اخبار ارز دیجیتال

FSB توصیه هایی را برای چارچوب جهانی ارزهای دیجیتال نهایی می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

برای جلوگیری از تضاد منافع، هیئت ثبات مالی گفته است که پلتفرم‌های رمزنگاری باید دارایی‌های دیجیتال مشتریان خود را از سرمایه‌های خود جدا کنند و به وضوح عملکردهای چندگانه خود را از هم جدا کنند.

هیئت ثبات مالی (FSB)، نهاد بین المللی که بر سیستم مالی جهانی نظارت می کند، یک چارچوب نظارتی جهانی برای ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. دستورالعمل هایی که برای 20 کشور برتر جهان (G20) توصیه می شود، بر اساس اصل “فعالیت های یکسان، خطرات مشابه، مقررات یکسان” است.

در 17 جولای، یک سند رسمی و دو سند دستورالعمل جداگانه منتشر شد. این سند از دو مجموعه توصیه تشکیل شده است: توصیه های سطح بالا برای تنظیم ارزهای دیجیتال به طور کلی و توصیه های سطح بالا بازبینی شده برای استیبل کوین های جهانی. مورد دوم چیزی بیش از یک استیبل کوین نیست که فقط در یک حوزه قضایی قابل استفاده است.

FSB گفت که پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال باید دارایی‌های دیجیتال مشتریان را از دارایی‌های خود جدا کنند تا از تضاد منافع جلوگیری کنند و عملکردهای متعدد را به وضوح از هم جدا کنند، در حالی که قانون‌گذاران باید اطمینان حاصل کنند که پلت‌فرم‌ها از نظارت دقیق در امان نمی‌مانند. مشارکت.

هیئت مدیره همچنین در مورد ارزیابی‌های حریم خصوصی خود نسبتاً باز بوده و از تنظیم‌کننده‌های محلی خواسته است که به پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) برای «فعالیت‌هایی که می‌تواند مانع شناسایی نهادهای مسئول یا وابسته شود» اشاره نکنند. از شما می‌خواهم که توصیه سطح بالا 6 این است:

“مقامات برای انجام تعهدات نظارتی، نظارتی و نظارتی خود به دسترسی به داده‌ها در صورت لزوم و مناسب نیاز دارند.”

در میان الزامات استاندارد خود، برای به اصطلاح استیبل کوین‌های جهانی، FSB تأکید می‌کند که یک صادرکننده استیبل کوین باید یک یا چند شخص حقوقی یا شخصی قابل شناسایی و مسئول، یعنی «سازمان‌های دولتی» داشته باشد. و البته، مگر اینکه ناشر «الزامات احتیاطی مناسب» را معادل استانداردهای بانک تجاری رعایت کند، باید دارایی‌های ذخیره را حداقل با نسبت 1:1 نگهداری کند.

مربوط: کمیسیون اتحادیه اروپا راهبردی را برای رهبری جهانی در Web 4.0 و Metaverse توسعه می دهد

با این حال، آنچه جدید است، الزام بالقوه برای صادرکنندگان «استیبل کوین جهانی» برای کسب نوعی مجوز برای فعالیت در حوزه قضایی مربوطه است. دستورالعمل ها بیان می کنند:

«مقامات نباید اجازه اجرای توافقنامه GSC در یک حوزه قضایی را بدهند مگر اینکه موافقتنامه GSC تمام الزامات نظارتی، نظارتی و نظارتی حوزه قضایی از جمله شناسایی مثبت را برآورده کند.»

FSB اجرای توصیه های خود را در سطح جهانی تا پایان سال 2025 بررسی خواهد کرد و با صندوق بین المللی پول (IMF) همکاری خواهد کرد تا در سپتامبر 2023 گزارش مشترکی در مورد سیاست های موجود و مسائل نظارتی به آژانس خدمات مالی ارائه کند. آن را ارسال کنید. G20.

در اوایل ماه جولای، انجمن بازارهای مالی اروپا (AFME) با استناد به موضع FSB، از قانونگذاران اتحادیه اروپا خواست تا یک دسته DeFi را در اولین چارچوب ارزهای دیجیتال پان اتحادیه اروپا قرار دهند.

مجله: بیت کوین در میامی 2023، مشکل «سکه لعنتی بیت کوین» را حل می کند

نویسنده: David Attlee

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا