اخبار ارز دیجیتال

کاهش هک ارزهای دیجیتال در سه ماهه اول فقط یک “مهلت موقت” است – شرکت بلاک چین


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

هشدار داده شد که مقدار سرقت شده در سه ماهه اول سال 2023 منعکس کننده سه ماهه دوم سال 2022 است و به دنبال آن “تعداد هک رکورد” ثبت شده است.

علیرغم کاهش قابل توجه هک ارزهای دیجیتال در سه ماهه اول 2023، از جامعه ارزهای دیجیتال خواسته می شود تا هوشیار باشند. یکی از شرکت‌ها هشدار می‌دهد که احتمالاً این یک “مهلت موقت است، نه یک روند طولانی مدت”.

طبق گزارشی که Chainalysis در اوایل سال جاری منتشر کرد، سال 2022 بزرگترین سال در تاریخ هک ارزهای دیجیتال خواهد بود، با تخمینی 3.8 میلیارد دلار سرقت از مهاجمان که عمدتاً با پروتکل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) و کره شمالی مرتبط هستند.

با این حال، به نظر می رسد این تعداد در سه ماهه اول سال 2023 به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. بر اساس گزارش 21 می از آزمایشگاه TRM، میزان سرقت شده توسط هک ارزهای دیجیتال در سه ماهه اول سال 2023 “کمتر از هر سه ماهه دیگر در سال 2022” بوده است.

نموداری که هک ها و اکسپلویت ها را از سه ماهه اول 2022 تا سه ماهه اول 2023 نشان می دهد. منبع: TRM Labs

همچنین اشاره شد که میانگین اندازه هک در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نزدیک به 65 درصد کاهش یافته است.

میانگین اندازه هک نیز در سه ماهه اول سال 2023 ضربه خورد و از نزدیک به 30 میلیون دلار در سه ماهه مشابه سال 2022 به 10.5 میلیون دلار افزایش یافت، با وجود تعداد مشابهی از حوادث (حدود 40).

با وجود کاهش، تاریخ نشان می دهد که کاربران ارزهای دیجیتال نباید راضی باشند. آزمایشگاه های TRM خاطرنشان کردند که هک ارزهای دیجیتال در سه ماهه سوم سال 2022 به میزان قابل توجهی کاهش یافت، اما سه ماهه چهارم شاهد “تعداد هک رکوردی” بود که سال 2022 را به یک سال رکورد تبدیل کرد.

در این گزارش آمده است: «متاسفانه، این کندی احتمالاً به جای یک روند بلندمدت، یک کاهش موقت است.

در حالی که اشاره شده است که “هیچ توضیح روشنی برای آرامش وجود ندارد”، موسسه TRM اعلام کرد که تحریم‌های وزارت خزانه‌داری ایالات متحده علیه میکسر ارزهای دیجیتال تورنادو کش و بهره‌بردار مانگو مارکتز، آبراهام آیزنبرگ، پیشنهاد می‌دهد که دستگیری و کیفرخواست ممکن است این رمزارز را منصرف کرده باشد. مخلوط کن از اجرای تورنادو کش. هکر

­­مربوط: توسعه دهندگان باید در سال 2023 هکرهای رمزنگاری را متوقف کنند یا با مقررات مواجه شوند

در ماه ژانویه، شرکت امنیتی بلاک چین Certik به کوین تلگراف گفت که “انتظار ندارد سوء استفاده ها، وام های فوری و کلاهبرداری های خروج از بین بروند.”

این گزارش خاطرنشان می کند که “تلاش های بیشتر هکرها برای هدف قرار دادن پل در سال 2023” امکان پذیر است. چنین پل هایی با حدود 1.4 میلیارد دلار سرقت، 6 مورد از 10 بزرگترین بهره برداری در سال 2022 را به خود اختصاص دادند.

مجله: آیا پروژه های کریپتو باید با هکرها مذاکره کنند؟

نویسنده: Ciaran Lyons

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا