اخبار ارز دیجیتال

با توجه به محتاط ماندن سرمایه گذاران، خروج صندوق های رمزنگاری به 417 میلیون دلار در هشت هفته رسید

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

طبق گزارش CoinShares، خروج محصولات سرمایه گذاری دارایی دیجیتال در هفته گذشته به 88 میلیون دلار رسید.

در 12 ژوئن، شرکت سرمایه گذاری ارز دیجیتال اروپایی CoinShares آخرین گزارش هفتگی جریان صندوق دارایی دیجیتال خود را منتشر کرد که نشان می دهد 88 میلیون دلار خروجی از محصولات سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال هفته گذشته داشته است. خروج گسترده وجوه منجر به هشت هفته متوالی خروج از کشور شده است که در حال حاضر مجموعاً 417 میلیون دلار است. تحلیلگران CoinShares ادامه این روند را به ملاحظات سیاست پولی نسبت دادند زیرا افزایش نرخ بهره هیچ نشانه ای از کندی را نشان نداد و سرمایه گذاران را مراقب نگه داشت.

محصولات سرمایه گذاری دارایی دیجیتال طی دو ماه گذشته کاهش قابل توجهی داشته اند. منبع: CoinShares

محصولات اتر (ETH) هفته گذشته شاهد خروج 36 میلیون دلاری از دارایی بودند که بزرگترین خروجی هفتگی از دارایی از زمان ادغام اتریوم در سپتامبر 2022 است.

در همین حال، محصولات سرمایه گذاری بیت کوین (BTC) شاهد خروج کل 52 میلیون دلار در طول دوره تجزیه و تحلیل بود. این امر خروجی تجمعی بیت کوین را در دوره هشت هفته ای به 254 میلیون دلار یا حدود 1.2 درصد از کل دارایی های تحت مدیریت (AUM) می رساند. علاوه بر این، محصولات کوتاه بیت کوین خروجی 1.1 میلیون دلاری را ثبت کردند و خروجی های هفت هفته ای 44 درصد از دارایی های تحت مدیریت را تشکیل می دادند.

از سوی دیگر، آلت‌کوین‌ها در این دوره «بخت‌های مختلط» را نشان دادند. جریان های ورودی کوچکی در Litecoin (LTC)، XRP (XRP) و Solana (SOL) مشاهده شد، در حالی که جریان خروجی در Polygon (MATIC) رخ داد. جیمز باترفیل، نویسنده گزارش CoinShares می‌گوید: «جالب است که برخلاف بیت‌کوین و اتریوم، آلت‌کوین‌ها به‌طور کلی از ابتدای سال (به استثنای TRON) جریان‌های ورودی را ثبت کرده‌اند.

جالب توجه است که 87 درصد از خروجی ها در یک ارائه دهنده متمرکز شده است که نشان دهنده تأثیر منطقه ای است. بیشتر این خروجی ها از آمریکای شمالی بود، اما ورودی کمتری به مبلغ 9.2 میلیون دلار در سوئیس تأیید شد. از سوی دیگر آلمان خروجی 9.4 میلیون دلاری داشته است.

مطالب مرتبط: بیت کوین و برخی آلت کوین ها با وجود ادامه نزول بازار ارزهای دیجیتال انعطاف پذیر هستند

علیرغم فشارهای نظارتی و نگرانی‌های پیرامون بخش ارزهای دیجیتال، بازار دارایی دیجیتال انعطاف‌پذیری قابل‌توجهی را نشان داده است، به طوری که کل بازار ارزهای دیجیتال دارای ارزش بازار بیش از یک تریلیون دلار است. انعطاف‌پذیری نسبی نشان‌داده‌شده توسط آلت‌کوین‌ها نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران با وجود نگرانی‌ها در مورد سرکوب‌های نظارتی بر دارایی‌های در نظر گرفته شده اوراق بهادار، در معرض تنوع قرار گرفتن در معرض ارزهای دیجیتال هستند.

مجله: BitCulture: Solana Fine Art، موسیقی هوش مصنوعی، پادکست + نقد کتاب

نویسنده: Judith BannermanQuist

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا