🚨 اخبار ارز دیجیتال

پیتر شیف که از کریپتو متنفر است، مجموعه هنری NFT بیت کوین Ordinals را حذف می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پیتر شیف علیرغم بیزاری طولانی مدتش از ارزهای دیجیتال و دو سال پیش ادعا کرد که NFTها بی ارزش هستند و به راحتی قابل تکرار هستند، قصد دارد مجموعه هنری NFT خود را در بیت کوین منتشر کند.

پیتر شیف، اقتصاددان، حامی طلا و بدبین مشتاق به ارزهای دیجیتال، در چیزی که ممکن است تقلید آمیز به نظر برسد، از مجموعه‌ای از هنر مشارکتی توکن غیرقابل تعویض بیت کوین (NFT) رونمایی کرده است که به زودی به حراج گذاشته خواهد شد.

واکنش‌های جامعه ارزهای دیجیتال متفاوت بوده است، به طوری که مردم به طور کلی (به ویژه طرفداران Ordinals) گیج، سرگرم شده، استقبال می‌کنند، یا فقط می‌خواهند به ریاکاری آشکار اشاره کنند.

در طول سال‌ها، شیف در هر فرصتی به شدت به ارزهای رمزنگاری‌شده، به‌ویژه بیت‌کوین (BTC) ضربه می‌زند، و استدلال او حول محور بیت‌کوین است که اساساً یک طرح هرمی است که اساساً بی‌ارزش است.

با این وجود، شیف در یک تاپیک توییتری در ۲۷ می، مجموعه “پیروزی طلایی” را با همکاری نام مستعار یکی از “هنرمندان مورد علاقه” خود اعلام کرد. قیمت بازار.

او نوشت: «این همکاری شامل یک نقاشی اصلی «پیروزی طلایی» و یک سری حکاکی و اعداد ترتیبی است که روی بلاک چین بیت کوین حک شده است.

Golden Triumph به‌عنوان یک نقاشی فیزیکی روی بوم کنف روغنی که دست انسانی را نشان می‌دهد که یک شمش طلا را در دست دارد، ۵۰ چاپ کاغذ آرشیوی که همان تصویر را نشان می‌دهد و یک NFT معمولی روی بیت‌کوین در دسترس است. شامل ۵۰ نسخه دیجیتالی حکاکی شده است.

این مجموعه در یک حراجی دو قسمتی از ۲ ژوئن شروع و تا ۹ ژوئن به فروش می رسد. برای Ordinal، بالاترین پیشنهاد دهنده رتبه اول مجموعه را به دست می آورد و ۴۹ نفر بعدی که بالاترین قیمت را پیشنهاد می دهند، مکان های ۲-۵۰ را کسب می کنند. سفارش.

با این حال، به نظر می رسد که شیف به طور کامل بیت کوین را تغییر نداده است، در عوض به موارد استفاده فناوری بلاک چین بیدار شده است. مالکیت قابل تأیید دارایی هایی مانند هنر از طریق NFT.

کاربر @LoneStartBitcoin در مورد پست توییتر شیف نظر داد پرسیده شد: «پس… گذاشتن مهر طلایی روی بیت کوین ارزش دارد، اما بیت کوین [BTC] آیا به خودی خود ارزشش را ندارد؟ “

شیف پاسخ داد: دقیقاً.

مربوط: پیتر شیف “نظارت بیش از حد” را عامل بدتر شدن بحران مالی می داند

شیف علاوه بر بیزاری از ارزهای دیجیتال، چندین بار در گذشته از NFT ها انتقاد کرده است..

به عنوان مثال، شیف در یک پست وبلاگ مارس ۲۰۲۱، NFT ها را به عنوان “دارایی های جعلی” توصیف کرد که چیزی جز مالکیت تصاویر دیجیتالی که می توانند به صورت آنلاین “بی نهایت تکرار” شوند، ارائه نمی دهند.

او نوشت: “اما حتی صاحب تصویر هم هیچ کنترلی بر دسترسی به آن ندارد. این فایل هزاران بار کپی شده است، بنابراین هر کسی که به اینترنت دسترسی دارد آن را مانند شما خواهد دید.”

این تغییر شدید در احساسات بازتابی از رئیس جمهور سابق ایالات متحده دونالد ترامپ است که قبل از درگیر شدن با NFT ها مکرراً ارزهای دیجیتال را محکوم کرده است.

در ماه دسامبر، پرزیدنت ترامپ یک “اعلامیه بزرگ” را که حامیان MAGA فکر می کردند از نظر سیاسی مرتبط است، قبل از اعلام مجموعه کارت تجارت دیجیتال ترامپ با مجوز منتشر کرد.

مجله: سازندگان NFT: 10 هنرمند برتر رمزارز ترور جونز درباره ثروتمند شدن، ثروتمند شدن و دوباره ثروتمند شدن صحبت می کندنویسنده: Brian Quarmby

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا