اخبار ارز دیجیتال

بانک‌های دوستدار کریپتو به وام‌هایی که توسط دکل‌های استخراج کریپتو پشتیبانی می‌شوند پایان می‌دهند

پس از سال ۲۰۲۱ صعودی، ماینرهای کریپتو به دنبال تامین مالی برای امکان گسترش بودند، اما این حرکت به دنبال شرایط دشوار بازار در سال ۲۰۲۲ نتیجه معکوس داد.

BankProv، یک شرکت هلدینگ بانکی دوستدار رمزنگاری، فاش کرده است که پس از رد کردن ۴۷.۹ میلیون دلار وام که عمدتاً توسط آنها تا سال ۲۰۲۲ تضمین شده است، دیگر وام های تضمین شده توسط دکل های استخراج کریپتو ارائه نخواهد کرد.

بر اساس یک پرونده در ۳۱ ژانویه در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، BankProv از سه ماهه منتهی به ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۲ تقریباً نسبت سبد دارایی های دیجیتال خود را که شامل بدهی با پشتوانه دکل است، به نصف کاهش داده است. من اینجا هستم. .

این بانک تا ۳۰ دسامبر سال گذشته ۴۱.۲ میلیون دلار وام های مرتبط با دارایی های دیجیتال داشت که شامل ۲۶.۷ میلیون دلار وام های تضمین شده توسط تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتال بود. این نوع وام را آغاز نکرده و کاهش خواهد یافت.

صنعت ماینینگ کریپتو در طول بازار صعودی سال ۲۰۲۱ به شدت بدهکار است و آنها اغلب دکل های ماینینگ خود را به عنوان وثیقه برای پایین نگه داشتن نرخ بهره تعهد می کنند.

بر اساس صورت‌های مالی اخیر، بدهی ۱۰ شرکت برتر استخراج ارز دیجیتال که به صورت عمومی معامله می‌شوند. سس: فناوری های اقصر

با این حال، بازار نزولی متعاقب آن که در سال ۲۰۲۲ آغاز شد، شرایط سختی را برای ماینرها ایجاد کرد، به طوری که بسیاری مجبور به فروش دستگاه های استخراج بیت کوین (BTC) خود برای پوشش هزینه های عملیاتی شدند که منجر به کمبود سخت افزار استخراج شد. قیمت ها به شدت کاهش یافت.

مربوط: بیت‌کوین ماینر Greenidge بدهی NYDIG را از ۷۲ میلیون دلار به ۱۷ میلیون دلار کاهش می‌دهد

علیرغم کاهش قیمت ها، برخی از بانک هایی که بدهی های وثیقه دکل های معدنی را صادر کرده بودند، مجبور شدند برخی از معدنچیان مورد استفاده به عنوان وثیقه را بازپس بگیرند.

طبق پرونده‌های قبلی SEC، BankProv در ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۲، در ازای بخشودگی وام ۲۷.۴ میلیون دلاری، دکل استخراج را بازگرداند که در نتیجه شرکت ۱۱.۳ میلیون دلار را حذف کرد.

کارول هال، مدیر مالی شرکت هلدینگ پروویدنت بانکورپ، گفت که این ضرر احتمالاً به تصمیم برای توقف صدور این نوع وام کمک کرده است.

همانطور که به سال ۲۰۲۲ نگاه می کنیم، مشتاق هستیم که درس های آن را برای تبدیل شدن به بانکی بهتر و قوی تر به کار ببریم. سپس وارد سال ۲۰۲۳ می شویم.

نویسنده: Luke Huigsloot

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا