🚨 اخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی هنگ کنگ نسبت به شرکت های رمزنگاری که از اصطلاحات بانکی استفاده می کنند هشدار داد

HKMA گفت وجوه سپرده شده در “بانک های ارز دیجیتال” بدون مجوز توسط طرح های حفاظت از سپرده منطقه ای محافظت نمی شود.

اداره پولی هنگ کنگ (HKMA)، بانک مرکزی منطقه اداری ویژه، هشداری را به کاربران صادر کرده است مبنی بر اینکه مشاغل ارز دیجیتالی که خود را بانک می نامند و از اصطلاحات بانکی استفاده می کنند، ممکن است قوانین بانکی منطقه را نقض کنند.

HKMA در یک بیانیه مطبوعاتی گفت که استفاده از برخی اصطلاحات بانکی ممکن است افکار عمومی را گمراه کند و باعث شود کاربران به اشتباه تصور کنند که یک شرکت ارز مجازی بانکی است که مجوز آن در هنگ کنگ دارد. با این حال، بانک مردم تاکید کرد که بر اساس قوانین بانکی منطقه، تنها مؤسسات دارای مجوز مجاز به انجام عملیات بانکی و سپرده‌گیری در هنگ کنگ هستند.

بانک مرکزی اعلام کرد شرکت هایی که از عباراتی مانند «بانک های ارز دیجیتال»، «بانک دارایی های دیجیتال» یا «بانک دارایی های دیجیتال» برای معرفی خود استفاده می کنند یا ادعای ارائه خدمات بانکی یا حساب های بانکی می کنند، مشمول محدودیت های قانونی خواهند شد. هشدار داده شد که ممکن است تخلفی وجود داشته باشد.

بر اساس HKMA، استفاده از کلمه “بانک” در نام یا توضیحات یک شرکت برای هر شخص یا شرکتی غیر از موسسه دارای مجوز غیرقانونی است. علاوه بر این، تسهیل پذیرش سپرده بدون مجوز مناسب نیز خلاف قانون است.

HKMA به مردم یادآوری کرد که شرکت های رمزنگاری که بانک نیستند تحت نظارت بانک مرکزی نیستند. این بدان معناست که وجوهی که در به اصطلاح «بانک‌های ارز دیجیتال» قرار می‌گیرند توسط رژیم حفاظت از سپرده منطقه محافظت نمی‌شوند.

مربوط: موضع هنگ کنگ در مورد ارزهای دیجیتال: مدیران اجرایی با وب ۳ منطقه صحبت می کنند

هنگ کنگ اخیراً سرکوب ناقضان قانون مجوز را تشدید کرده است. در ۱۵ سپتامبر، کمیسیون اوراق بهادار و آتی منطقه (SFC) هشداری به صرافی ارز مجازی JPEX به اتهام تبلیغ محصولات و خدمات خود در هنگ کنگ بدون تضمین یا درخواست مجوز صادر کرد.

به دنبال هشدار SFC، ظاهراً کارکنان صرافی از غرفه Token 2049 در سنگاپور ناپدید شدند. همچنین هزینه های برداشت را به حداکثر ۹۹۹ Tether (USDT) در تلاش برای جلوگیری از برداشت وجوه کاربران از صرافی افزایش داد.

مجله: ماهواره بلاک چین در فضا، McNugget Metaverse هنگ کنگ: آسیا اکسپرس

نویسنده: Ezra Reguerra
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا