🚨 اخبار ارز دیجیتال

واکنش شرکت‌های ارز دیجیتال به اقدامات اجرایی قانون‌گذاران ایالات متحده چگونه است؟

گفته می شود که پرومتیوم “برای مطابقت با قوانین اوراق بهادار فدرال ساخته شده است” که به آن کمک کرده است از شکایت های SEC در مقایسه با شرکت هایی مانند Binance و Coinbase جلوگیری کند.

تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده، از جمله کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، به پیگیری دعاوی مدنی علیه شرکت‌های رمزنگاری بزرگ مانند Binance، Coinbase، و Ripple ادامه می‌دهند که همگی با رفتار مشابهی روبرو هستند.

گری جنسلر، که از سال ۲۰۲۱ به عنوان رئیس SEC خدمت می کند، به دلیل رویکرد “تنظیمات اجرایی” در مورد شرکت های رمزنگاری و خدمات آنها به طور گسترده توسط بسیاری از قانون گذاران و رهبران صنعت مورد انتقاد قرار گرفته است. برخی از پرونده ها به دادگاه فدرال ختم شده اند تا مشخص شود که چه چیزی امنیت در ایالات متحده را تشکیل می دهد، اما تصمیمات همه قضات لزوماً به نفع تنظیم کننده ها نیست.

این کمیسیون در دسامبر ۲۰۲۰ علیه ریپل برای XRP به عنوان یک کالای ثبت نشده شکایت کرد، اما در ژوئیه یک قضاوت خلاصه جزئی دریافت کرد که نشان می‌داد به سختی یک امنیت است. به نظر می‌رسد که Coinbase منتظر اقدام قانونی قبل از شکایت SEC است که در ماه ژوئن ارائه شده است، با این ادعا که صرافی تلاش کرده است بدون موفقیت یا بازخورد مناسب «ثبت‌نام و ثبت کند» و تنظیم‌کننده‌ها را در پی شکایت شرکت هدف قرار داده است.

شرکت ارزهای رمزپایه پرومتیوم که در ماه ژوئن پس از شهادت آرون کاپلان، مدیر عامل آن در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان درباره مقررات دارایی‌های دیجیتال، مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت، با مقررات صنعت مالی مواجه است. به‌عنوان فروشنده کارگزار با هدف ویژه (SPBD) تأییدیه نظارتی را دریافت کرد. . برای اوراق بهادار دارایی دیجیتال در ماه می. برخی از شرکت های تابعه این شرکت نیز با دارایی های دیجیتال سروکار دارند و با موفقیت در SEC ثبت نام کرده اند.

کاپلان به کوین تلگراف گفت: «پرومتیوم با هدف ایجاد اولین پلتفرم تجارت اوراق بهادار دارایی دیجیتال که با قوانین اوراق بهادار فدرال مطابقت دارد و مشمول این قوانین، از جمله مقررات حمایت از سرمایه گذاران است، ساخته شد.

به نظر می رسد رویکرد آقای کاپلان نشان می دهد که شرکت های خاصی مانند کوین بیس، بایننس و ریپل خدماتی را در ایالات متحده راه اندازی کرده اند که قصد تغییر مقررات موجود را دارند. بازیکنان بزرگ گاهی اوقات برای قوانینی که به نفع شرکت های رمزنگاری است لابی می کنند. برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین‌بیس، به طور مرتب به واشنگتن دی سی می‌آید و کاربران را تشویق می‌کند از نامزدهای سیاسی که از سیاست‌های طرفدار رمزارز حمایت می‌کنند، حمایت کنند.

به گفته مدیرعامل پرومتیوم، برخی از شرکت‌های ارزهای دیجیتال «قوانین موجود را به نفع یا آسیب رساندن به سرمایه‌گذاران خرد بازنویسی یا اصلاح کرده‌اند.» این نشان می‌دهد که چارچوب فعلی قادر به مدیریت دارایی‌های دیجیتال نیست. بسیاری از رهبران صنعت و قانون‌گذاران نگرانی‌های مشابهی را ابراز کرده‌اند و استدلال می‌کنند که شرکت‌های رمزنگاری ایالات متحده در تلاش برای شناسایی دارایی‌های دیجیتالی به عنوان اوراق بهادار هستند.

کاپلان اشاره کرد که این واقعیت که پرومتیوم توانسته مجوز SPBD را دریافت کند، حداقل شاهدی بر امکان انطباق با مقررات است. با این حال، این پذیرش باعث شده است که گروه‌های حامی مانند انجمن‌های بلاک چین و اعضای کنگره که علاقه‌مند به ارزهای دیجیتال هستند، درباره شرکت تحقیق شود.

“ما، [SEC] انجمن بلاک چین در ماه ژوئیه گفت: “با توجه به معاملات “دلبر” پرومتیوم در ازای حمایت از اهداف سیاست کمیسیون، یا پرومتیوم از ارتباطات خود با کمیسیون برای به دست آوردن مزیت بازار ناعادلانه استفاده می کند. “مهمتر از همه، رئیس Gensler به پخش این روایت نادرست ادامه می دهد که قانون از قبل در مورد اوراق بهادار دارایی دیجیتال روشن است و از پرومتیوم و فرآیند صدور مجوز SPBD به عنوان وسیله ای برای خنثی کردن تلاش های کنگره برای تصویب قانون استفاده می کند. این چیزی است که ما نگران آن هستیم. “

کاپلان افزود:

“از لحظه ای که پرومتیوم مجوز SPBD خود را دریافت کرد، به نظر می رسید تلاش های به ظاهر هماهنگی از سوی گروه های صنعتی مختلف و اعضای کنگره برای بی اعتبار ساختن بیش از شش سال تلاش سختی که ما برای ساخت شرکت صرف کرده ایم، وجود دارد.”

مربوط: بایننس و مدیر عامل شرکت ژائو چانگ پنگ از دادگاه می خواهند که شکایت SEC را رد کند

مشخص نیست که آیا رویکرد Promethium برای بازیگران موجود در این زمینه که به دنبال اجتناب از اقدامات اجرایی هستند یا برای پروژه‌های آتی که از چالش‌های نظارتی ایالات متحده آگاه هستند، کار خواهد کرد. دیوید هیرش، رئیس بخش اجرای ارزهای رمزنگاری شده SEC، در یک جلسه توجیهی در ۱۹ سپتامبر گفت که این کمیسیون در حال حاضر درگیر دعاوی مدنی متعدد، از جمله نقض قوانین اوراق بهادار ایالات متحده که مربوط به امور مالی غیرمتمرکز است. غیرقانونی می داند پروژه

آقای گنسلر قرار است در ۲۷ سپتامبر در جلسه استماع نظارت SEC در برابر کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا شهادت دهد. طبق یادداشت ۲۲ سپتامبر، قانونگذاران قصد دارند از رئیس SEC در مورد مسائلی مانند سیاست‌های مربوط به فعالیت‌های نگهداری دارایی‌های دیجیتال و گسترش اختیارات کمیسیون بر شرکت‌های رمزنگاری سوال کنند.

مجله: مقررات ارزهای دیجیتال: آیا رئیس SEC، گری جنسلر، حرف آخر را می‌زند؟


نویسنده: Turner Wright
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا