی رایج است.

“به همین دلیل است که ما به همان روشی که به FTX یا پرونده بعدی از این دست اعتماد نکردیم، به نمونه جرم یا پرونده Terra اعتماد نکردیم، اما ۱۰۰٪ از فناوری مطمئن هستیم. ما زود درگیر شدیم. و در طول راه چیزهای زیادی یاد گرفتیم، که به ما اجازه داد روی مقررات MiCA در زمان بی سابقه کار کنیم.”

اما در مورد استیبل کوین ها چطور؟

پس از فروپاشی اکوسیستم Terra، بانک مرکزی اروپا (ECB) گزارشی منتشر کرد که در آن مدعی شد که استیبل کوین ها تهدیدی برای ثبات مالی هستند، اما شورین با این دیدگاه موافق نیست.

به گفته وی، جامعه به اشکال مختلف استیبل کوین نیاز دارد. زیرا استیبل کوین ها عملکردهای مهمی در فضای کریپتو دارند، مانند کاهش نوسان قیمت و تسهیل تراکنش ها. به همین دلیل است که کمیسیون اروپا اصولاً در مقررات MiCA به استیبل کوین ها اجازه داد.

ما هیچ چیزی را ممنوع نمی کنیم، اما قوانین اساسی را برای صادرکنندگان استیبل کوین خصوصی ایجاد کرده ایم که فکر می کنیم منطقی هستند.

با Terra، شورین همه چیز را به عنوان یک فرآیند یادگیری می بیند. این تکامل طبیعی نوآوری است. ”

با این وجود، تردیدهایی در مورد اینکه آیا استیبل کوین ها خانه ای در اتحادیه اروپا پیدا می کنند وجود دارد. بزرگ‌ترین استیبل‌کوین‌ها، تتر (USDT) و USD Coin (USDC)، به دلار آمریکا متصل هستند و استیبل‌کوین‌های ثابت یورو Circle نیز در خارج از منطقه یورو منتشر می‌شوند. آیا پس از اجرایی شدن MiCA، می‌توان انتظار داشت که استیبل کوین‌های یورو بیشتر شود؟

شورین احتمال ظهور یک استیبل کوین جدید یورو در اتحادیه اروپا را رد نمی کند، اما انتظار آن را هم ندارد. او می گوید که شرایط کلان اقتصادی، ژئوپلیتیک، سیاست پولی و یورو به سادگی در این مسیر نیستند.

شورین گفت که MiCA به تنهایی بعید است تعداد استیبل کوین های یورو را در منطقه یورو افزایش دهد. “اما MiCA می تواند به ما کمک کند تا در کل نسبت به استیبل کوین ها بازتر شویم.”

شورین در پاسخ به این سوال که آیا MiCA به یک استاندارد نظارتی جهانی تبدیل خواهد شد یا خیر، گفت که علاقه زیادی از سوی دیگر کشورها، به ویژه ایالات متحده وجود دارد. به نظر او، MiCA نمونه خوبی از یک رویکرد نظارتی نوآورانه و لیبرال برای تنظیم جهانی بخش مالی است.

“اما حتی زمانی که MiCA آماده است، ما باید از سرعت نوآوری در بخش ارزهای دیجیتال و چالش های جدیدی که ایجاد می کند آگاه باشیم. این یک فرآیند یادگیری طولانی بوده و هنوز ادامه دارد.”

نظرات بیان شده در این مصاحبه، دیدگاه های شورین است و موضع رسمی کمیسیون اروپا را منعکس نمی کند یا نشان می دهد.نویسنده: Veronika Rinecker

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا