🚨 اخبار ارز دیجیتال

سند کاری صندوق بین المللی پول ماتریس ارزیابی در سطح کشور را برای ریسک ارزهای دیجیتال پیشنهاد می کند

هدف این ماتریس شناسایی ریسک‌های بالقوه و پاسخ‌های سیاست نظارتی مرتبط با فضای ارزهای دیجیتال است.

یک مقاله کاری منتشر شده توسط صندوق بین‌المللی پول (IMF) یک ماتریس ارزیابی ریسک در سطح کشور را پیشنهاد می‌کند که هدف آن خلاصه‌سازی آسیب‌پذیری‌ها و پاسخ‌های سیاسی بالقوه در بخش ارزهای دیجیتال است.

در ۲۹ سپتامبر، صندوق بین المللی پول گفت: “ارزیابی ریسک های مالی کلان ناشی از دارایی های رمزنگاری شده” در این مقاله، نویسندگان Burcu Hacibedel و Hector Perez-Saiz یک ماتریس ارزیابی ریسک رمزنگاری خاص (C-RAM) را برای شناسایی شاخص‌های ریسک بالقوه و محرک‌ها در این بخش پیشنهاد کردند. هدف این ماتریس نیز خلاصه کردن پاسخ‌های نظارتی بالقوه به خطراتی است که ممکن است شناسایی شوند.

این ماتریس شامل یک رویکرد سه مرحله ای است. اولین گام شامل استفاده از درخت تصمیم برای ارزیابی اهمیت کلان ارز دیجیتال یا پتانسیل آن برای تأثیرگذاری بر اقتصاد کلان است. گام بعدی پس از این، در نظر گرفتن شاخص های قابل مقایسه با شاخص هایی است که برای نظارت بر بخش مالی سنتی استفاده می شود. مرحله نهایی به ریسک های مالی کلان جهانی می پردازد که بر ارزیابی ریسک سیستمیک کشورها تأثیر می گذارد.

اکوسیستم کریپتو با بخش مالی سنتی مرتبط است.منبع: مقاله صندوق بین المللی پول

به عنوان مثال، نویسندگان از C-RAM برای شناسایی خطرات در السالوادور استفاده کردند، که بیت کوین (BTC) را در سپتامبر ۲۰۲۱ به ارز قانونی خود تبدیل کرد. طبق این مقاله، استفاده از BTC در السالوادور خطرات بازار، نقدینگی و نظارتی را به همراه دارد. . نویسندگان می نویسند:

استفاده از دارایی های رمزنگاری شده در السالوادور این خطر را ایجاد می کند که تغییرات قانونی و قانونی اخیر می تواند به طور قابل توجهی ارزهای رمزنگاری شده را در این کشور افزایش دهد، ثبات مالی را تضعیف کند و بر حواله های بزرگ و سایر جریان های سرمایه تاثیر بگذارد. بنابراین، ممکن است به عنوان بحرانی کلان ارزیابی شود.

صندوق بین المللی پول به طور مداوم السالوادور را از پذیرش بیت کوین مسدود کرده است. در ژانویه ۲۰۲۲، صندوق بین‌المللی پول از کشورهای آمریکای مرکزی خواست که بیت‌کوین را از وضعیت ارز قانونی آن محروم کنند. به گفته صندوق بین المللی پول، استفاده از بیت کوین به عنوان ارز فیات “خطرات قابل توجهی” در زمینه هایی مانند ثبات مالی، سلامت مالی و حمایت از مصرف کننده دارد.

مربوط: فشار CBDC صندوق بین‌المللی پول بازخوردی از جامعه کریپتو دریافت می‌کند – “هیچکس این را نمی‌خواهد”

از آنجایی که ارزهای رمزنگاری شده به سرعت در حال توسعه هستند، تنظیم‌کننده‌ها در تلاش هستند تا خطرات احتمالی را در فضای نوپای کریپتو برطرف کنند. در ۷ سپتامبر، به درخواست هند که ریاست گروه ۲۰ را بر عهده دارد، صندوق بین المللی پول و هیئت ثبات مالی (FSB) سند مشترکی حاوی توصیه های سیاستی تهیه کردند. این سند استانداردها و توصیه‌های یکپارچه‌ای را برای ریسک‌های مختلف مرتبط با فعالیت‌های ارزهای دیجیتال گردآوری می‌کند.

مجله: “انباشت بزرگ” بیت کوین، Binance.US برداشت های فیات را از سر می گیرد، اخبار بیشتر: Hodler’s Digest

نویسنده: Ezra Reguerra
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا