🚨 اخبار ارز دیجیتال

کاهش هک ارزهای دیجیتال در سه ماهه اول فقط یک “مهلت موقت” است – شرکت بلاک چین


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

هشدار داده شد که مقدار سرقت شده در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ منعکس کننده سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ است و به دنبال آن “تعداد هک رکورد” ثبت شده است.

علیرغم کاهش قابل توجه هک ارزهای دیجیتال در سه ماهه اول ۲۰۲۳، از جامعه ارزهای دیجیتال خواسته می شود تا هوشیار باشند. یکی از شرکت‌ها هشدار می‌دهد که احتمالاً این یک “مهلت موقت است، نه یک روند طولانی مدت”.

طبق گزارشی که Chainalysis در اوایل سال جاری منتشر کرد، سال ۲۰۲۲ بزرگترین سال در تاریخ هک ارزهای دیجیتال خواهد بود، با تخمینی ۳.۸ میلیارد دلار سرقت از مهاجمان که عمدتاً با پروتکل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) و کره شمالی مرتبط هستند.

با این حال، به نظر می رسد این تعداد در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. بر اساس گزارش ۲۱ می از آزمایشگاه TRM، میزان سرقت شده توسط هک ارزهای دیجیتال در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ “کمتر از هر سه ماهه دیگر در سال ۲۰۲۲” بوده است.

نموداری که هک ها و اکسپلویت ها را از سه ماهه اول ۲۰۲۲ تا سه ماهه اول ۲۰۲۳ نشان می دهد. منبع: TRM Labs

همچنین اشاره شد که میانگین اندازه هک در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نزدیک به ۶۵ درصد کاهش یافته است.

میانگین اندازه هک نیز در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ ضربه خورد و از نزدیک به ۳۰ میلیون دلار در سه ماهه مشابه سال ۲۰۲۲ به ۱۰.۵ میلیون دلار افزایش یافت، با وجود تعداد مشابهی از حوادث (حدود ۴۰).

با وجود کاهش، تاریخ نشان می دهد که کاربران ارزهای دیجیتال نباید راضی باشند. آزمایشگاه های TRM خاطرنشان کردند که هک ارزهای دیجیتال در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ به میزان قابل توجهی کاهش یافت، اما سه ماهه چهارم شاهد “تعداد هک رکوردی” بود که سال ۲۰۲۲ را به یک سال رکورد تبدیل کرد.

در این گزارش آمده است: «متاسفانه، این کندی احتمالاً به جای یک روند بلندمدت، یک کاهش موقت است.

در حالی که اشاره شده است که “هیچ توضیح روشنی برای آرامش وجود ندارد”، موسسه TRM اعلام کرد که تحریم‌های وزارت خزانه‌داری ایالات متحده علیه میکسر ارزهای دیجیتال تورنادو کش و بهره‌بردار مانگو مارکتز، آبراهام آیزنبرگ، پیشنهاد می‌دهد که دستگیری و کیفرخواست ممکن است این رمزارز را منصرف کرده باشد. مخلوط کن از اجرای تورنادو کش. هکر

­­مربوط: توسعه دهندگان باید در سال ۲۰۲۳ هکرهای رمزنگاری را متوقف کنند یا با مقررات مواجه شوند

در ماه ژانویه، شرکت امنیتی بلاک چین Certik به کوین تلگراف گفت که “انتظار ندارد سوء استفاده ها، وام های فوری و کلاهبرداری های خروج از بین بروند.”

این گزارش خاطرنشان می کند که “تلاش های بیشتر هکرها برای هدف قرار دادن پل در سال ۲۰۲۳” امکان پذیر است. چنین پل هایی با حدود ۱.۴ میلیارد دلار سرقت، ۶ مورد از ۱۰ بزرگترین بهره برداری در سال ۲۰۲۲ را به خود اختصاص دادند.

مجله: آیا پروژه های کریپتو باید با هکرها مذاکره کنند؟

نویسنده: Ciaran Lyons

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا