اخبار ارز دیجیتال

iFinex پیشنهاد خرید سهام 150 میلیون دلاری از کاربران آسیب دیده از هک Bitfinex: گزارش

قربانیان هک Bitfinex در سال 2016 سهام iFinex را به عنوان غرامت دریافت کردند زیرا صرافی ارزهای دیجیتال پول نقد کافی برای کامل کردن کاربران خود را نداشت.

بلومبرگ گزارش داد که شرکت مادر Bitfinex iFinex پیشنهاد می کند سهام شرکت را به ارزش 150 میلیون دلار از کاربرانی که آن را به عنوان بخشی از غرامت هک 71 میلیون دلاری صرافی ارز دیجیتال Bitfinex در سال 2016 ارائه کرده بودند، بازخرید کند.

آی فاینکس در نامه ای از سهامداران به تاریخ 22 سپتامبر برنامه های خود را برای بازخرید سهام به ارزش 150 میلیون دلار اعلام کرد. این شرکت دارایی دیجیتال به سهامداران قیمت 10 دلار برای هر سهم برای 15 میلیون سهم توزیع شده پس از هک Bitfinex در سال 2016 را به سهامداران پیشنهاد داد.

بیت فینکس تقریباً 36 درصد از موجودی کاربران خود را از دست داد که همه آن ها به بیت کوین بود، اما صرافی ارزهای دیجیتال در آن زمان پول نقد کافی برای جبران ضرر کاربران نداشت. در عوض، Bitfinex توکن‌های حقوق بازیابی (RRT) و اشتراک‌گذاری‌ها (اشتراک‌های iFinex) را برای سلامت کاربران و پر کردن شکاف موجود در اثر هک ارائه کرد. کاربر این امکان را داشت که بین این دو گزینه یکی را انتخاب کند.

سهام iFinex به عنوان بخشی از معامله بورس اوراق بهادار در سال 2016 با مشارکت پلتفرم سرمایه گذاری BnkToTheFuture عرضه شد. این تراکنش منجر به دستیابی کاربران به توکن های BFX شد که iFinex در نهایت آنها را برای سهام شرکت از طریق BnkToTheFuture بازخرید کرد. ارزش پیشنهادی 10 دلاری iFinex به 1.7 میلیارد دلار است که به طور قابل توجهی بالاتر از ارزش 120 میلیون دلاری آن در سال 2016 است.

iFinex گفت که برنامه بازخرید سهام نشان دهنده “عملکرد قوی” شرکت در چند سال گذشته است. بازخرید سهام یک سرمایه‌گذار به این معنی است که سرمایه‌گذار می‌تواند یک سرمایه‌گذاری تا حدی نقدشونده را تخلیه کند.

مربوط: گزارش شده است که تتر بازخرید USDT را برای برخی از مشتریان در سنگاپور به حالت تعلیق درآورده است

اقلیتی از مدیران آی فاینکس و شرکت های وابسته آن واجد شرایط شرکت در برنامه خرید مجدد خواهند بود. بر اساس این قرارداد، حداقل تعداد سهام مورد نیاز برای خرید مجدد وجود ندارد. شرکت مادر ادعا کرد که آماده است تا حد امکان سهام را تا رسیدن به سقف خریداری کند. سهامداران تا 24 اکتبر فرصت دارند در مورد فروش مالکیت خود به iFinex تصمیم بگیرند.

مجله: کارآگاه بلاک چین: Chainalysis با فروپاشی کوه Gox متولد شد

نویسنده: Prashant Jha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا