🚨 اخبار ارز دیجیتال

فرانسه برای finfluencers از جمله ارزهای دیجیتال گواهی صادر می کند

این کشور گواهی‌های تاثیر مسئولیت غیر اجباری را برای کسانی که ارزهای دیجیتال را تبلیغ می‌کنند معرفی کرده است.

اکنون، در بحبوحه فشار بر به اصطلاح “فینفلوئنسرها” که محصولات سرمایه گذاری را در وبلاگ های خود تبلیغ می کنند، فرانسه گامی در جهت صدور مجوز کامل آنها برداشته است. این کشور گواهی تاثیر مسئولیت غیر اجباری را معرفی کرده است.

همانطور که در ۷ سپتامبر فاش شد، دو تنظیم کننده فرانسوی، آژانس بازارهای مالی (AMF) و آژانس مدیریت عمومی (ARPP)، به طور مشترک یک ماژول آموزشی برای تأثیرگذاران در بخش مالی ایجاد کرده اند.

“گواهی تاثیر مسئول” از سال ۲۰۲۱، زمانی که برای اولین بار توسط ARPP معرفی شد، وجود داشته است. بیش از ۱۰۰۰ اینفلوئنسر فرانسوی این محصول را خریداری کرده اند. در آینده، این گواهینامه با دوره های ویژه ای تکمیل می شود که تأثیرگذاران مالی، سهام تبلیغاتی، اوراق قرضه، ETF ها، صندوق ها، مشتقات و سایر محصولات سرمایه گذاری از جمله شراب را پوشش می دهد. در این اطلاعیه به دارایی های رمزنگاری شده نیز اشاره شده است.

مربوط: استفاده از هوش مصنوعی در رسانه های اجتماعی می تواند بر احساسات رأی دهندگان تأثیر بگذارد

برای گذراندن گواهینامه تأثیر مسئولیت پذیری در تبلیغات مالی، باید حداقل ۷۵ درصد پاسخ صحیح در ۲۵ سؤال چند گزینه ای دریافت کنید. اگرچه این گواهی دارای وضعیت یک سند قانونی اجباری نیست، ARPP می تواند گواهی را از تأثیرگذاران غیرمنطبق پس بگیرد. علاوه بر این، برای دریافت گواهی نفوذ مسئول، ابتدا باید «گواهی عمومی» را که توسط ARPP برای همه اینفلوئنسرها ایجاد شده است، دریافت کنید.

در ماه مه ۲۰۲۳، مجلس سنای فرانسه اصلاحیه‌ای را تصویب کرد که به شرکت‌های رمزنگاری ثبت‌شده اجازه می‌دهد از تأثیرگذاران رسانه‌های اجتماعی برای اهداف تبلیغاتی و تبلیغاتی استفاده کنند. در همان زمان، تنظیم‌کننده‌ها در بریتانیا به اینفلوئنسرها هشدار می‌دهند که تبلیغات آنها ممکن است جرمی باشد که تا دو سال زندان، جریمه نامحدود یا هر دو مجازات دارد. و سازمان های مصرف کننده اروپایی خواستار ممنوعیت کامل تبلیغات ارزهای دیجیتال برای تأثیرگذاران هستند.

مجله: فروپاشی NFT ها و خود هیولاها در نمایشگاه جدید موراکامی به چشم می خورد

نویسنده: David Attlee

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا