اخبار ارز دیجیتال

Crypto-Friendly Stripe پیشنهاد عمومی را در نظر می گیرد: گزارش

در سال ۲۰۲۱، استرایپ ۶۰۰ میلیون دلار از گروهی از سرمایه گذاران به ارزش ۹۵ میلیارد دلار جمع آوری کرده است که آن را به یکی از با ارزش ترین استارت آپ های سیلیکون ولی تبدیل کرده است.

طبق گزارش‌ها، پردازنده پرداخت اینترنتی Stripe در حال بررسی عمومی شدن است و یک جدول زمانی ۱۲ ماهه برای بررسی این امکان تعیین کرده است.

وال استریت ژورنال در ۲۶ ژانویه گزارش داد که استرایپ گلدمن ساکس و جی پی مورگان چیس را برای مشاوره در مورد امکان‌سنجی و زمان‌بندی عرضه در بازار عمومی استخدام کرده است. یک منبع آگاه به WSJ گفت که مدیران Stripe یا شرکت را به صورت عمومی فهرست می کنند یا به کارمندان اجازه می دهند سهام خود را در یک معامله خصوصی بفروشند.

WSJ همچنین گزارش داد که مدیریت Stripe بعید است که IPO معمولی را دنبال کند. شرکت نیازی به افزایش سرمایه اضافی ندارد. در عوض، این شرکت احتمالاً یک لیست مستقیم را دنبال خواهد کرد. در چنین سناریوهایی، Stripe سهام موجود را در بورس عمومی قرار می دهد و به بازار اجازه می دهد قیمت را تعیین کند.

Stripe که در سال ۲۰۰۹ توسط کارآفرینان ایرلندی جان و پاتریک کولیسون تأسیس شد، راه حل های پردازش پرداخت را برای چندین شرکت اینترنتی پیشرو از جمله Shopify و Instacart ارائه می دهد. این شرکت در سال ۲۰۲۱ ۶۰۰ میلیون دلار جذب کرد و ارزش آن ۹۵ میلیارد دلار بود. سرمایه گذاران آن شامل مقامات خزانه داری ایرلند، Fidelity Investments، شرکت های بیمه Allianz و AXA بودند.

استرایپ روابط گرم و سردی با دارایی های دیجیتالی داشته است که قدمت آن حداقل به سال ۲۰۱۴ بازمی گردد. سرویس پرداخت بیت کوین استرایپ پس از سه سال در سال ۲۰۱۸ تعطیل خواهد شد. بنیانگذاران این شرکت استدلال می کنند که بیت کوین بهتر است به عنوان یک دارایی ارائه شود تا به عنوان یک وسیله مبادله.

مربوط: Listen-and-Earn به پادکسترها و شنوندگان امکان می دهد با بیت کوین پرداخت کنند

این شرکت مجدداً وارد بخش ارزهای دیجیتال در بازار صعودی سال ۲۰۲۱ با تمرکز مجدد بر روی پرداخت های بلاک چین شد. سال بعد، Stripe پشتیبانی پرداخت فیات برای ارزهای دیجیتال و توکن‌های غیرقابل تعویض را اعلام کرد. از طریق یک رابط برنامه‌نویسی کاربردی جدید، کسب‌وکارها اکنون می‌توانند از Stripe برای پذیرش پرداخت‌های فیات ارز دیجیتال استفاده کنند.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، Stripe در سال ۲۰۲۱ یک برنامه پرداخت جدید را راه اندازی خواهد کرد که به سازندگان محتوای منتخب اجازه می دهد درآمدهای خود را به USD Coin (USDC) برداشت کنند.نویسنده: Sam Bourgi

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا